Skocz do zawartości
getto

Jaki polecacie glosnik przenosny do Z1'ki ?

Rekomendowane odpowiedzi

getto

Kompletnie sie nie orientuje w temacie glosnikow przenosnych, a z checia bym sobie sprawil taki do 200/250 max 300zl :) Oczywiscie jezeli ktos wie niech wypowie sie na temat grania glosnika za 100/150, a za 300zl. Chodzi o to zeby podlaczyc sobie telefon przez usb do "tuby" i zeby muzyki bylo mozna posluchac grajac w kosza czy nawet na jakims grillu/ognisku.

ps. zalezy mi tez calkiem zeby ten glosnik byl poreczny i dalo sie go niesc bez problemu w jednym reku lub zarzucic na ramie i podtrzymywac go jedna reka(np dlugosc takiej tubki do 35cm)

Edytowane przez getto

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Dom3ll

może Creative Airwave :)

albo MD-51W JBL

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    getto

Creative Airwave wydaje sie spoko, ale calkiem drogi - 300-350zl najtaniej widze na allegro. A jakies tansze wlasnie w ksztalcie tego ? Bo MD-51W JBL wyglada tak troche "nieporecznie"

I czy roznica w jakosci/glosnosci dzwiekow jest widoczna miedzy np tym Creativem, a jakims glosnikiem za 100-150zl ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli nie zależy na czasie, poszukaj u skośnookich- całkiem ciekawe modele, za nieduże pieniądze- tylko ten czas oczekiwania...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    getto

u skosnookich - jakies stronki :) ? Jak polecasz jakies to oczekuje na prywatna wiadomosc z linkami :) A co do ciekawych modeli niestety nie wiem jakie sa "ciekawe", bo kompletnie nie ogarniam glosnikow przenosnych. Na czasie mi nie zalezy, bo glosniczkow raczej bede uzywac na wiosne/lato ewentualnie jesien :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    getto

Pozwole sobie troche odswiezyc temat i zapytac czy ktos orientuje sie, ktore z tych glosnikow sa godne polecenia ? Chodzi glownie o to zeby byl poreczny (25-40cm dlugosci) no i zeby dalo rade go niesc w jednym reku/stawiac na ramieniu i zeby jakosc dzwieku przy niskich dzwiekach dawala rade (bez zgrzytania) + zeby obslugiwalo bluetootha. Jezeli ktos ma jakies modele warte uwagi to prosze pisac :) Ponizej mam pare modeli, ktore ja osobiscie mam na oku :

Creative D100 Bluetooth Black

Logitech Wireless Speaker Z515

Creative D200 Bluetooth Black

LG NP3530

Creative Airwave

PS. fajnie jak glosniczek by kosztowaly 150-250zl :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja polecam nokia md-11, po cenie sie nie spodziewałem takiej jakosci i glosnosci, bardzo dlugo trzyma na bateriach o dziwo, a najlepsze jest to ze mozna kupic kilka i polaczyc w szeregu:p Ja zaplacilem 29.99zł Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja mogę polecić "nokie 360 play" (MD-50W). Można dostać nówkę w granicach 150 zł. Cena niska ale nie dlatego że zły sprzęt, tylko swego czasu była promocja że do bodajże Nokii Lumia 920 dawali w gratisie, więc się rynek trochę nasycił. Łączy się bezproblemowo z bluetooth przez NFC. Bateria trzyma baaardzo długo (około 20 godzin słuchania muzyki!). Jest wykonana z metalu a nie z plastiku. Dzwięk czysty, ale nie powalający. Basy raczej słabe, ale słyszalne.

Nie jest to SONY SRS-BTX300 (na który się czaiłem, ale żona wybiła mi z głowy przez cenę), który jak dla mnie jest mistrzem, ale daje radę.

Plusy:

- czysty, w miarę głośny, dookólny dzwięk

- bardzo solidna metalowa budowa (dół głośnika z gumowanego plastiku)

- łączność na Z1 po przez NFC (wystarczy przyłożyć telefon do głośnika)

- możliwość dokupienia drugiego głośnika i spiąć w bezprzewodowe stereo.

- bardzo długi czas pracy na baterii (bateria taka jak w starszych telefonach nokii BL-5C)

- możliwość pracy naprzemiennie z innymi urządzeniami bluetooth

Miunsy:

- Słaby bass

- Brak mikrofonu (nie działa jak zestaw głośnomówiący, gdy ktoś dzwoni - głośnik się wygasza)

- Opóźnienie dzwięku (filmu raczej nie obejrzysz po bluetooth, chyba że podepniesz kabel jack, który jest w zestawie)

To na tyle w razie pytań o głosnik pisać. ew na mejla bo z rzadka tu zaglądam lobotomek(a)gmail(.)com

Edytowane przez lobotomek
    Przypomniało mi się parę szczegółów

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

JA odradzam zakup małego głośniczka za 250-300 zł. Za 200 zł kupiłem trójdrożne głośniki Genius , które potrafią naprawdę nieźle dac po garach . I znakomita jakość dźwięku. Mam je na biurku obok kompa. Ale w razie czego podłaczam fona do nich i też jest super. Zdecydowanie lepsza jakosć będzie niż z tego dedykowanego głośniczka sony.

post-211666-14255743991789_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tyle, że autor wpisu myśli o czymś przenośnym. Czyli z wbudowanym akumulatorem, które nie będą potrzebowały sieciowego zasilania. I koniecznie w jednej formie. Także Genius twój odpada raczej.

Creative D100 raczej bym sobie odpuścił. Jakość wykonania słaba. A pod tym względem zainteresował bym się Grundigiem bo uważam, że mają dobrze wykonany sprzęt. Nie wiem jak ma się to u nich w przypadku przenośnych głośników ale bdb wypada Grundig GSB 500, które mają sporą moc . Na alledrogo jest za 199 zł więc szybko bym się spieszył bo zaraz koniec aukcji.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi