Skocz do zawartości
Mentor krj

Mam Pomysł na aplikacje

Rekomendowane odpowiedzi

Witam na wstępie przepraszam jeśli pomyliłem dział ale nie widze nigdzie odpowiedniego dla mojego tematu,jak coś to prosze przenieść.

Mianowicie wpadlem na super pomysł na aplikacje (w sumie to teraz mam już kilka pomysłów,ale skupmy się na głównym)

ale sam jej nie zrobie bo nie umiem i mam kilka pytań.

1. czy jestem w stanie sam nauczyć się programować i zrobić tą aplikacje,jak tak to w jakim mniej więcej czasie?dodam że na programowaniu nie znam się prawie nic.

2.Jakbym komuś zlecił zrobienie takiej aplikacji to ile ona by mogła kosztować i ile czasu by zajeło?

3.Powiedzmy że mam już tą aplikacje to jak zrobić żeby ludzie ją ściągali lub ją wiedzieli u siebie na komórkach?np jakoś się dodaje do tego marketu powiedzmy play czy coś podobnego cy jak to się odbywa?

4.Czy da się zarobić z takiej aplikacji?dodam że to nie gra .

5.Czy jest możliwe zrobienie takiej aplikacje że po podaniu jakiejś sumy,aplikacja sama dobierze poszczególne wartości żeby ta suma powstała? np powiedzmy że jest 100 punktów.każdy punkt ma jakieś tam wartośći np od 0 do 50. Punkt 1 ma 23 a punkt 17 ma 45 itp. Podajesz na początku sume np 80. i aplikacja ma sama skleić punkty tak żęby wyszła wpisana przez ciebie suma,oczywiscie to tylko przyklad i nie wiem czy dobrze to wytłumaczyłem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

1. Jesteś, ale to zależy od wielu czynników.

2. Zależy jak skomplikowana jest aplikacja i czy zlecasz napisanie jej studenciakowi "za browara", czy firmie...

3. Było na forum wiele razy.

4. Da się.

5. Da się zrobić wszystko (w granicach rozsądku oczywiście). ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dobra to jeszcze jedno pytanie,bo wiem że jest sporo tego typu aplikacji ,ale niema żadnej skutecznej a ta moja by była skuteczna i mysle że by się przyjeła.I boją się że ktoś mnie może wyprzedzić.powiedzmy że niema mnie teraz w kraju i chce komuś zlecić zrobienie takiej aplikacji,ale jak się zabezpieczyć na odległość żeby nikt mi nie ukradł pomysłu ,zrobił sobie i podpisał się swoim nazwiskiem?

Gdzie moge szukać kogoś kto mi zrobi coś takiego? albo ja mu dam pomysł a on to wykona i powiedzmy aplikacja bedzie wspołna lub tam bedzie miał jakiś procent z tego?

No i czy taka aplikacje muse wrzucić gdzieś na server? bo powiedzmy bedą w niej stopniowe akutalizacje i ulepszenia.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    marekF

Ja odpowiem Tobie tak.

Programowanie to moje hobby, i gdy moj operator komorkowy dal mi w ofercie smartfona zainteresoalem sie androidem. Gdyby dal iPhona, pewnie programowalbym na iOs. I w ten sposob zaczela sie moja przygoda z androidem.

Programista to jedno, a biznesman to drugie. Programista zadawala sie tym co zrobil. Biznesman zadawala sie ile zarobil.

Najlepiej byc jednym i drugim. Ty nie jestes narazie ani jednym ani drugim. Jak masz zylke do biznesu to zlecisz napisanie aplikaci i masz wiedze jak ja dobrze sprzedac.

Druga sprawa, jak masz pomysl na aplikacje, sprawdz czy juz taka jest na GP. Przewaznie juz sa, troche inne.

Na forum jest duzo watkow o tym jak sprzedac i jakie sa szanse(czy darmowa, czy za 2 zl). Mnie to troche zniechecilo. Bo jak oprzec biznes na niewiadomych. Statystyki mowia, ze jak zrobisz apke darmowa(z reklamami) i platna to ilosc pobran platnej to 5% ? ogolnych pobran. Teraz zaloz firme zeby sprzedawac aplikacje, zaplac zus i zdrowotne. Jak wpuscisz w GP -nascie aplikacji to moze na zus zarobisz.

Wracajac do tematu, to ja zrobilem biznes plan, i pomysly na super aplikacje. Niektore juz czekaja na opublikowanie. Musze zrobic jeszcze ten krok - zalozenie drugiej DG, bo sp. z o. o. prowadze juz 25 lat.

edit

to nie ten dzial i pewnie moderator przeniesie ten watek

Edytowane przez marekF

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No ta aplikacja co ja ją wymyślilem to już jest tylko że jest wogole nie użytkowa.Moja aplikacja powiem szczeże była by od reszty o wiele lepsza.A co do pieniędzy to zaczeła by zarabiać w momencie gdy ludzie by ją używali i sugerowali się nią :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    mmaciejow

Zrób wersje beta i zobacz co z tego wyjdzie, jeśli będzie ok to ją dalej będziesz rozwijał.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

nie znając jezyka java ale poslugując się tymi tutorialami itp,dam rade zrobić taką aplikacje?czy raczej jest to nie mozliwe?

jeżeli jest to niemozliwe to czy macie namiar na kogoś kto zrobi mi taki projekt po kosztach?i przy okazji nie ukradnie projektu?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    booncol

Pamietaj, że zrobienie aplikacji to nie jednorazowa sprawa. Cały czas trzeba ją usprawniać i poprawiać błędy wynikające nie zawsze z winy programisty. Także musiałbyś chyba takiemu programiście płacić cały czas, żeby utrzymywać Twoją aplikację na topie :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A właśnie jak to jest taką aplikacje wrzuca się gdzieś na server czy jak?Albo jak pobiera jakieś dane od danego użytkownika aplikacji to gdzie to zapisuje>?

I jak przychodządzą komunikaty do kogoś kto nie jest podlaczony do internetu?trudno by było zrobić taką aplikacje co sama wysyła informacje do danego użytkownika?że wtedy i wtedy musi tam coś zrobić np?i czy mysi być podłączony do internetu? bo ja mam taką gre i w sumie nawet jak nei jestem podłączony do internetu to przychodzi mi komunikat że moj mecz własnie trwa na jakiich zasadach to działa,jestem zupełnie zielony w tych sprawach,ale mam głowe pełną pomysłów co do aplikacji,tylko gorzej z wykonaniem.

---------- Post dołączono o 12:47 ---------- Poprzedni post napisano o 12:39 ----------

A i gdzie się najprościej moge nauczyć pisać samemu takie aplikacje bo widze że inaczej chyba tego nie załtawie? jakieś samouczki? czy może kurs u jakiejś prywatnej konkretnej osoby?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    mmaciejow

Pierwsze możesz aplikacje umieścić w necie (np. na forum), dostaniesz jakieś komentarze i ocenisz czy ok, jeśli ok dodasz do google play.

Aby nauczyć się najlepiej naucz się pierwsze javy, są w necie kursy, albo książke kup/wypożycz. A potem przeczytaj o androidzie i budowy aplikacji na niego. W dziale dal developerów znajdziesz sporo wskazówek.

Jeśli nie masz głowy i czasu na to, wystaw oferte i ktoś Ci wstępną aplikacje napisze za xzł, albo inaczej umów się z wynagrodzeniem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi