Skocz do zawartości
Mentor krj

Mam Pomysł na aplikacje

Rekomendowane odpowiedzi

senega

Jeśli wiesz co to jest internet i znasz pojęcie google to sobie dasz radę. Zacznij od jakiegoś kursu javy - podstawy musisz znać. Potem znajdź tutoriale do pisania aplikacji na Androida, a potem zajmij się pisaniem gry. Z tego co widzę to Ty nie masz nawet żadnego projektu :facepalm:. Rozplanuj sobie co ma dana gra robić, jakie dane przetrzymywać, czy potrzebne jest połączenie do internetu, czy dane która chcesz przetrzymywać mają lądować w internecie i być przetrzymywane "gdzieś"? Czy to "gdzieś" to Twój serwer, czy usługa Google Play.... wiele pytań.

Przychodzące komunikaty (Notyfikacje) prawdopodobnie generuje jakiś serwis uruchomiony na telefonie (taka usługa w grze / aplikacji).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Trzeba wykupić konto developera na google play i tam wrzucać aplikacje.

Jest pełno tutoriali w internecie jak zacząć z androidem. Jeśli jesteś zielony, to najlepiej szukać o tym filmów na youtube.

Jeśli nie podpiszesz z kimś umowy to nigdy nie masz gwarancji ze Ci nie ukradnie pomysłu.

P.S za szybko myślisz, a za wolno piszesz. Ciężko Cię zrozumieć w tym co piszesz. Dokładniej opisuj to o co chcesz zapytać, a dostaniesz konkretniejsze odpowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam serdecznie. Nazywam się Konrad i jestem nowym użytkownikiem tego forum. Na wstępie chciałbym zaznaczyć, i ż z wykształcenia nie jestem informatykiem i jeśli chodzi o elektronikę, informatykę i dziedziny pochodne jestem zupełnie zielony dlatego proszę o wyrozumiałość. Wczoraj wpadł mi do głowy pomysł na genialna aplikację do smartfona, o która moim zdaniem ludzie wręcz by się zabijali. Chciałbym zapytać czy możliwe jest abym bez znajomości języka informatyków mógł sam stworzyć taką aplikację, gdyż i na takie artykułu natknąłem się w sieci. Moje kolejne pytanie to czy jeśli aplikacje zyskałaby aprobatę użytkowników, a podejrzewam ,że tak będzie to czy mógłbym jakoś na niej zarobić? Moje trzecie pytanie to czy jest np. jakikolwiek cień szansy aby zainteresować moim pomysłem giganta zajmującego się tym "rzemiosłem". Pozdrawiam i z niecierpliwością czekam na wasze sugestie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Na pewno nie uda Ci się napisać takiej aplikacji bez znajomości podstaw Javy i androida (no może, że jest jakiś edytor bez pisania kodu, ale takowego jeszcze nie widziałem). Zarobić można dzięki reklamom lub wystawić aplikacje płatną w sklepie google play(jest dużo o tym w google). Co do trzeciego pytania to jeśli aplikacja będzie naprawdę przełomowa to jakaś szansa na to jest, ale trzeba uważać aby ten "gigant" nie podkradł pomysłu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Irok

W dzisiejszym świecie pomysł jest znacznie bardziej ceniony niż umiejetności. Popatrz na takie Flappy Birds... Apka jest do napisania w weekend, a zarobiła w kilka dni kupe szmalu :) Oczywiście sam bez znajomości programowania nic nie zrobisz, ale po to jesteśmy "my" - programiści, żeby takie "genialne" pomysły realizować (oczywiście za odpowiednią opłatą). Możesz wynająć jakiś zespół programistów który takie coś Ci napisze... Radze jednak podpisać umowe o poufności, żeby nikt Cie nie zrobił w bambuko... Z doświadczenia jednak wiem (bo często taki "klient" dzwoni do nas do firmy), że ten "genialny" pomysł wcale taki "genialny" nie jest więc sie nie napalaj przedwcześnie :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Matt23

Wiecie, też myślę o nauce programowania i zabieram się za różne kursy. Mam tylko takie pytanie, gdzie Wy, programiści, nauczyliście się javy na androida? Z konkretnych tutoriali, czy raczej analizując kod, a może z płatnych szkoleń? Szukam czegoś sprawdzonego, co przyniesie zamierzony efekt, przy czym będzie solidnie wytłumaczone.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja korzystałem miedzy innymi z:

O Androidzie ludzkim głosem (różne zagadnienia z android po polsku)

Android Cookbook: Home (opisane pewne problemy i rozwiązania krok po kroku po angielsku)

https://android.googlesource.com/?format=HTML (przykładowe aplikacje od google, więc po angielsku(sam kod))

Android Development - Tutorial (mały poradnik o początkach)

A tak to zawsze zakładałem, że chce jakąś aplikacje zrobić i uczyłem się tego co potrzebowałem

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja mam fajny pomysł :) Jestem na etapie realizacji, być może wkrótce się to ukarze. Kupiłem już książkę i kurs wideo z nauki projektowania apeke :)

Kto wie może będę drugim Bilem Gatsem :P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi