Skocz do zawartości
wroni

Po update do 4.3 nie idzie skopiować kontaktów na SIM, oraz problemy z wybudzeniem tel.

Rekomendowane odpowiedzi

wroni

Witam, na wstępie chciałem napisać że jestem tu nowy a Xperia Z to mój pierwszy telefon z androidem, który posiadam od grudnia. Kupiony został w sieci "morele net" i nie jest brandowany żadną siecią. Problem jaki zaczął się pojawiać wystąpił po atualizacji na jelly bean 4.3 a mianowicie : nie mogę skopiować kontaktów na kartę sim - wyskakuje komunikat że karta jest pełna i że da się przenieść 0 kontaktów - dzisiaj kupiłem specjalnie nowy zestaw startowy i ta sama sytuacja (obydwie karty z sieci play). Poza tym wczoraj rano wstaje i nie mogę uruchomić telefonu, nie reagował również na ładowarkę dopiero vol+ i power naraz wciśnięty uruchomiły telefon. Do tego doszło brak tzw "mazajów" - opcja rysowania mm'ów i możliwości wysłania od razu, oraz ciężki w obsłudze słownik/klawiatura/podpowiedzi słów podczas pisania sms'ów - wstawia od razu spacje pomimo tego że jest ta opcja wyłączona (wiem że można wgrać inna klawiaturę ale chce mieć wszystko na oryginale). Wcześniej był bodajże android 4.2.2 . Próbowałem powrotu do ustawień seryjnych ale nic to nie dało.

Teraz kilka opcji:

- czy można wgrać z powrotem 4.2.2 ?

- czy odesłać na gwarancję wymieniając w/w przyczyny (uszczerbki w systemie + niewłączający się telefon)

Od razu mówię że jeśli wybiore opcję powrotu na 4.2.2 to zrobie to w jakimś komisie ponieważ nie znam się na tym.

Dziękuje za sugestie/podpowiedzi

Edytowane przez karmel3
    Poprawiłem tytuł tematu. Następnym razem pamiętaj o poprawnym tytule.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    vppp

Jeśli kolego jesteś zupełnie zielony w temacie, to tak czy siak proponuje zacząć od naprawy systemu przeze PC Companion, może wkradł się jakiś błąd w pliki systemowe i dlatego problem z przekopiowaniem na kratę sim.

co do ewentualnego powrotu do 4.2.2, to proponuję również rozejrzeć się po forum, bo mamy na prawdę bardzo dobrze i jasno opracowane tutoriale jak zrobić różne modyfikację, warto poszukać i poczytać.

Co do gwarancji, to chyba gdzieś przy składaniu na gwarancje przez internet do w-supportu jest pytanie czy była próba naprawy systemu pc companion, reset do fabrycznych etc., więc warto to zrobić zamiast od razu tracić telefon na jakieś 2 tygodnie:)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    wroni

Wgralem przed momentem ponownie 4.3 poprzez Sony Companion tym razem. Dalej to samo :/ zero poprawy.... Będę musial zerknąc do tego "w-supportu" może będą jeszcze jakieś propozycje,

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    vppp

W-support to oficjalny serwis Sony w Polsce. Co do wyswietlacza to u mnie czasem sie zawiesza gdy lezy wyswietlaczem w dół, możliwe że przy trybie stamina współpraca z żyroskopem, ale jak go sie lekko wstrzasnie to dziala bez problemu. Warto napisać do wsparcia Sony, przed złożeniem na gwarancje, kontak na stronie sony.pl, ale na 90% odpisza zgrubsza to co ja, czyli reinstall itd.

Wysłane z mojego C6603 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    wroni

Nie mam a raczej nie miałem włączonego trybu stamina, był tylko zablokowany i wyswietlacz do góry - staram się zawsze kłasc nim do góry telefon. Właśnie zauważyłem że w-suport to serwis sony (czy jest jakaś inna firma od serwisu sony'ego ?) i poczytał trcchę opinii i mam lęki przed wysłaniem do nich telefonu.... a wtedy gdy nazwijmy to "zawiasem" to nie reagował nawet na ładowarkę. Chyba skłonię się do powrotu na 4.2.2 w jakiś komisie - co wtedy z gwarancją są w stanie to zweryfikować przy jakiejkolwiek wymianie ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    vvti

nie musisz w komisie wgrywać, szkoda pieniędzy

ściągasz rom z końcówką 67:

http://forum.android.com.pl/f846/xperia-z-c6603-10-3-1-a-2-67-android-4-2-2-oficjalna-czysta-wersja-pl-341132/

ściągasz flashtoola i wgrywasz, żadna to filozofia

http://forum.android.com.pl/f846/debrand-flashowanie-rootowanie-zablokowany-bootloader-277529/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi