Skocz do zawartości
deathly23

Nawigacja na Androida 4.0.4 wgrywana do pamięci telefonu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, dręczy mnie mnie pewna sprawa, tj. czy jest możliwość instalacji jakiejkolwiek nawigacji w pamięci telefonu, nie na karcie sd? Aktualnie nie posiadam żadnej wolnej karty pamięci dla swojej Xperii Tipo a bardzo chciałbym wypróbować kilka nawigacji. Jeżeli pytanie jest niepoważne to przepraszam, nie wdrażałem się bardzo w lekturę zasad działania systemu jakim jest Android, poszukuję jedynie wyjaśnienia.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    ochkarol

Nie wiem ile tam masz miejsca ale jak nie włożysz karty to wszystko co będziesz instalował zainstaluje się w pamięci wewnętrznej.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

O to mi właśnie chodzi, żeby wszystko zostało w pamięci telefonu. Właśnie dlatego założyłem ten wątek, ponieważ chciałem się dowiedzieć czy Android nie narzucił jakichś zasad dotyczących instalacji nawigacji, każdy tutorial jak i opis instalacji mówi o wrzuceniu folderu z mapami na kartę pamięci, w Internecie szukałem na ten temat informacji czy taka instalacja jest możliwa lecz niestet nic nie znalazłem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Oczywiście że się da. Niektóre telefony w ogóle nie mają wejścia na karty pamięci :-)

Wysłane z Nexus 4

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Z tego, co udało mi się takim sposobem przetestować, jedyną nawigacą dającą się zaistalować w pełni w pamięci wewnątrznej telefonu jest Navigon4.5. Próbowałem z różnymi wersjami NDrive i CoPilota, lecz żadna nie chciała się uruchomić. O NDrive sobie przypomniałem gdzyż mając Samsunga Wave s8500 bardzo dobrze mi służyła, ale była trochę prądożerna. Navigon chodzi, nie wyskakują żadne błędy, może z zasięgiem GPS jest mały problem bo nie wiem jak to wygląda w tej Xperii ale za czasów mojego s8500 i wgraniu fixa łapał zasięg po kilkunastu sekundach, i to w mieszkaniu.

Edytowane przez deathly23
    nieznajomośc pisowni

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja w telefonie nie mam karty. Sygic, Yanosik, naviexpert, osmand i Waze oraz oczywiście Google maps. Wszystkie działają bez problemów.

Wysłane z Nexus 4

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Szukałem informacji na ten temat ale nic konkretnego nie znalazłem, więc napisałem na forum, ktoś kto próbował już tak się bawić zawsze może pomóc. Temat uważam za wyczerpany, dziękuję za pomoc, a userowi Patyczak należy się piwo za wyczerpującą wypowiedź, teraz już wiem co mogę instalować bez posiadania karty pamięci.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    ochkarol
    Z tego, co udało mi się takim sposobem przetestować, jedyną nawigacją dającą się zainstalować w pełni w pamięci wewnątrznej telefonu jest Navigon4.5.
    Z Twojej wypowiedzi można wywnioskować, że przetestowałeś multum programów nawigacyjnych :E

Już Patyczak wymienił dość sporą listę, która jednak spełnia wymagania deathly'ego23 a ja dorzucę do tej listy AutoMapę.

W moim SGS+ była również zainstalowana w pamięci wewnętrznej.

Jak już wcześniej pisałem - ograniczeniem może być ilość miejsca, bo podczas pobierania map potrzeba miejsca minimum dwa razy tyle, niż zajmuje program z mapami. Bo raz, że potrzebne jest miejsce na wspominany program i mapy a dwa na zbuforowanie tego podczas pobierania.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jedyny program jaki udało mi się uruchomić to właśnie Navigon, CoPilot ani NDrive nie chciały ruszyć :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam.

MapaMap ta nawigacja wgrywa się na telefon jest ok. Jednak mi zależy właśnie aby folder z mapami był na karcie pamięci, i kiedy go przeniosłem Aplikacja nie widzi map i od nowa chce ściągać mapy. Musiałem przenieść ponownie do pamięci wewnętrznej tak jak się zainstalowała do folderu Android/data.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi