Skocz do zawartości
Logitech14

Pierwszy mikrofon nie działa, drugi sprawny.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam problem z LT26i mojej dziewczyny.

Mikrofon działa tylko trochę w trybie głośnomówiącym, lecz na zwykłym nie.

W menu serwisowym mikrofon również nie działa, tzn. nie odtwarza nagranego dźwięku.

Telefon w ostatnim czasie nie upadł ani nigdy nie był zalany.

W teście drugiego mikrofonu wszystko działa bez zarzutu lecz problem jest z pierwszym.

Miał ktoś podobny problem? Wgranie od nowa softu powinno pomóc czy serwis? Telefon ma troszkę ponad rok.

Pozdrawiam

Edytowane przez Logitech14
    zmiana nazwy tematu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wiesz, są tylko dwie możliwości - mikrofon jest zepsuty, albo nie. Ja tam bym wolał to sprawdzić przed pozbyciem się telefonu na co najmniej dwa tygodnie. Wgranie softu od nowa za pomocą Sony Update Service nic nie kosztuje, a zabiera 15 minut.

Tylko najpierw zrób pełną kopię zapasową, bo SUS wyczyści cały system (oprócz pamięci wewnętrznej, czyli "karty SD"). Najłatwiej po prostu przez pełną synchronizację z Google i kopię zapasową w Google. Ale jeśli trzeba zachować jakieś istotne dane, czy pełną konfigurację, to raczej (dodatkowo) przez Titanium Backup lub coś podobnego.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Witam

Mam problem z LT26i mojej dziewczyny.

Mikrofon działa tylko trochę w trybie głośnomówiącym, lecz na zwykłym nie.

W menu serwisowym mikrofon również nie działa, tzn. nie odtwarza nagranego dźwięku.

Telefon w ostatnim czasie nie upadł ani nigdy nie był zalany.

W teście drugiego mikrofonu wszystko działa bez zarzutu lecz problem jest z pierwszym.

Miał ktoś podobny problem? Wgranie od nowa softu powinno pomóc czy serwis? Telefon ma troszkę ponad rok.

Pozdrawiam

Powiem tak : miałem dokładnie ten sam problem , poczyniłem kroki z nowym softem nawet poszedł hard reset i nic dalej to samo. Jak głośno krzyczałem do mikrofonu to było słychać trzaski i piski :P

Telefon na gwarancji ( miał ok 14 miesięcy ) więc szybko do salonu i wysyłka gwarancyjna. Po 2 tygodniach otrzymałem telefon z powrotem z wymienionym mikrofonem oraz wyczyszczonym i osuszonym środkiem gdyż jak napisali mi w informacji : telefon nosił wyraźne ślady zawilgocenia jednak były one akceptowalne dlatego usterka podlegała naprawie gwarancyjnej.

Dziwna sprawa z tym zawilgoceniem, gdyż telefon użytkowany normalnie nigdy się nigdzie nie moczył :P Zresztą mój znajomy miał podobna sytuacje ale jemu padła płyta główna gwarancji nie uznali bo telefon zawilgotniał he he och te Xperie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    wic1

Xperia S - problemy

Problem 1 - Mikrofon:

Szanowni, x czasu temu dokonałem wymiany mikrofonu. Nie działał dolny, standardowy mikrofon ale działa tylny (tj drugi) umiejscowiony na tyle klapki telefonu obok obiektywu aparatu.

Początkowa weryfikacja:

Działa wibracja, nie działa mikrofon.  Więc przelutowałem sam mikrofon na dolnym module.

-Nie pomogło.

Wymieniłem cały dolny moduł z mikrofonem i wibracją.

Objaw ten sam. Nie działa mikrofon ale działa wibracja i podświetlenie. 

-Poddałem się.

Za to działa przez słuchawkę bluetooth więc telefon nadal w użyciu. (świadczy to też o tym, że problem [prawdopodobnie] nie leży po stronie softwareu)

Pytania odnośnie mikrofonu.

- Czy ktoś miał podobną sytuację i może coś doradzić? Może coś pominąłem w trakcie wymiany/naprawy?

- Czy zna ktoś jakiś soft wymuszający użycie obu mikrofonów jednocześnie lub zamiennie zastosować mikrofon tylny(drugi) jako komunikacyjny zamiast pierwszego? By było to skutecznym, tymczasowym obejściem problemu odciążającym słuchawkę BT.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi