Skocz do zawartości
DaveR1

Aktualizacja do 4.4 - dyskusja, spekulacje, plotki

Rekomendowane odpowiedzi

Ciekawy jestem tylko czy ta funkcja nie pożera więcej baterii.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Teoretycznie by ta funkcja działała ekran musi ciągle działać, przynajmniej jego warstwa dotykowa. Jeśli chodzi o G2 to jest to flagowiec z najdłuższym czasem działania na baterii wiec LG musiało coś ciekawego, a może nawet innowacyjnego wymyślić. Nie jest powiedziane że nasz telefon to również będzie miał- może jest do tego potrzebny specjalnie zaprojektowany ekran.

Edit:

Cytat ze strony LG: "Problem ten wynika z ograniczenia technologicznego, które zostało zastosowane w telefonie. Smartfony serii L korzystają z czujnika żyroskopowego do rozpoznawania wstrząsów spowodowanych stuknięciem - w przeciwieństwie do G2, który wykorzystuje sensor dotykowy.

W celu uniknięcia problemu, należy:

- trzymać urządzenie w dłoni podczas korzystania z funkcji KNOCK-ON. Zwiększy to skuteczność wymienionej funkcji

- wyłączyć funkcję KNOCK-ON. Użyć przycisku zasilania do odblokowywania ekranu.

*Funkcja KNOCK-ON jest domyślnie wyłączona"

Czyli już chyba wszystko jasne ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    facir

Witam kolego co do funkcji knock-on nie ppotrzbujemy na bank żadnego specjalnie zaprojektowanego ekranu, tym bardziej zużycie baterii niczym się nie różni pomiędzy zwykłym wybudzeniem a knock-on. Nie piszę na podstawie czytanych recenzji tylko z autposji, bo oprócz LG d605 posiadam również HTC Desire HD z andkiem 4.4.2 CyanogenMod, czyli nie oficjalnym dla tego modelu i knock-on jest po prostu zaimplementowane w systemie.

pozdroall

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Cały czas nie rozumiem zalet funkcji KNOCK ON.

Przecież wygodniej jest wziąć telefon do ręki, wcisnąć przycisk i przejechać palcem niż sytuacja

w któej telefon leży na stoliku, i co? Ja sobie palcem stukam po wyświetlaczu i co mi to daje?

Niech ktoś wytłumaczy zalety tego.

Widać że nigdy nie trzymałeś G2 z Knock On. Po dwóch dniach uzywania G2 wchodzi taki nawyk że wszystkie inne telefony których używasz chcąc odblokować stukasz w ekran a tam nic. Funkcja wchodzi w krew strasznie :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

iceman624,

Nie, nie trzymałem G2.

Z tego co zdążyłem wyczytać to w G2 przyciski są z tyłu, i dlatego jest funkcja knock on, ponieważ umiejscowienie przycisku jest dość niekomfortowe.

Ale w LG L9 II jest z boku i nie ma dyskomfortu w odczuciu z tego względu.

---------- Post dołączono o 21:18 ---------- Poprzedni post napisano o 21:16 ----------

myślę, że chyba wygodniej jest tylko stuknąć dwa razy palcem i od razu sprawdzić wiadomość, która przyszła na telefon niż brać telefon do ręki, naciskać przycisk, przejechać palcem w celu odblokowania ekranu jeśli takowy mamy ale może ja po prostu dziwny jestem :P

Niedługo to będziecie chcieli sr**ć w spodnie i żeby same się czyściły albo wypadało coś :)

Piorun jeszcze nie strzelił w nikogo, kto podniósł telefon :)

Nie odbieraj tego jako złośliwość. Po prostu nie rozumiem tej funkcjonalności. Może jak będzie to się sam przekonam :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Mooomin

A tam, czepiasz się. Normalne chyba, że powstają nowe funkcjonalności, udogodnienia, inaczej byśmy nadal mieszkali w jaskiniach i polowali na mamuty (gdyby jeszcze żyły:))

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A tak swoją drogą też zmieniłem datę na 30 marca podlaczylem telefon i wykrylo aktualizację jednak po 10 sekundach program przestał odpowiadać. .. aktualizacja już blisko (mam nadzieję) :P

Wysłane z mojego LG-D605

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak tam moi drodzy forumowicze gotowi jesteście na aktualizację ?? :P to już lada dzień :D

Edytowane przez Piotr010

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ciekawe panowie co ona wniesie nowego ze sobą na nasze zabawki;)polepszy czy pogorszy

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Z tego co można przeczytać w temacie o G2 aktualizacja przyniosła więcej problemów niż usprawnień.

Mam nadzieje ze nie dadzą nam jakąś nie sprawną aktualizacje i tak nas zostawią.

Nie raz już tak zrobił Samsung czy Sony...

Ale z drugiej strony przeportowanie CM11 czy innych romów będzie o wiele, wiele łatwiejsze :)

Tapatapatap D605

Edytowane przez gemtin92

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi