Skocz do zawartości
ChriZ

splash screen modyfikacja

Rekomendowane odpowiedzi

ChriZ

Siedząc sobie i grzebiąc w moim G1 zastanawiałem się, czy poprzez np: modyfikację pliku uruchomieniowego nie dałoby rady ustawić splash screenów tak, by zamast zdjęcia/prostej animacji było pokazywane jak po kolei uruchamiają się procesy systemowe i ładuje cały system. Wiem, że np: w Ubuntu wystarczyła mała modyfikacja pliku /boot/grub/menu.lst, a mianowicie dopisanie koło parametrów uruchamiania systemu linijki "nosplash". Więc stawiam pytanie. Czy da się zrobić w jakiś sposób takie cudo w np. G1?? Byłby z tego całkiem niezły bajer :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Laszlo

ja kiedyś próbowałem na recovery, mianowicie pokopiowałem prae wpisów z recovery jf bo tak tam było i niby było ale recovery się wieszało i nic się nie dało zrobić, nawet flashowac recovery. Tzreba by najpierw wyedytować boot.img bo tam jest zaczątek bootowania - wątpie by tam sie dało za to na samym androidzie myśle, że jak by source zdeczko wyyedytowac nie wiem dokładnie jaki wpis (może framework-res, bo on sie pierwszy ładuje po boocie kernelu?) omijający load screen a pokazujący loga jak w adb logcat ale wszystko zapewno było by pourywane rozciągnięte a samo to było by nudne jak zeszłoroczny śnieg, łądowanie po kolei aplikacji, runtime.... nie warte zachodu ale ciekawe - taka moja teoria

Jeżeli Ci chce, masz sporo czasu to chętnie Ci pomoge narazie na emulatorze coś pokombinować w weekend :)

Edytowane przez Laszlo

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    ChriZ

z chęcią bym pokombinował ale nie znam się aż tak dobrze na jądrze systemu i modyfikacji linuksa a tym bardziej androida. musiałbym podszkolić się z tego tyle że nie wiem skąd wziąć materiały... bo z wielką chęcią bym spróbował :D z tego co wiem to Vatras z naszego forum jest kozak co do linuksa. On szybciej by coś wykombinował.

Edytowane przez ChriZ

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

• Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

x