Skocz do zawartości
Galaxy2Mini

Bardzo szybkie zużywanie energii w telefonie w trybie deep sleep

Rekomendowane odpowiedzi

Mamy ten sam soft, może to przez to. Zużycie baterii przez noc u mnie nie zawsze jest takie duże. Tej nocy zjadł mi tylko 2%.

PS. Prosiłbym osoby z softem 20f o wstawienie screenów z wykresu zużycia baterii.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ludzie, jaki wy macie problem? Że wam zżera 1% baterii na godzinę przez noc? To i tak 5 dni działania non stop w takim tempie. Jak macie włączone radio komórkowe to nie ma bata żeby trochę nie zeszło. A ile procent-to nieistotne, bo dane są szacunkowe. Mi wystarczy odłączyć telefon od ładowarki i w ciągu 10 minut mam 10% mniej baterii. I co? I nic. Czas działania się liczy, a nie procenty.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Rambdal

Panowie chyba mają za krótko telefony na androidzie. Mi bateria trzyma jeden dzień i nie robie dochodzenia o 1%. Wytłumaczę wam jak działa system, włączając np internet bateria spada o dużo ponieważ on pokazuje ile zostało baterii (pod dużym obciążeniem czyli internet) wyłączając internet bateria wraca do stanu sprzed włączenia internetu. Oczywiście procent nie podskoczy ale tak szybko nie spadnie. Jak napisał sparrow, nie ma sensu.

Wysłane z mojego ZTE V967S przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Okej. Dzięki panowie. Temat do zamknięcia.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tylko nie wiem jak ludziom telefon wytrzymuje 2 dn używania. Mi żeby wytrzymał 2 dnia to. Musze na prawdę malo Korzystać + internetu w tle wyłączony.

Wysyłane z mojego LG-P760 za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Rambdal

Internet najbardziej zjada baterię a nie wspomnę o mobilnym internecie. Kiedyś w pracy miałem dużo czasu i cały czas na necie siedziałem, bateria po 10 h krzyczała jeść. Wyłącz dane mobilne, synchronizację i zobaczysz jaka jest różnica.

Wysłane z mojego ZTE V967S przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Lysolus

Mi na WiFi pożera więcej baterii. A jeśli mam mobilne dane to nie jest tak źle, cały dzień mogę mieć włączone i zje może 10%/24h więcej. Bez synchronizacji.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

cześć, pozwolę sobie podpiąć pod temat. Jasne, że 1% czy 3 baterii przez noc różnicy nie robi ale 20% już tak. Mam Lg od ok. miesiąca i dalej nie mogę go ustabilizować. Raz mi zżera 1% przez noc, innym razem 20. Ustawienia mam takie same, korzystam z Battery Savera do Deep Sleepa, wifi OFF, sync OFF itd. Nie mam roota. Pogodziłam się z ~2 dniami baterii (przy niezbyt mocnym użytkowaniu) ale teraż przeszło już na 1 dzień, a nie korzystam wiele. No i zawsze jak naładuję do 100% to bateria mega szybko spada poniżej 90% (potem już wolniej jakby), ale pierwsze minuty po naładowaniu od razu mam 99, 98% po nic nie robieniu.

Myślicie, że powrót do fabryki by pomógł? Czy root ma jakieś znaczenie w trzymaniu baterii (prócz wywalenia procesów z autostartu)? Czy macie jeszcze jakieś sugestie co do sprawdzenia, czemu bateria spada tak szybko?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Lysolus

Ci powiem, że też miałem takie okresy w użytkowaniu telefonu, że przez np 2 miesiące było w miarę ok, a przez kolejny miesiąc bateria była dosłownie pożerana - pół dnia i krzyczał. Nie wiem od czego to zależało, bo soft cały czas miałem ten sam i nic nie modowałem. Dziwna sytuacja, możesz oddać na gwarancję. Na baterię jest pół roku. Najwyżej ci wymienią, albo może stwierdzą coś jeszcze.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zdarzały się problemy z usługami Google-nie mogły się połączyć z serwerami Google czy coś i wszyscy użytkownicy Androida mieli problem ze zużyciem baterii. Trwało to zwykle kilka dni, a potem ustawało.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi