Skocz do zawartości
Galaxy2Mini

Bardzo szybkie zużywanie energii w telefonie w trybie deep sleep

Rekomendowane odpowiedzi

Moja żona ma telefon LG swift L9 od niedawna, ale już dwa razy zdarzyło jej się, że z full naładowanej baterii przez 6h bateria zeszła do zera, dodam że w trakcie tych 6h telefon był na czuwaniu i była jedna rozmowa telefoniczna która trwała ok 1min>:(

Edytowane przez zaciapa

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

zaciapa, to ja bym na pewno oddała już na gwarancję na jej miejscu. Mnie tel. wytrzymuje 2 dni przy średnim użytkowaniu (chyba, że dzieją się dziwne rzeczy typu 20% znika przez noc), ale...

Co do zachowania mojej baterii, zaobserwowałam taką zależność:

gdy ładuję z Dr Battery Saver'em w 3 trybach (gdy juz naładuje do 100% jest jeszcze ostatnia faza ładowania, trwa ok.10 min) zostawiam do tej ostatniej fazy, telefon pika, że już i wtedy ani nie spada mi już tak szybko, a i przez noc wchodzi elegancko w deep sleep i nie- zżera mi ani 1% (!) albo 1, czy 2. Poobserwuje jeszcze czy to aby na pewno dzięki temu, ale wszystko wskazuje, że tak.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Rambdal

rooddah wywal batery saver. Dużo o tym można poczytać. Ta aplikacja nie pomaga a bardziej przeszkadza. Miałem go przez miesiąc i bateria podała szybciej bo batery saver działa w tle, jedna z niepotrzebnych aplikacji.

Wysłane z mojego ZTE V967S przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

witam

rooddah, radziłem żonie , żeby przywróciła ustawienia fabryczne , ale

nie uśmiecha się jej ustawienia wszystkiego od nowa..

Doszliśmy do wniosku, że baterię zżera jakaś opka i mobilny internet

po 6h w nocy przy włączonych danych zjadło ją doszczętnie , a wykres wyglądał

jak skok na bandzi :facepalm:

Po wywaleniu jednej podejrzanej apki , na razie jest spokój, czyli bateria trzyma około 2 dni..

zobaczymy co będzie dalej..

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@Rambbdal

Sorry, pomyliło mi się. Do ładowania w 3 etapach (dzięki temu ostatniemu, powolnemu nie zżera mi tak szybko-przynajmniej wszystko wskazuje na to, że to dzięki temu) używam Battery Doctor.

Battery Saver używam do deep sleepa. Mówiśz, żeby wywalić?

@zaciapa:

rozumiem, też lubię juzż mieć wszystko poustawiane, spersonalizowane :)

U mnie 2 dni to standard. Wczoraj doszło do 3d ale przy bardzo niewielkim użytkowaniu. To chyba wszystko na co stać ten telefon. Nie chce mi się wierzyć jak ktoś pisze o 5 dniach. A jeśli to prawda to ciekawe...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Lysolus

Widziałem na własne oczy jak telefon o lepszej specyfikacji niż nasz i baterii 1800 (Krüger&Matz Live) wytrzymuje 7 dni i zostaje mu jeszcze jakieś 30%. Ten telefon ma czysty soft, bez zbędnych śmieci producenta, więc pewnie dlatego tak długo trzyma. Polecam wszystkim czyścić stockowy soft z niepotrzebnego syfu producenta.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No ale do tego trzeba zrootowac tel.a ja nie za bardzo siedze w temacie. Poza wywaleniem niepotrzebnych badziewii nie widze raczej dla siebie znacznych korzysci. A jeszcze w trakcie modowania pobłądze i wtedy dopiero bedzie klops :/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Lysolus

Dla mnie, w telefonie bez roota nie da się zrobić podstawowych rzeczy :P ale każdy ma inne mniemanie o "rzeczach podstawowych".

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Lysolus

Jakieś dziwne te niektóre telefony. Mi na stocku brał od 1% do 5%, z tym że 5% to baaaaaardzo rzadko. 15%? Nigdy mi tyle nie wciągnął, a mam wrażenie że baterie mam jakąś trefną.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi