Skocz do zawartości
PanMarcepanek

Błąd przy aktualizacji systemu, i konfiguracja aplikacji przy każdym uruchomieniu.

Rekomendowane odpowiedzi

Odnośnie pkt 1b. Skąd mam wiedzieć czy CID był zmieniany czy nie?

Czy jeśli jest stock rom to czy moge pominąć pkt 1.? Czy lepiej wgrać dla świętego spokoju?

Edytowane przez PanMarcepanek

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Najlepiej niczego nie omijać i robić tak jak jest w poradniku, skoro wiele osób wykonało pomyślnie s on to jest dobry, niektórzy kombinowali i uwalili słuchawkę. Co do sprawdzenia super cid to jak poczytasz posty w tym temacie to będziesz wiedział. Polecam jeszcze przeczytać wszystkie posty z tego tematu, bo możesz znaleźć tam cenne wskazówki.

Wysłano z htcsensation&tt4&sk3

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ok. Mam jeszcze jedno pytanie. Romy z strony podanej w tym poradniku są najnowszymi romami?

Pobrałem ten drugi zaczynający się od "RUU", nie byłem pewien czy moge pobrać ten pierwszy zaczynający się od "OTA".

Jest w nich jakaś różnica?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    loemix
    Witam.

Niedawno kupiłem HTC sensation XE był na nim bodajże android 2.0.3 więc postanowiłem go zaktualizować.

Wszystko poszło gładko, w informacjach o telefonie pisze że jest android 4.0.3, ale wyskoczył mi komunikat o nowej aktualizacji. Pobrałem ją kliknąłem "zainstaluj teraz" telefon się wyłączył i pojawił się pasek postępu, doszedł do 25% i znikł. Pokazał się obrazek telefonu z czerwonym wykrzyknikiem w trójkącie i dalej nic telefon sie zresetował i odpalił jeszcze raz, zawsze podczas uruchamiania pisze "konfiguracja aplikacji 1 z 19" itd. W telefonie nadal wyskakuje ten sam komunikat o aktualizacji.

Prosze o pomoc.

Niestety mam identyczny problem i nie moge sobie z nim poradzić, dodam ze telefon kupiłem jako refabrykowany z singapuru

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

RUU to zupełny rom natomiast ota to to aktualizacja która była do pobrania przez telefon jako uaktualnienie, może nie zawierać wszystkiego więc jak instalujesz to pobieraj te pliki z ruu

loemix - na czym ta refabrykacja polegała?

z tym uaktualnianiem aplikacji to miałem problem przy aktualizacji z andka 2.3 do 4.0.3 i najlepiej je odinstalować lub najlepiej zrobić full wipe przed instalacją.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    loemix

cezary1808 - w sumie to dokładnie nie wiem na czym polegała ta refabrykacja bo telefon kupilem bezposrednio od chinczyka na serwisie alliexpres i tam była tylko informacja ze telefon jest odnowiony ale nie wiem czy sama obudowa czy wszystko, przy pierwszym uruchomieniu wersja andka byla jakas 2.3 i robilem standardowo aktualizacjie po koleji jak lecialo a bylo ich chyba z 5 az na ostatniej sie zacielo i ten czerwony trojkąt i przy ponownych probach jest to samo a full wipe nie robilem jeszcze zaraz sprobuje moze pomoże

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli poradzisz sobie z tym problemem to opisz co i jak, bo najwidoczniej mamy telefony z podobnego źródła.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    loemix

no i u mnie FACTORY RESET niestety nie pomógł dalej to samo a po włączeniu telefonu poprzez volume- i power na samej gorze mam napis locked a ponizej

pyramid pvt ship s-off rl

hboot-1.27.0000

radio-11.22.3504.07_M

openADSP-v02.6.0.2226.00.0131

eMMC-boot

Jan 13 2012 i to tyle nie wiem co dalej robić;/

---------- Post dołączono o 21:01 ---------- Poprzedni post napisano o 20:16 ----------

Jeśli poradzisz sobie z tym problemem to opisz co i jak, bo najwidoczniej mamy telefony z podobnego źródła.

moze cos z tego ci pomoże http://forum.android.com.pl/f320/4ext-odrzuca-aktualizacjae-systemu-htc-sensation-s-off-root-stockowy-ics-382562/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pobrałem RUU z tej strony hTC Sensation XE, zaktualizowałem, na fonie wyskoczyła mi jakaś aktualizacja to ją pobrałem i najwidoczniej wszystko wróciło do normy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    loemix

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi