Skocz do zawartości
Mietek5

"Zdjęcia Google" czy to aplikacja-nie aplikacja?

Rekomendowane odpowiedzi

Klikając na zdjęcie z widżetu "Galeria zdjęć" otwiera mi sie ono w "Zdjęcia Google" (taki czterokolorowy wiatraczek). A chciałbym, żeby mi się otwierało w aplikacji "Galeria".

1) Wydaje mi się, że nie wybierałem tutaj domyślnej aplikacji... ale gdyby nawet to nie wiem gdzie to zmienić.

Więc wpadłem - jakby się mogło pozornie wydawać - na prosty sposób. Odinstaluję "Zdjęcia Google" i wtedy będą musiały się zdjęcia otwierać w "Galerii". I tu niespodzianka - "Zdjęcia Google" nie ma na wykazie aplikacji (zakładka wszystkie - zaznaczam, że mam roota), to co to właściwie jest? Albo jak to chociaż czasowo wyłączyć?

Nie wiem czy to specyficzne dla Androida 4.4.2 na Nexus 4. Raczej myślę, że ogólnie jak to jest ze "Zdjęcia Google" - co to za aplikacja/nie aplikacja?

2) Drugie pytanie przy tej samej okazji - jak zmienić aplikację domyślną? Czy to "reset ustawień aplikacji" czy można jakoś w odniesieniu do pojedynczego skojarzenia?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wchodzisz w aplikacjach w ustawienia tego widgetu i klikasz 'usuń pamięć podręczną'

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    "Zdjęcia Google" - co to za aplikacja/nie aplikacja?

Na 100% nie jestem pewny, ale może to być "składnik" aplikacji Google+.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Wchodzisz w aplikacjach w ustawienia tego widgetu i klikasz 'usuń pamięć podręczną'

Niestety niepowodzenie... nie będę się "szarpać" z googlami, bo one, te google znaczy, to one i tak mają mój telefon oraz dane i programy zdalnie w garści >:(

Wyczyściłem pamięć galerii i na chwilę powróciło mi otwieranie widżetu w Galerii, ale zaraz widżet mi się zawiesił... no coś w tym rodzaju (zaczął kręcić kółeczkiem), a po restarcie powróciło stare, czyli otwieranie zdjęcia wskazanego na widżecie przez nieco podejrzanej proweniencji "zdjęcia google".

Tak to odbieram, że każda kolejna aktualizacja Androida, to jest coraz mocniejsze uwikłanie, czy też wręcz uwiązanie klienta do postronka googli >:( Kiedy się wczuwam w tę niecierpliwość oczekiwania wielu uczestników na g... wartą drobną zmianę wyglądu w kolejnej niecierpliwie oczekiwanej aktualizacji, to jest wręcz smutne jak dobrzy ludzie dają się kupować jak kiedyś murzyni za paciorki.

No ale skoro już sam naiwnie dałem się skusić na Nexusa, to pozostaje mi go jeszcze trochę eksploatować i składać hołdy googlom za "dobrodziejstwa", jakimi mnie obdarzają w kolejnych aktualizacjach.

Pocieszam się trochę tym, że inne klienci innych modeli też mogą mieć zaspokojoną swoją niecierpliwość i też dostaną 4.4 a później może jeszcze kolejne. I też się być może zdziwią, że oprócz przezroczystego paska stanu nic... Nie, jest jeszcze szersza obroża i grubszy postronek, a może nawet jeszcze i kaganiec ;)

Ech tam, rozpisałem się, na jakieś felietony mi się zebrało :zabawa:

No w każdym razie już nie walczę z tą "galerią" i "zdjęciami google". Natomiast przypuszczam, że poszczególne marki same likwidują i wymieniają te najbardziej "agresywne" składniki androida i zastępują je swoimi bardziej przyjaznymi dla użytkowników. Np w moim LG aplikacja pod nazwą "Galeria" to zupełnie co innego niż galeria googli i myślę, że to dotyczy to też innych aplikacji w ulepszonych przez marki Androidach (z wyłączeniem oczywiście softu tego z brandu sieci komórkowych, na którego brzydkich słów nie starcza żeby się do tego odnieść) :PP

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi