Skocz do zawartości
Pietr

MOD [SPRAWDZONY] DualBoot na Galaxy S2, JellyBean i Kit Kat!

Rekomendowane odpowiedzi

Pietr

Witam!

W tym poradniku pokaże, jak zainstalować 2 romy jednocześnie. Uwaga! Nie każdy rom jest wspierany i nie każdy na bieżąco uaktualniany.

Wymagania;

- 2,5GB na pam. wew

Potrzebne;

1. Zwykły rom + gapps do niego.

2. Zmodyfikowany rom JellyBean z obsługą dualboot. ( znajdziesz go TU )

3. Kernel dorimanx 8.43vXX POBIERZ

4. CWM z wsparciem KitKat POBIERZ

5. zip MaliV2 POBIERZ

Więc zaczynamy!

1. Backup! Zrób backup najważniejszych aplikacji!

2. Wgraj CWM ze wsparciem KitKat ( link powyżej )

3. Zrób Wipe data i Format system

4. Zainstaluj KitKat + gapps'y i jak chcesz to jakieś tam dodatki

5. Zrób reboot Recovery ( NIE ReBoot system ! )

6. Wgraj kernel DorimanX 8.43vXX i ReBoot Recovery

7. Zainstaluj MaliV2 i zrób ReBoot recovery

8. Teraz przechodzimy w opcje dual-boot w recovery

9. Robimy Wipe Data, może zająć do długo!

10. Instalujemy rom JellyBean z obsługą DualBoot. (link powyżej)

I to tyle. Teraz dajemy ReBoot system now. po napisie SAMSUNG wyświetli nam się menu.

Po 3 sek nieruszania włączy się pierwszy rom, czyli KitKat, jak przed 3 sek naciśniemy vol - to załaduje się 2 rom, czyli JellyBean.

Opcja testowana i działa!

Można tym sposobem też zrobić dualboot z JellyBean. Czyli; stock i miui, tylko pomijamy punkt 7.

Tylko pamiętaj! Jako 1 rom instalujemy wydanie romu od autora a 2 w temacie powyżej, ponieważ jest to wersja odpowiednio zmodyfikowana.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pietr mam 3 pytania

Czy jest możliwość wrzucenie dwóch romów miui np. 4.1 i 4.2 tak by było można przeskakiwać z jednego na drugiego?

Czy można mieć miui i np.Bitfora V14?

Czy oba romy musze mieć kernel Siyah?

Dzieki z góry :hurra:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Pietr

1. Słuchaj to nie ma znaczenia. Potrzeba kierować się stroną którą podałem, która ma wykaz zmodyfikowanych romów z obsługą dualboot. Popatrzyłem właśnie i widzę że jest tam tylko MIUI V5 4.1.3 na androidzie 4.1.2. Niestety nowszej nie ma.

Dla tego jak byś się zdecydował to najpierw instalujesz MIUI 4.2.2 z oficjalnej strony miuipolska a jako 2 rom instalujesz zmodyfikowane MIUI.

2. Tak można zrobić dualboot MIUI i boftor. W linku powyżej w spisie romów jest najnowsza wersja Biftora v14 z obsługą dualboot. Więc... Jako 1 rom instalujemy najnowszy MIUI a jako 2 to Biftor. Tym sposobem mamy najnowsze MIUI i boftora. Ja mam osobiście MIUI i neat rom.

3. Nie! Absolutnie nie! Nie SIYAH! To musi być kernel DorimanX 8.43vXX!

Widziałem gdzieś poradnik jak dodać wsparcie DualBoot dla romu. Jak go znajdę to postaram się go opisać w nowym temacie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@

Pietr ale w najnowszym miui jest kenel siyah z dualboote-m i widziałem tez w sieci z filmikami jak wlasnie można przeskoczyć z romu na rom na tym kernelu A wiec?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Pietr

A więc... Ja przedstawiam metodę z DorimanX. Na XDA nie znalazłem tutka dla dualboot z Siyah. DorimanX jest "ulepszoną" wersją Siyach. Posiada takie samo recovery i więcej dodatków w STweaks. Więc... Proszę zakończyć rozmowę o Siyah.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Mr X

Sformatuj tekst, aby było ładnie i czytelnie - przyjemniej się czyta i ważne informacje nie umkną ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    parart

Czy można do już posiadanego oficjalnego romu 4.1.2 dołożyć drugi z podanej listy bez zmiany obecnego. Pozostawiając aktualną konfigurację samsungowego JellyBean z zawartością jaką mam (programy, gry, aplikacje). Jeśli tak to które punkty powinienem wykorzystać z podanej instrukcji? Ewentualnie co z niej zmienić, dodać?

Wysłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Pietr

Nie wiem czy da radę z oficjalnym bez wipe... Ale... Zacznij od pkt. 6 i pomiń 7. Ale pamiętaj! Zrób kopie zapasową aplikacji.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Takie spostrzeżenia dodam do tematu... Miałem problemy z ostatnimi wersjami kernela gdyż telefon łapał SODa po wejsciu w deep sleep (brak wybudzania) czyli system nie do użycia zarówno KK jak i JB na forum XDA jest to znany problem i u mnie stabilnie bez SODa działała wersja 8.43.65 (czytałem że aż do wersji 8.43.74 jest OK) i ostatnio wyszła działająca 8.43.90 którą mam od wczoraj.

Co do kernela to wydaje mi się że twierdzenie że musi to być wersja 8.43.xx jest poprawne tylko tylko dla DB KK i JB (nie sprawdzałem tego ) bo przy kernelach Dirimanx mamy opisy

10.x -4.3.y, 4.4.y maliv3 only!

9.x - 4.1.y, 4.2.y, 4.3.y, 4.4.y maliv2 only!

8.x - STOCK, 4.1.y, 4.2.y, 4.3.y, 4.4.y maliv1(STOCK) maliv2 all the rest!

czyli KK4.4.x + JB 4.3.x wrzucamy kernel 10.43.yy no i nie ładujemy patcha mali2 dla KK (?)

Moje aktualne Romy to

Primary : KitKat 4.4.2 AOSP NEATROM 3.1

Secondary : Neatrom Lite 2.6 (JB 4.1.2)

Jest kilka programów które mi nie chcą ruszyć na KK więc na czas ich pracy restart do JB i jest OK. Jeszcze jedno zauważyłem że restart z KK którego używam na codzień i uruchomienie JB potrafi zeżreć sporo procencików baterii (wczczoraj z 49% na KK do 19% na JB) więc warto mieć dostęp do ładowarki.

Edytowane przez Space99

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Tasi

@up odnośnie tych przeskoków baterii z 49% na 19% to jest wina baterii, nie rom'u/kernela/dual boota/czy też zmiany rom'ów, jeśli bateria tak skacze to oznacza że jej żywotność powoli zbliża się do końca, zalecam wymienić :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi