Skocz do zawartości
xadam4

Omega Mercury s50

Rekomendowane odpowiedzi

xadam4

Witam

posiada ktoś ten telefon?

prosiłbym o jakieś opinie i więcej informacji gdyż zamierzam go kupić :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    sensi

Witam, napisze kilka słów o telefonie.

Stanąłem przed wyborem niedrogiego smartfona. Myślałem początkowo o myphone next albo kruger. Mając oba telefony w rękach napatoczył się mercury.

Telefon kupiłem bez większego wahania mimo iż w necie nic o nim nie jest napisane.

Telefon zaskoczył mnie swoim wyświetlaczem i wykonaniem. Duża rozdzielczość, kontrast oraz barwy nie mogą odpędzić moich zdziwionych oczów od tego wyświetlacza.

Co ważne, telefon nie wygląda jak tani "chińczyk" moim zdaniem. Dużo gorzej prezentuję się next.

Poza całkiem niezłymi podzespołami, do zalet można zaliczyć jeszcze dual sim oraz aparat.

Gorzej wypada głośnik od muzyki / dzwonków, jest średni ale wystarczający. Sprawa dużo lepiej ma się na słuchawkach. Telefon gra ciepło ( test na shp2700 ).

Wadą jest strasznie palcująca się powłoka wyświetlacza którą załatwiłem folią ( dołączoną do zestawu ), teraz jest już ok.

Bateria... 1800 mAh. Myślałem ,że nie wytrzyma dnia ale mija 14h i obecnie jest 70%. Zauważyłem ,że bateria szybko leci jak używamy transmisji danych z 2giej karty sim ( włączam ją tylko gdy jest potrzeba skorzystania z neta ).

Myślę ,że przy normalnm użytkowaniu wytrzyma dwa dni z podświetleniem na 50%.

Jestem pewny ,że nie wytrzyma całego dnia siedząc cały czas na internecie.

Aparat przystępny z af i diodą, robi ładne zdjęcia. Filmy w full HD.

Słuchawki które daje producent nadają się do kosza.

Jak masz jakieś pytania, pytaj.

Edytowane przez sensi

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Witam, napisze kilka słów o telefonie.

Stanąłem przed wyborem niedrogiego smartfona. Myślałem początkowo o myphone next albo kruger. Mając oba telefony w rękach napatoczył się mercury.

Telefon kupiłem bez większego wahania mimo iż w necie nic o nim nie jest napisane.

Telefon zaskoczył mnie swoim wyświetlaczem i wykonaniem. Duża rozdzielczość, kontrast oraz barwy nie mogą odpędzić moich zdziwionych oczów od tego wyświetlacza.

Co ważne, telefon nie wygląda jak tani "chińczyk" moim zdaniem. Dużo gorzej prezentuję się next.

Poza całkiem niezłymi podzespołami, do zalet można zaliczyć jeszcze dual sim oraz aparat.

Gorzej wypada głośnik od muzyki / dzwonków, jest średni ale wystarczający. Sprawa dużo lepiej ma się na słuchawkach. Telefon gra ciepło ( test na shp2700 ).

Wadą jest strasznie palcująca się powłoka wyświetlacza którą załatwiłem folią ( dołączoną do zestawu ), teraz jest już ok.

Bateria... 1800 mAh. Myślałem ,że nie wytrzyma dnia ale mija 14h i obecnie jest 70%. Zauważyłem ,że bateria szybko leci jak używamy transmisji danych z 2giej karty sim ( włączam ją tylko gdy jest potrzeba skorzystania z neta ).

Myślę ,że przy normalnm użytkowaniu wytrzyma dwa dni z podświetleniem na 50%.

Jestem pewny ,że nie wytrzyma całego dnia siedząc cały czas na internecie.

Aparat przystępny z af i diodą, robi ładne zdjęcia. Filmy w full HD.

Słuchawki które daje producent nadają się do kosza.

Jak masz jakieś pytania, pytaj.

Witam! Czy Omega ma wsparcie Aero2 ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    xadam4

a jak jest z wydajnością? bo nie jestem pewny czy jest w omedze pełna wersja procesora czy okrojona wersja "m", nie wiem czy jest to podane gdzieś ale nie mogłem tego znaleźć

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    sensi

Używam internetu od play wiec nie wiem jak jest z areo2. Procek to mt6589 , gpu PowerVR 544MP. Sprawdzalem cpu-z.

Wysłane z mojego OASS50 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez sensi

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@sensi

Gdzie kupiles ten telefon? Bo ja niemoge znalesc.

Wysyłane z mojego GT-S6500 za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    sensi

Auchan , Sosnowiec - 599 zł :-) Dodam jeszcze, wyświetlacz ma 320ppi.

I mała zmiana, folia którą dostaje się wraz z telefonem jest do kitu. Szybko się rysuje, tylko tyle ,że będzie na wzór dla nowej folii.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak z grami? Mozna przenosic apki na SD? Ma roota?

Wysyłane z mojego GT-S6500 za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    sensi

Na razie odpaliłem tylko Death Trigger 2, działa idealnie.

Nie kupiłem jeszcze SD.

Co do roota miałem zakładać nowy temat bo : Kernel Version - 3.4.5 (eng.root. 138... ), oznacza to iż telefon ma roota ?

---------- Post dołączono o 19:23 ---------- Poprzedni post napisano o 18:53 ----------

Potwierdzam, jest root zrobiony.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi