Skocz do zawartości
KikaMonika

Jestem początkująca, więc proszę o pomoc przy wgrywaniu ROMu KityKass :)

Rekomendowane odpowiedzi

Pliki ściągnięte. Przerzucone na kartę SD (karta sformatowana FAT32), tablet widzi kartę SD bo sprawdzałam w " moje pliki " ale TWRP nie widzi karty, w sensie jak na dole przełączam na external to nic nie zmienia i wciąż pokazuję mi pliki z pamięci wbudowanej ;/

Czy mogę te pliki wrzucić bezpośrednio na tablet ?

Czy tego Goo Manager`a mogę już odinstalować skoro korzystamy z TWRP ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

1) Tak

2) Tak

Teraz po wszystkim (jeżeli już zainstalowałaś plik z pierwszego linku w poście #10), możesz już robić wielkie kasowanie :E. Ale najpierw, dla bezpieczeństwa backup ;). Więc wejdź w pole backup (TWRP) oraz tam zrób kopię boot, data i system. Wtedy cofnij się do strony startowej w TWRP. Wipe -> Advanced Wipe -> System, Cache, Dalvik i Data.. Wtedy znów cofasz się do początku, i w chwili obecnej na tablecie nie ma żadnych plików, ani systemu, więc już nie możesz zrezygnować. Teraz wybierasz install, i w pierwszej kolejności ROM (KitKass). Teraz klikasz add more zips i tutaj wybierasz Google Apps (GApps). Swipe to install, a po zakończonej operacji reboot system ;).

I to już jest koniec! :E

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wrzuciłam ten plik do pamięci wewnętrznej, po czym w TWRP dałam install i wyskoczyło mi zapytanie

would you like to add another zip yes/no oczywiście dałam yes

dałam yes i wyskoczył mi taki kwadracik w którym mam

do wyboru:

boot (zaznaczone)

cache (odznaczone)

data (zaznaczone)

recovery (odznaczone)

system (zaznaczone)

android secure (odznaczone)

enable compression (zaznaczone)

Skip md5 generation (odznaczone)

Please choose backup location

Internal Storage/External storage

a pod tym taki suwak jak do odblokowania w Iphone`ie :)

Czy to normalne że po wybraniu instalacji tego pliku z postu #10 wyskoczyło mi takie okienko a jeśli tak to co w nim wybrać ?

---------- Post dołączono o 18:21 ---------- Poprzedni post napisano o 17:28 ----------

Kurcze coś idzie nie tak jak trzeba.

Zainstalowałam ten plik, zrobiłam back up, zaznaczyłam co ma wyczyścić wipe dalvik wipe cache wipe data, i wyłącza się po czym włącza i jest dalej android 4.0.3 hmmm :/ Pobrałam najnowszego TWRP maganera z android marketu ;/

pomocy ...

---------- Post dołączono o 18:51 ---------- Poprzedni post napisano o 18:21 ----------

Potwierdzam, coś nie pasuję.

Obojętnie co wybiorę backup/wipe to tablet po prostu się włącza i wyłącza i żadnych komunikatów. Nie mówiąc już o tym, że ten program TWRP muszę włączyć raz jeszcze a nie jak sugerowałeś, że wszystko zniknie.

Tablet broni się przed wgraniem nowego romu :P

A może wcale nie ma root`a ? Choć pojawiła mi się ikonka #supersu# więc chyba jest ok

Pomocy !

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Po zrobieniu wipe, nie masz resetować tabletu, wtedy tak jak opisałem w moim poprzednim poście, trzeba zainstalować ROM i Google Apps ;).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ale po wejściu do /wipe mam 4 opcje, zaznaczam 3 które wymieniłeś, i przeciągam palcem (coś na wzór iphone`a) suwak na dole który potwierdza mój wybór po czym tablet czy tego chce czy nie, sam się restartuje i po chwili jestem na tapecie głównej :)

Może ten TWRP co go ściągnęłam to jakiś nowszy niż ostatnio Pan widział stąd rozbieżności ?

---------- Post dołączono o 18:58 ---------- Poprzedni post napisano o 18:55 ----------

Może zrobię na wszelki wypadek przywrócenie ustawień fabrycznych ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie! Przy przywracaniu ustawień fabrycznych uceglisz sobie tablet.

A czy zainstalowałaś plik z pierwszego linku w poście #10? :)

Wydaje mi się że właśnie to jest problemem, że nie :D.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Bardzo możliwe !!

W sensie, zgrałam go na tableta ale nie do końca zrozumiałam słowo " zainstaluj " i pokojarzyłam opcję INSTALL w TWRP i tam odnalazłam ten plik w pamięci podręcznej, nacisnęłam na nim palcem i wyskoczyła mi treść " would you like to add another zip dałam yes i ............... długo długo nic, w zasadzie w ogóle NIC, ale jednak po chyba 20 sek wyskoczyło okienko tak jakby instalacyjne i tam miałam jakieś opcje do wyboru (przytoczone kilka postów wyżej), zostawiłam jak było w oryginalnym ustawieniu i dałam install. W sumie też nie było żadnych fajewerków, tablet się włączył i wyłączył. Więc może źle to zainstalowałam ?

Edytowane przez KikaMonika

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zainstaluj raz jeszcze, tym razem bez add zips ;). Po zainstalowaniu reboot system, i jeszcze raz wejdź do TWRP, i wtedy tak jak pisałem, zainstaluj ROM i GApps :).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zainstaluj raz jeszcze ?

Możesz to rozwinąć ? :P

---------- Post dołączono o 19:58 ---------- Poprzedni post napisano o 19:49 ----------

Okej dałam instal raz jeszcze bez dodania add zip, i to samo, restart tableta i powrót do tapety głównej ;/

Przy próbie instalacji 4.4.2 to samo, klikam palcem na plik, wyskakuje mi pytanie (add zip) daje nie, przeciągam palcem by uruchomić i restart ponowny ;/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Masz model TF101 czy TF101G?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi