Skocz do zawartości
Johny0807

[TUTORIAL] Jak zmienić sdcard -> extsd

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Witam

Chciałbym wam przedstawić poradnik dotyczący jak zmienić pamięć sdcard -> extsd.

Znalazłem trochę wolnego czasu i metodą prób i błędów znalazłem rozwiązanie :)

1. Instalujemy File Explorer na naszym urządzeniu https://play.google.com/store/apps/details?id=nextapp.fx , a następnie File Explorer (Root Add-On) https://play.google.com/store/apps/details?id=nextapp.fx.rr.

2. Wchodzimy w File Explorer -> SYSTEM (root) -> etc.

3. Szukamy pliku vold.fstab , następnie w niego klikamy i wybieramy pozycję "Text Editor".

4. Szukamy pozycji o nazwie:

dev_mount sdcard/storage/emulated/legacy auto/devices/platform/sdhci.1/mmc_host/mmc0/mmc0:0001/block/mmcblk0 /dev/block/platform/sdhci.1/by-name/sdcard

i zmieniamy na:

dev_mount sdcard/storage/sdcard1 auto/devices/platform/sdhci.1/mmc_host/mmc0/mmc0:0001/block/mmcblk0 /dev/block/platform/sdhci.1/by-name/sdcard

5. Teraz szukamy drugiej pozycji o nazwie:

dev_mount external_sd /storage/sdcard1 auto /devices/platform/sdhci.0/mmc_host/mmc2

i zmieniamy na:

dev_mount external_sd /storage/emulated/legacy auto /devices/platform/sdhci.0/mmc_host/mmc2

6. Po dokonanych zmianach, klikamy ikonkę z napisem "FILE" i następnie "Save".

7. Pozostaje nam tylko zrestartować nasze urządzenie i cieszyć się większą pamięcią! :)

Jeżeli pomogłem daj piwo! :D

Zakaz kopiowania poradnika bez wcześniejszej mojej zgody! ;)

Edytowane przez LukaszK

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
LukaszK
Notatka od Administratora: lukasz
wykrzyk.png Zmieniłem kolejność postów tak, aby Tutorial był pierwszym postem w temacie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam chciałbym dziś poruszyć temat jakim jest zmiana pamięci sdcard -> extsd. Jest to ten dość popularny, dlatego zamierzam go rozwinąć. Próbowałem już wszelkich metod zmiany pamięci, lecz jak na razie bez skutku. Oczywiście chodzi o androida 4.2.2, bo na innych wersjach to nie sprawiało problemu. Więc jeżeli ktoś znajdzie sposób na zmianę pamięci, byłbym bardzo wdzięczny, gdyby podzielił się informacjami na ten temat na tym forum.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Gdy kilkam w System (root) wyświetla mi sie komunikat: FX was not able to obtain root/superuser access to perform this operation. Ensure this device is capable of root access to FX File Explorer using installed "SuperUser" apllication. :oczy:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
xSkyer

A masz roota?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@up

Niestety jeszcze nie idzie zrobić roota za pomocą framaroot, bo nawet w wersji 1.9.1 nie ma Overmaxa Expi w dostępnych modelach. Próbowałem i wyskakiwał błąd

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Przy zapisywaniu pliku wyskakuje mi że plik jest tylko do odczytu.

Bo należy w prawym górnym rogu kliknąć żółtą kłódkę, żeby odblokować ingerację w plikach ;)

---------- Post dołączono o 23:09 ---------- Poprzedni post napisano o 22:53 ----------

Gdy kilkam w System (root) wyświetla mi sie komunikat: FX was not able to obtain root/superuser access to perform this operation. Ensure this device is capable of root access to FX File Explorer using installed "SuperUser" apllication.

Gdyż, potrzeby jest root urządzenia. Miałem nadzieję, że to rzecz jasna, ale spoko trzymaj poradnik jak go zrobić.

http://forum.android.com.pl/f980/tutorial-jak-zrobiae-roota-386802/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi