Skocz do zawartości
Johny0807

[TUTORIAL] Jak zmienić sdcard -> extsd

Rekomendowane odpowiedzi

Czy mógłby ktoś wstawić czysty plik vold.fstab, to znaczy taki przed edycją "sdcard > ext"? Po wprowadzeniu zmian do pliku telefon nie widzi żadnej z pamięci i nie wiem robic ;/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

4. Szukamy pozycji o nazwie:

dev_mount sdcard/storage/emulated/legacy auto/devices/platform/sdhci.1/mmc_host/mmc0/mmc0:0001/block/mmcblk0 /dev/block/platform/sdhci.1/by-name/sdcard

i zmieniamy na:

dev_mount sdcard/storage/sdcard1 auto/devices/platform/sdhci.1/mmc_host/mmc0/mmc0:0001/block/mmcblk0 /dev/block/platform/sdhci.1/by-name/sdcard

Powinno być:

4. Szukamy pozycji o nazwie:

dev_mount sdcard/storage/emulated/legacy auto /devices/platform/sdhci.1/mmc_host/mmc0/mmc0:0001/block/mmcblk0 /dev/block/platform/sdhci.1/by-name/sdcard

i zmieniamy na:

dev_mount sdcard/storage/sdcard1 auto /devices/platform/sdhci.1/mmc_host/mmc0/mmc0:0001/block/mmcblk0 /dev/block/platform/sdhci.1/by-name/sdcard

Ta spacja jest tam istotna, inaczej nie będzie działać. Mam nadzieję że pomogłem ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mam problem, przed aktualizacją systemu ten myk działał i było wszystko ok. Zaktualizowałem system, zainstalowałem potrzebne mi apki i zaczęło brakować mi miejsca więc zrobiłem wszystko jak w poradniku, niby wszystko ładnie, pamięć wewnętrzna ma teraz ponad 7GB.. Ale gdy chce coś zainstalować to wyskakuje błąd BRAK MIEJSCA W PAMIĘCI WEWNĘTRZNEJ kompletnie nic już nie che się zainstalować :cii: formatowałem karte, kombinowałem i dalej to samo. Jakieś pomysły?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

po prostu, skończyła Ci się pamięć wewnętrzna.

ogólnie sprawa pamięci w tym telefonie jest bardzo dziwna.

wchodząc w pamięć (ustawienia) widzimy:

pamięć wewnętrzna (pierwsza)

pamięć wewnętrzna (druga)

karta SD (trzecia)

cały zabieg opisany w tym tutorialu polega na zamianie pamięci drugiej i trzeciej.

pamięć druga to pamięć wewnętrzna ale tak na prawdę system traktuje ją jako zewnętrzną (tak zaobserwowałem).

np: jeśli nie posiadamy fizycznie włożonej karty pamięci to i tak zainstalowane aplikacje w pamięci pierwszej można przenieś na kartę SD (do pamięci drugiej). Na co więc nam karta pamięci? na muzykę, zdjęcia, itd... ale nie na aplikacje.

zabieg opisany w tym tutorialu owszem daje nam więcej pamięci drugiej, ale i tak pamięć pierwsza jest ograniczona.

pamiętacie sprawę z 512 RAM? mam wrażenie, że w pamięci pierwszej jest przechowywana pamięć podręczna, a powinna być w pamięci RAM. niektóre większe aplikacje podczas włączania rezerwują sobie pamięć w pamięci pierwszej (zamiast w RAM) całkowicie ją zapychając. wtedy właśnie nie można pobierać ani aktualizować aplikacji, ponieważ "brak miejsca w pamięci wewnętrznej"

wyczyść pamięć podręczną w telefonie, bądź odinstaluj parę aplikacji by zwolnić miejsce ;)

ci z overmaxa powinni wypuścić aktualizację do systemu, która połączyła by obie pamięci wewnętrzne w jedną by ją zwiększyć, a karta SD powinna być automatycznie pamięcią zewnętrzną na którą to moglibyśmy przenosić aplikacje.

a pamięć RAM powinna spełniać swoje funkcje nie tylko w teorii, ale i w praktyce

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A może ktoś z forum jest w stanie połączyć te pamięci?

Jeśli mamy roota to w sumie pewnie jest taka możliwość tylko nie wiemy jak...

A w tym dziale są pustki jeśli chodzi o użytkowników...

Jeśli to by był szajsung lub lg to pewnie by sobie poradzili ze względu na większą liczbę użytkowników

P.S. żeby zmienić te pamięci nie trzeba wcale się męczyć z tym co jest w tym temacie, wystarczy wejść w "pamięć" i wejść w pierwszą opcję u góry "podstawowa pamięć zewnętrzna" i zmienić na "sd" i osiągniemy to samo

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Bo należy w prawym górnym rogu kliknąć żółtą kłódkę, żeby odblokować ingerację w plikach ;)

Gdzie taką kłódkę znajdę?

Edytowane przez Muhnnad

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jestem świeży,wszystko opisałeś super tylko chyba jak dla mnie laika zapomniałeś o tym jak powinny wygladać partycje karty sd zewnętrznej,aby udała sie twoja operacja.Czy powinny mieć 2 partycje Fat32,czy jedną,czy ext2,czy może jakieś inne?

proszę o pomoc

Edytowane przez ReaderPL
Zbędny cytat.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czy wcześniej muszę wszystko usunąć z karty? sformatować ją pod odpowiedni system plików czy może pozostać w takim stanie jak do tej pory ją używałem?

Z góry dzięki za odp :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ten cały poradnik i zmiana pamięci jest gów..o warta. Ludzie czy to wam wyjdzie czy nie, i tak programy się nie będą instalować bo jak napisał user @@qualpyke jest to dziwnie skonstruowane i genralnie podmiana polega na zamianie pamięci drugiej i trzeciej, natomiast pierwsza i najważniejsza jest nietknięta. To po co to całe zamieszanie? 

Ja też nie mogłem zamienić, ale udało się, w tym pliku "vold.fstab" 0 na 1 i obok w obydwu "auto". Dodatkowo "vold.fstab.nand" 0 na 1. Ale jeszcze raz, to podmienia pamięci, ale najważniejszej pamięci nie  tyka. Stąd to tylko strata czasu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi