Skocz do zawartości
Gość mike1986

Opera vs. Firefox vs. Chrome

Której przeglądarki używasz?  

91 użytkowników zagłosowało

1. 1. Której przeglądarki używasz?

• Mozilla Firefox
        38
      • Google Chrome
        26
      • Opera
        27
      • Inna
        2

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym Was zapytać co sądzicie o ww. przeglądarkach oraz której używacie.

Ja obecnie od lat korzystam z Opery, aktualnie najnowsza 10.10 build 1893 jednak chciałbym ją zmienić na Firefoxa lub Chrome. Zainstalowałem w tym celu najnowszego FF 3.6 beta 4 oraz najnowszego Chrome 4.0.266.0 Beta. Brakuje mi jednak następujących funkcji:

1. Możliwość zablokowania kart - mam na sztywno zapisanych i otwartych zawsze około 20 zakładek. W operze można zablokować kartę co uniemożliwia przypadkowe kliknięcie w krzyżyk. Czy w FF lub Chrome tego nie ma czy nie znalazłem tego?

2. Brak możliwości eksportu zapisanych kart. W Chrome jest możliwość synchronizacji z kontem Google ale w FF chyba nie ma nic.

3. W FF brak w standardzie ekranu ze skrótami do adresów internetowych.

Wstępnie wydaje mi się, że Chrome i FF są szybsze od Opery. Chrome ma maksymalnie prosty interfejs co w sumie jest dla mnie zaletą. Jakie jest Wasze zdanie w tej kwestii?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ad1. Prawy klawisz na zakładkę/kartę i masz "zabezpiecz kartę" oraz "zablokuj kartę"

Ad2. Nie spotkałem się (chodzi o karty, a nie o tzw ulubione tak?)

Ad3. Oto Ci chyba chodzi

A teraz ogólnie co do FF, bo tego używam od wersji 2. Niestety FF jest wolowaty, szczegolnie na linux'ie. Otwarcie 20 zakładek może się skonczyć baaardzo wolnym dzialaniem FF. Windowsowy chodzi znacznie szybciej, aczkolwiek te różnice zmalały od wersji 3.5

Ja jestem przyzwyczajony do FF i dlatego w nim pracuje + ogrom dodatków, które są dostępne dla niego. Obecnie bez kilku z nich nie wyobrażam sobie przeglądania netu.

Mój głos, pomimo, że FF trochę muli zdecydowanie na niego, choć opery od czasu do czasu również używam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wow tylko 2 osoby kozystajaz chrome oprocz mnie ?

A tak ogolnie to chrome polecam na netboki (mi FF i IE sie tną a GCH nie)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Ad1. Prawy klawisz na zakładkę/kartę i masz "zabezpiecz kartę" oraz "zablokuj kartę"

Ad2. Nie spotkałem się (chodzi o karty, a nie o tzw ulubione tak?)

Ad3. Oto Ci chyba chodzi

Ad.1) Faktycznie w Chrome jest taka opcja ale w FF niestety nie :( I to wg mnie przekreśla tą przeglądarkę jeśli ktoś ma zawsze otwartą dużą ilość kart.

Ad.2) Tak, chodzi o karty. W operze można zapisać sesję i po reinstalacji systemu i opery przywraca się zapisaną sesję ze wszystkimi kartami.

Ad.3) Tak, o to. Szkoda, że nie ma tego w standardzie...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Laszlo

Chrome bo jest;

- Genialny w swej prostocie

- Szybki

- Ładny

- Skiny & Dodatki

- Spełnia wszystkie Twoje warunki

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    sado1
    Ad.3) Tak, o to. Szkoda, że nie ma tego w standardzie...

Po prostu Firefox i Opera prezentują dwa skrajne podejścia do kwestii przeglądarki - Opera: wszystko w jednym, Firefox: goła przeglądarka wystarczy, jeśli potrzebujesz innych funkcji to czeka na Ciebie MASA dodatków. Co do mnie to zaznaczyłem Operę ale nie przywiązuję zbytnio uwagi do przeglądarki której używam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Rad-X
    [Ad.1) Faktycznie w Chrome jest taka opcja ale w FF niestety nie I to wg mnie przekreśla tą przeglądarkę jeśli ktoś ma zawsze otwartą dużą ilość kart.

Nie kazdy uzywa tej opcji. Nie wszystkim potrzebny jest klient BitTorrent, Mail i przegladarka w jednym jak w Operze. Sila FF sa rozszerzenia. Wszelkie inne sposoby oceniania sa nieobiektywne bo nie obejmuja podstaw rozwoju tego programu

Uzywam Chrome'a

Edytowane przez Rad-X
    poprawienie znacznikow

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zgadza się, że nie wszystkim są potrzebne. Ja oceniam FF wg swoich potrzeb. Niemniej jednak taka drobna rzecz jak blokowanie kart na pewno nie zaszkodziłoby tej przeglądarce. Szczególnie, że jest to już pewien standard w Chrome i Operze i nie można tego doinstalować za pomocą rozszerzenia.

Z takich innych, drobnych rzeczy, które wg są lepiej rozwiązane w Operze niż w Chrome (pewnie wynika z mojego przyzwyczajenia):

- Przycisk zatrzymania strony (po lewej stronie od paska adresu) jest tym samym przyciskiem co przycisk odświeżenia (zmieniają tylko ikonkę). W praktyce jak odświeżymy stronę przez przypadek a nie chcemy, żeby ładowała się od nowa to klikamy szybko w to samo miejsce. W chrome natomiast trzeba wędrować myszką na drugi koniec paska adresu. Drobna rzecz a jednak trochę utrudnia...

- W chrome po zablokowaniu karty widoczne są tylko ikonki bez nagłówka strony. W przypadku otwarcia 40-50 kart jest to dobre rozwiązanie ale jeśli ktoś ma otwartych ciągle około 20 tak jak ja to wszystkie są skoncentrowane po lewej stronie a reszta paska jest pusta. Wygląda to trochę nieestetycznie. W operze szerokość "listka" tej karty zmienia automatycznie swoją szerokość w zależności od ilości otwartych kart.

- Szkoda, że nie można ustawić ręcznie częstotliwości synchronizacji zakładek albo, że nie ma gdzieś przycisku "synchronizuj teraz".

Edytowane przez mike1986

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Laszlo

to po co wogle zmieniasz przeglądarke skoro nic Ci nie pasuje?

chrome synchornizuje zakładki za kazdym razem gdy cos w nich zmienimy. (dodamy, usuniemy)

jak potrafisz posługiwac sie myszka to zaden problem powinien byc ja przesunac na 'zatrzymaj' ... :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

• Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

x