Skocz do zawartości
Johny0807

[TUTORIAL] Jak zrobić roota.

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Witam

W kolejnym poradniku chce wam zaprezentować w jak łatwy i szybki sposób zrobić roota na naszym urządzeniu.

Tak się dobrze składa, że na naszą korzyść, nie dawno pojawiła się aplikacja zwana KINGO ANDROID ROOT.

Dzięki niej możemy dokonać roota na każdym urządzeniu również na Overmaxie Expi ;)

Potrzebne nam są 3 rzeczy:

1.KABEL USB

2.APLIKACJA KINGO ANDROID ROOT Kingo Android Root 1.1.8.1835 - dobreprogramy

3. CHWILA CIERPLIWOŚCI

Więc tak:

1.Włączamy aplikację (pojawi się komunikat, by podłączyć telefon z włączoną funkcją debugowania)

2.Podłączamy włączony telefon i czekamy, aż system poprawnie go wykryje ( w razie problemów zainstalować sterowniki usb ręcznie).

3.Po chwili pojawi się ekran z napisem ROOT, klikamy w niego.

4.Teraz chwilę potrwa proces w zależności od szybkości łącza oraz komputera.

5.Po zakończeniu procesu pojawi nam się klawisz FINISH, klikamy w niego i odłączamy telefon.

6.Telefon po restarcie będzie posiadał już gotowego SUPERUSERA do pracy.

7.Cieszymy się możliwościami jakie wniósł nam ROOT.

Jeżeli pomogłem daj piwo ;)

Zakaz kopiowania poradnika bez wcześniejszej mojej zgody! :)

Edytowane przez Sphinxxx
    czerwony tylko dla administracji

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wiadomo może jak Overmax podchodzi do root'owania ich telefonów? Co z gwarancją?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@up

Zawsze możesz zrobić unroota i mieć z powrotem nie zrootowany telefon. Po drugie już kiedyś w pierwszym wątku był poruszany ten temat i Overmax nie zabrania przysyłania telefonów zrootowanych (nie robi im to różnicy)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jezeli podchodza do tego tak jak w przypadku VERTIS 01 to jak najbardziej mozna rootowac bez zadnych obaw poniewaz dla nich to sprawa uzytkownika i nie jest to ingerencja w telefon tylko w system

Ja oddawalem VERTIS 01 na gwarancje do naprawy zrootowany i nic nie powiedzieli zreszta na forum ktos juz ich o to pytal i dostal odpowiedz ze nie interesuje ich ingerencja w system

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

jesli chodzi o reczne instalowanie sterownikow to chyba najszybciej jest poprzez zainstalowanie PdaNet+ (strona: http://pdanet.co/) ja tak musialem zrobic

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Podobno zdarzają się przypadki że supersu potrafi wysłać smsy premium, więc dla świętego spokoju proponuję wrzucić wcześniej superuser.apk przez adb :) a po rootowaniu kingo wywalić ich supersu:)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)
    Podobno zdarzają się przypadki że supersu potrafi wysłać smsy premium, więc dla świętego spokoju proponuję wrzucić wcześniej superuser.apk przez adb a po rootowaniu kingo wywalić ich supersu

Powiem Ci, że testowałem SU i taka sytucja się nie zdarzyła, więc nie ma się czego obawiać ;)

Wiadomo może jak Overmax podchodzi do root'owania ich telefonów? Co z gwarancją?

Co do roota, tak jak koledzy wyżej napisali. Overmax popiera rootowanie telefonu i nie ma nic przeciwko, byle tylko nie uszkodzić telefonu ( nie wiem jak, ale zawsze się jakiś "as" znajdzie :D) bo wtedy nie uwzględnią gwarancji jeżeli to będzie z winy ingerowania w system ;)

Dodam, że podana metoda, jest najbezpieczniejszą ze wszystkich możliwych i nie ma się czego obawiać :)

Edytowane przez Sphinxxx
    czerwony tylko dla administracji

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mam prosbe potrzebuje kopie systemu bo u mnie po aktualizacji cos nie zawsze dziala strzalka powrotna pod wyswietlaczem

Moze ktos z Was ja udostepnic

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)
    Mam prosbe potrzebuje kopie systemu bo u mnie po aktualizacji cos nie zawsze dziala strzalka powrotna pod wyswietlaczem

Moze ktos z Was ja udostepnic

A nie lepiej wgrać aktualizację ze strony producenta ? :)

Ale tak poza tym to strzałki z aktualizacją nie mają moim zdaniem nic wspólnego, więc wątpię , że to coś Ci pomoże, ale możesz spróbować.

Edytowane przez Johny0807

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi