Skocz do zawartości
PROximo

Etui/pokrowce dla Sony Xperia Z1 Compact

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Telefon już zamówiłem i czekam na dostarczenie, folie 3mk również przód+tył matowy. Jednak mam pytanie odnośnie dobrego pokrowca dla tego telefonu. Nie miałem zbytnio możliwości zobaczenia pokrowców dla tego telefonu na żywo a po zdjęciach jak to bywa czasem pokrowiec wydaje się o wiele solidniejszy lub zaniżają jego możliwości.

Chciał bym się spytać o radę które pokrowce lepsze:

- Etui KRUSELL FrostCover Sony Xperia Z1 Compact

- Etui Gel Roxfit SONY Xperia Z1 Compact

Swoją drogą etui Gel RoxFit na allegro jest dość drogie a np. w sklepie RTVEurAGD cena tego pokrowca na stronie to zaledwie 20zł z kosztem transportu niecałe 30zł, jest to originał czy podróbka?

Proszę o waszą radę który z nich jest bardziej funkcjonalny i wytrzymalszy. Komórka często bedzie też w stacji dokującej w samochodzie, dlatego zależy mi również na łatwym dostępie do zasilania. Jeśli znacie inne ciekawe propozycje to piszcie o nich ;)

Pozdrawiam

Edytowane przez Staszicu
    Poprawiona nazwa tematu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Osobiście używam tego drugiego i fajnie wygląda, jest dobrze spasowany, przyjemny w dotyku, nie przeszkadza w użytkowaniu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Od dzisiaj również używam Roxfit Gel jedna nie dogodność etui to taka ze teraz telefon nie pasuje do stacji dokującej, wykonanie super i spasowanie idealne. Made for Xperia mówi samo za siebie :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    titus78

A to dobrze wiedzieć że nie pasuje bo zastanawiałem się nad Roxfit do compacta. W dużej Z1 używam Krusell też jest Made for Xperia i pasuje do ładowarki. Zatem w przypadku compacta będzie pewno tak samo.

Tapatalking from Z1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Hmm a to szkoda że Roxfit nie pasuje do stacji dokującej bo tak szczerze to ona bardzie przypadł mi do gustu :P A jakoś wykonania KRUSSELLA jest ok?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie orientuje się ktoś czy jest już sprzęt tego typu dedykowany Z1 Compact? Ewentualnie jakiś zamiennik?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja zamówiłem już takowy firmy SHOCKSOCK i jak tylko dojdzie to napiszę krótką recenzję. Biegam właśnie i ciekaw jestem jak on się będzie sprawował.

Link do sklepu: ARMBAND SHOCKSOCK

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dzięki za odpowiedź. A już myślałem że przeszukałem cały internet ;) A jednak ktoś wypuścił dedykowany sprzęt

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Sorry za posta pod postem ale:

zamówiłem wspomniany pokrowiec i przed chwilą "dotarł"

- telefon pasuje na styk, nawet z założonym bumperem

- opaska trzyma się dosyć stabilnie, mimo że rzep nie jest specjalnie duży

- zapach "chińszczyzny" :/ ale pewnie przejdzie ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Hmm a to szkoda że Roxfit nie pasuje do stacji dokującej bo tak szczerze to ona bardzie przypadł mi do gustu :P A jakoś wykonania KRUSSELLA jest ok?

Posiadam ten pokrowiec (Krusell FrostCover przezroczysty). Jakość wykonania jest na dość wysokim poziomie. Telefon nie traci na uroku. Ale jest jeden poważny problem z tą obudową. Podczas robienia zdjęć w zupełnej ciemności z użyciem lampki LED, światło przechodzi przez pokrowiec i trafia do soczewki obiektywu przez co zdjęcia są mocno rozjaśnione i kompletnie nieczytelne. Wiem, że sam telefon Z1C posiada wadę fabryczną związaną z poświatą na zdjęciach wykonanych z użyciem lampki LED, ale po zdjęciu pokrowca zdjęcia mimo wszystko wychodzą dużo lepiej. Prawdopodobnie będę kontaktować się z producentem w tej sprawie, więc jakbym miał jakieś wieści, to je tu zamieszczę.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi