Skocz do zawartości
PROximo

Etui/pokrowce dla Sony Xperia Z1 Compact

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie. Od 2 tygodni mam ten telefon i szukam jakiegokolwiek porządnego a zarazem fajnego etui. Możecie coś doradzić od tych 2 tygodni szukam i co znajde cos fajnego typu Sony XPERIA Z1 SKIN TOUCH Case Full Protection MUVIT (czarny) /SEBMC0018/ cena 119.00 PLN to albo nie ten model albo jak ten Muvit Made in Paris Crystal Case for Sony Xperia Z1 Compact - Grey :: MobileFun Polska bedzie dostepny dopiero w kwietniu :'( mozecie cos doradzic? pozdro jak mozecie piszcie na maila [email protected] z góry wielkie dzieki

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Hey,

Jestem obecnie na etapie wybierania pokrowca do swojego Z1Compact. Krusell FrostCover, jaki posiadam od tygodnia uległ pęknięciu, mimo że telefon ani razu nie upadł. Poza tym, robienie zdjęć z lampką LED i założonym pokrowcem Krusell powodowało, że zdjęcia wychodziły bardzo prześwietlone, gdyż światło przechodziło przez przezroczysty plastik pokrowca i trafiało do soczewki aparatu. Zakładam, że taka wada nie miałaby miejsca, gdyby w pokrowcu zrobiono jeden duży otwór na soczewkę aparatu oraz lampkę LED, zamiast małych dwóch oddzielnych.

Zastanawiam się nad dwoma pokrowcami: Roxfit Gel Shell Case oraz Muvit Bimat Back Case. Oba te pokrowce wyglądają niemal identycznie, ale skłaniam się ku firmie Muvit. Jedno, co mi się nie podoba w obu, to brak wycięć na przyciski głośności oraz aparatu. Miałem już raz taki pokrowiec, który właśnie ze względu na brak takich wycięć, sam naciskał na przyciski, czego efektem był np. wyciszony telefon bez mojej wiedzy. W takim razie mam pytanie - czy ktoś posiada albo ten Roxfit, albo Muvit i może mi powiedzieć czy nie ma takich problemów i czy wciskanie zakrytych klawiszy nie sprawia problemów?

Wcześniej brałem pod uwagę Nillkin Frosted, który ma wycięcia na praktycznie wszystko (poza złączem microUSB!), ale po dokładnym obejrzeniu zdjęć doszedłem do wniosku, że ten pokrowiec jest nieco tandetny. Pomijam fakt, że nie chroni dolnej i górnej krawędzi telefonu.

Proszę o pomoc w wyborze Roxfit vs Muvit.

I przy okazji, może ktoś zaproponuje jakiś inny pokrowiec :))

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja mam Roxfit Gel Shell Case od początku użytkowania Z1 Compact. Nie mam oczywiście porównania z innymi pokrowcami ale ten wydaje się całkiem spoko - nie rozwalił się, nie wydaje się też, żeby tandetnie wyglądał. Jedyna wada - te przezroczyste plecki pokrowca trochę się rysują, choć jak ja mam białą Z1C to jakoś bardzo tego nie widać.

Co do samych przycisków głośności - nigdy nie zdarzyło mi się, żeby same się wcisnęły gdzieś w kieszeni. Jak na moje oko chodzą nawet dość ciężko (zwłaszcza ten od aparatu), więc wydaje mi się to bardzo małe prawdopodobne, aby przypadkowo mogły się wciskać.

Jeszcze jedno - ponoć telefon w tym pokrowcu nie wchodzi do ładowarki magnetycznej. Chociaż z drugiej strony czytałem gdzieś, że można wyjąć plastikowy wkład w tej ładowarce - wtedy powinno chyba wchodzić?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Aha, czyli jednak się da ;) Ale dlaczego musiałeś ten otwór powiększać? Nie chciało się trzymać poprawnie? Czy jakaś inna przyczyna?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    omajkel

Bez powiększania nie ma ładowania. Dlatego jeśli chcesz ładować w tym etui to trzeba otwór powiększyć, tak żeby zwierały się piny w telefonie i stacji dokującej.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W dniu zakupu Z1C, nabyłem także Sony XPERIA Z1 Compact BIMAT Olive/Yellow Case MUVIT. generalnie jestem zadowolony ale niestety odkryłem brzydką przypadłość. Przy robieniu zdjęcia z użyciem lampy błyskowej, mimo, że dioda znajduje się w lewym górnym rogu i jest cała odsłonięta (otwory są naprawde spore), lewy dolny rog zdjecia ma zieloną/żółtą poświatę. Broblem nie występuje bez pokrowca.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Ja mam Roxfit Gel Shell Case od początku użytkowania Z1 Compact.

Czy Ty również masz taki problem ze swoim pokrowcem Roxfit jak kolega bratmrok z Muvit?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie - zauważyłem tylko ten problem z lampą przy robieniu nocnych zdjęć co generalnie jest opisywany w Z1 Compact, ale on występuje zarówno w etui jak i bez etui. Inna sprawa, że ja mam biały telefon, a plecki w tym Roxficie są przezroczyste.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi