Skocz do zawartości
malolat2

Recovery dla naszego VERTISA EXPI

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, czy ktoś już wymodził recovery do naszej maszynki?

Rozpakowałem org. recovery, i pooglądałem co jest w środku, ale to wszystko.

Z ciekawostek jest inny offset ramdisku, więc trzeba o tym pamiętać podczas pakowania.

Oryginalne recovery wrzuciłem je do generatora cwm ale po flashowaniu wskakuje tylko podświetlenie.

Pomyślałem że może jest spakowane ze standardowym ramdiskiem, więc przepakowałem je i jedyne co uzyskałem to jeszcze większa porażka - ekran jest czarny, i się nawet nie podświetla. Nie tędy droga.

podegrywałem tez recovery z htc zary 601, ale tez nie śmiga.

Dziś powróciłem do tematu.

Wydaje się że piszę sam dla siebie, ale może kiedyś ktoś się natknie na podobny temat i zaoszczędze mu paru minut.

Po 20 flashowaniach recovery i paru godzinach walki problemem wydaje się przepakowanie ramdysku (initramfs.cpio.gz)

Rozpakowanie recovery standardowo za pomocą unmkboot.

Tutorial dla zainteresowanych na:

Unpacking and repacking recovery or boot image

Niestety po przepakowaniu ramdisku wg powyższych procedur powoduje powstanie ciut różnego pliku wynikowego. Wydaje się to problemem nie do przeskoczenia dla telefonu podczas bootowania. Niestety jest to podstawowa sprawa dla dalszych działań, więc rozkłada to dalsze prace.

Jeśli ktoś ogarnia ten temat to zapraszam do współpracy :D

Edytowane przez KucharSP
    Post pod postem więc łącze, poprawa tytuły.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    spsp01

Myśle ze zmiana tematu na taki związany z recovery może jakoś więcej ludzi zachęcić do wejścia w ten temat :) Jak wróci mi telefon to coś pokombinuje :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Koledzy mój EXPI jest moim pierwszym telefonem z androidem. Bardzo brakuje mi funkcji (robienia lustra) bo po zrootowaniu, Factory setings nie działa zadowalająco pozostają zdjęcia i foldery po poprzednich instalacjach.

Przy okazji mam 2 pytania

Czy recovery w androidzie działa jak lustro na pc? tz że będę mógł zapisać świeżo postawiony( z USB-PC) rom do pliku na karte SD.

Ja nie do końca rozumiem androida i proszę o wyjaśnienie, jak zmienia się ten mini boot system co odpala się za pomocą 2 klawiszy?

I czy ten system zostanie zmazany jeśli wgramy rom, pobrany ze strony overmax po kablu przez PC?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pisalem juz gdzies indziej ze nie dziala ten generator. Po wgraniu czarny ekRan. Trzeba by kompilowac ze zrodel i poprawic plik board.mk czy podobny w kilku miejscach. Drugim powodem niedzialania jest pewnie to ze generator dziala na zrodlach kitkata, a u nas dopiero 4.2 Do tego trzeba by pociagnac cale zrodla cm10.2 i kompilowac od poczatku. Ja odpadlem glownie na czasochlonnosc calego procesu:)

====================================================================

odwrócone recovery przystosowane troche do naszego sprzeta.

http://przeklej.org/file/2E6aAG/recovery.img

Edytowane przez malolat2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Piwko masz.Ale napisz czy próbowałeś ? ,jak zainstalować itd..

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

recovery jest z innego telefonu, podmienilem w nim kernel i przepakowalem. Oczywiscie zaflashowalem i puscilem backup.

najlatwiej chyba podegrac do katalogu z aktualizacja, odpalic dfu exe, wybrac po lewej custom i zaznaczyc tylko recovery.img, nacisnac start, wylaczyc telefon, podlaczyc, 3 sekundu i jest.

alternatywnie przez adb komenda "adb flash recovery recovery.img" z katalogu w ktorym mamy recovery i adb.

Oczywiscie wszystko na wlasne ryzyko itp... ;) W razie czego pomoge...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Natomiast dziala, a to chyba najwazniejsze;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi