Skocz do zawartości
katashimato

Mobile tracker - korzystał ktoś ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Mam pytanko do Was. Czy korzystał (lub ciągle korzysta) z funkcji Mobile Tracker ? Czy to jest płatne itp. ? I czy to się sprawdza w praktyce ? Z góry dzięki !

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Z poprzednich samsungów wyglądało to tak - uaktywniam to i wpisuję numer telefonu kogoś. Przy włożeniu innej karty SIM, wysyłany jest SMS z danymi jak nr. IMEI i coś tam(niby jeszcze wysyła swoje położenie na podstawie anten bazowych, ale na Z370 nie było tego).

Nie wiem na kogo to rachunek, ale kosztuje raczej jak zwykły SMS.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Podany przez Ciebie odbiorca dostaje wiadomość SMS za każdym razem, kiedy telefon zostanie włączony z inną kartą SIM niż Twoja. W tym smsie zawiera się numer IMEI telefonu, numer telefonu karty, która została doń włożona oraz dodana przez Ciebie wiadomość dla odbiorcy, np. 'zachowaj tę wiadomość'.

Dzięki Mobile Trackerowi odzyskałem mojego Apollo :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@up

Witajcie,

Czy telefon wysyla sms z nowym numerem tylko raz dla danego numeru ? Czy też jeśli karta zostanie usunięta i włożona ponownie to telefon ponownie wyśle sms z tym samym numerem?

Czy mógłby ktoś dla mnie to przetestować? Najlepiej w nastepujący sposób :

1. Uruchomić funkcje mobile tracker mając w telefonie swoją podstawową kartę SIM (karta 1)

2. Wyjąc kartę SIM nr 1 a następnie włożyć nową kartę (SIM nr 2)(telefon wyśle sms)

3. Zamienić ponownie karty (włożyć kartę nr 1)

Czy teraz telefon też wysyła sms?

4. Ponownie zamienić karty SIM na kartę nr 2 - czy teraz telefon ponownie wyśle sms z numerem karty SIM 2?

Bardzo dziękuje za pomoc

Notatka od Moderatora: Szewcu72
wykrzyk.png Odpowiadając na post poprzedzający lub odnosząc się do niego, nie cytujemy go. Zwrot "@up" wystarczy.
Edytowane przez Szewcu72

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tydzień temu mojemu chłopakowi za weselu ktoś ukradł telefon, a że miał włączony mobile tracker, dostałam sms z IMEIem i numerem karty SIM którą "szczęśliwiec" włożył do jego telefonu. Poszliśmy z tym na policję, ale powiedzieli, że nie mogą (nie chcą, nie potrafią, już sama nie wiem) go namierzyć, i że jedyna opcja to czekać aż gość wpadnie przy jakiejś kontroli. A mnie krew zalewa, bo co jeszcze więcej chcieć? Imienia, nazwiska, adresu i zaproszenia od złodzieja? Zastanawiam się, czy nie napisać mu smsa (telefonu oczywiście nie odbiera albo odbiera, nic nie odpowiada i się rozłącza) że sprawa jest na policji i że wiem, że ma kradziony telefon i lepiej, żeby go oddał zanim będzie miał nieprzyjemności z policją. Może odda go dobrowolnie. A, i jeszcze jedno, czy za te smsy, które ja dostaję złodziej płaci? To by była w sumie dodatkowa kara, żeby zeżarło mu całą kasę z konta :D

Edit: W moim przypadku poskutkowało... zwykłe napisanie do złodzieja. Napisałam, że wiem, że ma kradziony telefon, że sorawa jest na policji, że może zostać oskarżony z paragrafu takiego a takiego za przywłaszczenie cudzego mienia a w najgorszym wypadku o kradzież, i że w celu uniknięcia konsekwencji może oddać telefon na najbliższy komisariat. Zrobił to chyba dziś z samego rana, bo już koło 11 zadzwonili z policji, że telefon jest do odebrania :)

Edytowane przez monique432

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli ktoś chce użyć tego wyszukiwania to niech tego nie robi to jedno wielkie oszustwo poza tym że naliczą cie na sms w wysokości 31 zł to nie działa to szmaty i oszusty i nic więcej

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam :) czy o taki traker chodzi :) ? dodam, że u mnie on pojawia się po włączeniu transmisji danych :)

2wd54l4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi