Skocz do zawartości
wajsxy

STOCK GoClever Insignia 5x - Oryginalny czysty rom V5 + Root + CWM Recovery

Rekomendowane odpowiedzi

wajsxy

UWAGA!

Istnieje ryzyko uszkodzenia telefonu, utraty danych, utraty gwarancji itp.

Wszystko robisz na własną odpowiedzialność.

Oryginalny, czysty rom do GoClever Insignia 5x.

Android 4.2.1, jądro: 3.4.5, nr komp.: 5X_V5_20140113.

Pobierz.

W rom-ie jest już CWM Recovery i root (SuperSU).

Dlaczego?

Ponieważ, aby zgrać rom z telefonu, potrzebny jest root, a żeby mieć root-a, potrzebne jest cwm recovery, niżej to wyjaśnię.

Rom wgrywamy za pomocą SpFlashTool.

SpFlashTool i sterowniki.

Instalacja sterowników:

- wyłączamy telefon i wyjmujemy baterię.

- otwieramy menadżer urządzeń,

- wkładamy do telefonu baterię i podłączamy go kablem usb do komputera

- w menadżerze urządzeń powinno pojawić się nowe urządzenie (MT65xx Preloader), klikamy na to PPM i wybieramy Aktualizuj oprogramowanie sterownika, robimy to w miarę szybko, bo po pewnym czasie urządzenie znika, jeśli tak się stanie, to wciągamy kabel usb i po chwili ponownie go podłączamy

- w następnym oknie wybieramy: Przeglądaj mój komputer w poszukiwaniu oprogramowania sterownika

- w następnym oknie wybieramy: Pozwól mi wybrać z listy sterowników urządzenie na moim komputerze

- w następnym oknie wybieramy: Dalej i wskazujemy sterowniki odpowiednie dla naszego systemu wcześniej pobrane.

- teraz pojawi się informacja, że system nie może zweryfikować wydawcy sterownika, klikamy: zainstaluj mimo to.

- zamknij i gotowe.

Tak to wygląda: Zobacz na

, lub pobierz filmik

Jeśli mamy już zainstalowane poprawnie sterowniki, to odłączamy telefon od komputera i wyciągamy baterię.

Wgrywanie romu za pomocą SpFlashTool:

- telefon odłączony od komputera

- uruchamiamy SpFlashTool

- stawiamy ptaszka na: "DA DL All With check sum"

- w menu: Options > DA Download All > Speed klikamy na: "Do Not Switch Speed"

- klikamy: "Scatter-Loading" i wskazujemy plik: "MT6589_Android_scatter_emmc" z katalogu z naszym rom-em

- teraz klikamy w "Download", lub naciskamy F9

- wkładamy baterię do telefonu, podłączamy telefon do komputera i rozpoczyna się proces wgrywania rom-u.

Tak to wygląda: Zobacz na

, lub pobierz filmik

ROOT:

Niektórzy zaktualizują oprogramowanie w swoim telefon normalnie, z karty pamięci, tak jak GoClever nakaże w instrukcji i nie będą potrzebowali wgrywać całego rom-u za pomocą SpFlashTool tylko po to aby mieć root-a, więc poniżej opiszę jak to zrobić.

W tej wersji softu, wgranie root-a jest troszkę utrudnione, ale dzięki cwm recovery da się to zrobić w miarę łatwo i szybko.

1. Wgrywamy CWM Recowery:

a. Sterowniki:

Pobieramy i robimy wszystko tak jak wyżej napisałem przy instalacji sterowników.

b. SpFlashTool:

- program mamy już pobrany razem ze sterownikami z odnośnika powyżej

- pobieramy Cwm-Recovery-Insignia5xv5.zip i rozpakowujemy archiwum

- telefon odłączony od komputera

- uruchamiamy SpFlashTool

- stawiamy ptaszka na: "DA DL All With check sum"

- w menu: Options > DA Download All > Speed klikamy na: "Do Not Switch Speed"

- klikamy: "Scatter-Loading" i wskazujemy plik: "MT6589_Android_scatter_emmc" z katalogu "Cwm-Recovery-Insignia5xv5"

- wszystko odhaczamy, klikamy w recovery i z katalogu "Cwm-Recovery-Insignia5xv5" wskazujemy plik "recovery-based_on_ThLW8_CWM6033.img", tak jak na obrazku poniżej:

2014-02-14-21-37-01_th.png

- teraz klikamy w "Download", lub naciskamy F9

- wkładamy baterię do telefonu, podłączamy telefon do komputera i rozpoczyna się proces wgrywania recovery.

c. Po wgraniu cwm recovery odłączamy kabel i włączamy telefon kombinacją klawiszy "vol up" + "power"

trzeba to zrobić tak, aby pierwsze uruchomienie telefonu, po wgraniu recovery, było wejściem w cwm recovery.

Jak już jesteśmy w cwm recovery, to wybieramy "- reboot system now", po tym pokaże się informacja i pytanie "Root access is missing. Root device?", wybieramy "- Yes - Root device (/system/xbin/su)", nastąpi restart i normalne uruchomienie telefonu.

Teraz możemy normalnie zainstalować SuperSU, na pytania programu przy instalacji kolejno wybieramy kontynuuj, normalnie, ok.

Gotowe.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dranet

Cześć.

Czy po tej aktualizacji stracę wszystkie ustawienia aplikacji, zapisane dane ?

W oryginalnej metodzie z tego co czytałem (update.zip) nie traci się ustawień.

Tak z ciekawości jaką polecasz najlepszą metodę backupu danych użytkownika razem z danymi ?

Dzięki

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    divest

qrr a ja mam ciągle problem z instalacja preloader usb vcom..(

zanim pozycja zniknie z menadżera urządzeń to ja zdąże kliknąć aktualizuj sterownik; instalacja konczy się z code 10..

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    mlopez

Niestety na win xp wywala błąd 8032 i nic nie da się dalej zrobić jakieś sugestie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    woznyp

Jak rozumiem to jest najnowsza wersja ROM-u ze strony GC + CWM + ROOT?

Czy jakoś specjalnie go modyfikowałeś? (Chodzi mi o kwestię GPS-a i auto-rotacji).

Może ktoś z forum, kto ma telefon po serwisie, wyciągnąłby najnowszą wersję softu?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    mlopez

mam serdeczną prośbę do twórcy tego touriala aby się wypowiedział i odpowiedział na pytania dotyczące jaki system używał ewentualnie dał wskazówki co do błędów jak poprawić bo jak narazie ten system nie działa i wątek jest do usunięcia info dla Moderatora

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam.

Głupia sprawa ale w Menadżerze Urządzeń nic nie wyskakuje po podłączeniu telefonu, sprawdzałem na wszystkich portach USB (oczywiście oryginalny kabel), telefon zaczyna się ładować i nie ma nic takiego jak: MT65xx Preloader

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Marik

Skoro kabel oryginalny to go zmień, też miałem z nim problemy. Zmieniłem na kabel od SonyEricssona i wszystko poszło dobrze.

Wysłane z mojego INSIGNIA 5 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam wszystkich !!!

Mam Insignia 5 bez X (root) i jestem zainteresowany

czy mogę zainstalować wspomnianą Cwm-recovery-Insignia5xv5.zip

faktycznie "recovery-based_on_ThLW8_CWM6033.img" z mobileuncle.apk?

Wiem, jak się tylko zapytać, czy możesz ...

Pytam, że nie zepsuć telefon :(

Dziękuję ... Pozdrawiam

Edytowane przez zexster

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi