Skocz do zawartości
lionmen

Duosmart - czy warto sprzedać, dopłacić i kupic NEXT (bez s)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Panowie.

Od 2tyg jestem zadowolonym posiadaczem duosmarta z biedrony. Ma pare minusów itd. ale ogólem dual sim itd. wpływają pozytywnie na moje użytkowanie.

Ale zastanawiam się czy nie sprzedać, dołożyć 300zł (w teletorium NEXT 699zł) i kupić własnie model NEXT bez s czyli ten pierwszy model - Ske miałem ale to szrot jakich mało.

Zastanawiałem sie również nad S-line ale brak powłoki ochronnej mnie odstrasza i w dodatku cena - 150zł różnicy w teletorium w stosunku do NEXT-a.

Proszę o porade bo mnie temat już 2 - 3 dni gryzie po głowie czy warto kupić nexta - głównie zależy mi na lepszym aparacie (tak myślę w końcu 8mpx z IP 4S podobno w Next) oraz na podzespołach a głównie na większej ilosci pamięci ram.

Tak jak nadmieniłem w teletorium w Rzeszowie mają nowego Nexta pierwszej edycji czyli tego bez S w cenie 699zł.

Proszę o wsparcie duchowe :) Czy faktycznie warto dopłacić i czy będzie to lepszy sprzęt, zastanawialem się nad zakupem galaxy S3 którego wcześniej już miałem ale potrzebuje DUALSIMA - korzystanie z AERO 2, jest w AUCHAN dużo różnych modeli od 559zł do 900zł chińczyków ale tych sie już totalnie boje.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jestes we właściwym dziale. Poczytaj co już na temat problemów i nieścisłości z fabrycznym opisem o NEXT napisano i przemyśl to raz jeszcze.

Owszem fon jest sprawniejszy jak Duosmart, można appki na kartę SD instalować, procek na 4 rdzeniach, większa pamięć RAM ale fotki czy dźwięki, a nawet Dragontrail nie są takie rewelacyjne jak w reklamach dystrybutora jest to przedstawione.

Nawet same 8Mpx z kamerki IP4S jest nieprawdziwe, bo jest tylko 5Mpx interpolowane do 8.

o przebarwieniach już nawet nie warto wspominać.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    boch

im więcej czytam nt tego telefonu, tym bardziej mam ochote zmienić dział tego forum ;) i pewnie tak zrobię, ponieważ raczej w posiadanie Next'a nie wejdę. czekam na Huawei Honor 3C.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    ADINI

Nie przesadzajmy...telefon jest super ale jak zawsze trafiaja sie slabsze egzemplarze...moj od nowosci super dziala bez zadnych problemow...jest wart swojej ceny i ogolnie warto go kupic...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    SamXel
    czekam na Huawei Honor 3C.
    Przecież to 5 cali więc nie ma porównania z 4,5 calowym NEXT.

Poza tym cena 250 euro to 1 tyś. PLN

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Kazuyoshi

ja rowniez nie mam zadnych problemow z nextem aparat robi swietne zdjecia bez zanych przebarwien i wlasnie nie w 5 tylko 8mpx bo taka ma matryce :) ludzie nasluchaliscie sie roznych bzdur i teraz je wypisujecie a samego tel pewnie nawet na oczy nie widzieliscie a co do sline to jest slabszy od next a drozszy bo to nowosc wiec ja nie polecam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    ludzie nasluchaliscie sie roznych bzdur i teraz je wypisujecie a samego tel pewnie nawet na oczy nie widzieliscie

No faktycznie mając go od początku listopada ubiegłego roku do nadal, zapewne go nie widziałem na oczy.....

Stać mnie za to na obiektywne oceny i pisanie tego co jest prawdą, a nie wystawianie laurek czego to niesamowitego nie posiadam za takie pieniądze.

Do codziennego użytku się nadaje ale chcąc go komuś polecić, trzeba uczciwie wspomnieć także o jego wadach, które wcale nie występują w pojedynczych egzemplarzach, czego dowodem są posty w tym dziale.

Nieliczne tylko sztuki są pozbawione wad technicznych albo ich użytkownicy są tak zachłyśnięci tym fonem, że tego nie widzą.

Każdy natomiast posiada braki w stosunku do opisu, przynajmniej tego, jaki jest na pudełku.

Opisy na stronie zostały z biegiem czasu pozmieniane. Często po krytycznych wpisach na tym forum pod adresem dystrybutora.

Historia do wglądu od początku tego działu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    SamXel

Ale na na serio to co macie do zarzucenia samemu produktowi NEXT poza tym, że dystrybutor aby napędzić sprzedaż zagalopował się z opisem produktu.

Ja mogę zarzucić tylko brak nagrywania 1080p na czym i tak mi nie zależy bo filmów nie nagrywam.

Dla mnie telefon jest super i spełnia moje oczekiwania. Nawet obsługę Dual SIM ma lepszą niż K&M LIVE bo można wysyłać SMS'y z aplikacji Textra i włączony budzik nie blokuje GG :hurra:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Ale na na serio to co macie do zarzucenia samemu produktowi NEXT poza tym, że dystrybutor aby napędzić sprzedaż zagalopował się z opisem produktu.

A choćby właśnie te różowe plamy na fotkach, same fotki gorsze jak z poprzedniej, o połowę tańszej NOKII C6-00, czasami jeszcze gubienia ustawionych dzwonków szczególnie po instalacji i odinstalowaniu niektórych nie sprawdzających się aplikacji, pomimo wgrania aktualizacji systemu i wprowadzenia sposobów opisanych na forum, grzania się okolic obiektywu w czasie włączonego aparatu i to nawet bez ładowania i jeszcze kilku dupereli z samym softem, a właściwie jego przeróbką.

Tyle z mojej strony, inni w innych miejscach piszą o innych przywarach.

Nie oznacza to, że telefonu z tego powodu nie używam, bo tak nie jest. Jest jednak pewien niedosyt, a już na pewno trzeba o tym uświadomić kogoś, kto chce go zdobyć zamiast innego fona, upatrując w tym modelu samych zalet.

Mowa tu oczywiście o stockowym sofcie. Zaraz zapewne znajdzie się ktoś udowadniający, że po zrootowaniu i wstawieniu innego softu telefon jest rakietą. Może i tak ale chyba nie o to chodzi, by zaraz po zakupie zmieniać system w nowym fonie.

A jeśli już, to powinno się to jasno napisać, że telefon jest wspaniały i nie do przebicia, trzeba jednak od razu go zrootować i zmienić to, to, i tamto, razem z softem.

Takie info o zrootowaniu powinno zresztą być obligatoryjnie podpinane do każdego posta, który opisuje jakieś rozwiązanie na innych aplikacjach, roota wymagających.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Posiadam next od listopada.

Z mojej strony jeśli chodzi o wady(dot. mojego modelu):

-nie działa wysyłanie poprzez bluetooth(jest oddzielny temat dot.tego problemu.)

-raz się wyłączył sam i nie włączył , dopiero wyciągnięcie baterii pomogło

-różowe plamy przy robieniu zdjęć

-aparat -widziałem lepsze aparaty w gorszych telefonach,jak dla mnie jest beznadziejny

-"dragontrail" -napisałem w cudzysłowiu bo nie wierze, że mój model go posiada

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi