Skocz do zawartości
HyperPeter

Zerwane połączenie z Internetem i brak aplikacji z karty SD

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

moje problemy z telefonem zaczęły się wczoraj, gdy nagle zerwało połączenie z internetem w telefonie przy włączonej cały czas transmisji danych, zasięg 100%, można dzwonić, smsować, WIFI działa normalnie, swoje "naprawy" rozpocząłem od standardowych czynności, wyłączyłem dane pakietowe i ponownie włączyłem, nie pomogło, postanowiłem zrestartować telefon, wynik podobny, następną czynnością było wyciągnięcie baterii i karty SIM i ponowne włożenie, również próba zakończyła się fiaskiem, co gorsze usunęły się/zniknęły wszystkie aplikacje zainstalowane na karcie SD, w sklepie są jako niezainstalowane, podczas próby ściągnięcia np. messengera wyskakuje błąd: Nieznany kod błędu podczas instalacji aplikacji: "-24", dodam jeszcze, że to nie pierwsza taka sytuacja, połączenie internetowe już nie raz było zrywane, jednak po restarcie naprawiało się samo,

Dziękuje z góry za pomoc, pozdrawiam

Edytowane przez HyperPeter
    zmiana tematu na poprawny

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    fyme

Coś czuję że to wina romu. Na problem z ponowną instalacją apek (błąd 24) znam rozwiązanie. Wystarczy wejść w data/data i usunąć folder apki która pokazuje taki błąd przy instalacji. Po takim zabiegu apka zainstaluje się poprawnie. Kiedyś taki błąd występował w MIUI gdy apki były instalowane na karcie sd ale od kilku wersji już nie występuje. A odnośnie internetu to sprawdź poprawność APNów bo może też się posypały jak aplikacje.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

APN ustawiłem tak jak podano na jednej ze stron, połączenia jednak brak,

co do aplikacji, zrobiłem tak jak napisałeś i działa,

problemy z internetem mogą zostać naprawione tylko poprzez wgranie nowego romu?

edit.

Jeśli tak, to jaki rom byłby najlepszy?

Edytowane przez HyperPeter

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    krzyzu

Nie wiem czy to ma jakieś znaczenie ale co do internetu z pakietu to wczoraj też mi zerwalo i nie dało się połączyć w żaden sposób. A rano było już wszystko w porządku. Jak na moje to coś z siecią było nie tak. Mam plusa.

A co do poznikania aplikacji to od wyjścia baterii jak próbowałeś naprawić internet. Kiedyś też tak mi się zdarzyło jak zacząłem kombinować i musiałem przywrócić z backupu :-\

Wysłane z mojego ZTE V967S przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi