Skocz do zawartości
fyme

TUTORIAL Backup w MTK Droid Tools

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

ja po podłączeniu mam tak

post-274604-14255747865313_thumb.jpg

Przy próbie aktualizacji sterownika MT65xx Android Phone w Managerze wybieram "aktualizuj sterownik". Pojawia się okno Kreatora aktualizacji sprzętu, wybieram tak jak zaznaczone

post-274604-14255747865931_thumb.jpg

gdzie są sterowniki z linków m.in. @fyme i dostaję taki komunikat

post-274604-14255747866441_thumb.jpg

Nie mam w ogóle (jak widać na screenie) czegoś takiego jak "urządzenia przenośne" czy "YunOS Phone" (u Ciebie na końcu listy.)

Edytowane przez marcinowozniako
    Grafiki wstawiamy w spoiler.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli dysponujesz dosyć mocnym kompem to zainstaluj sobie Win7, czy to na dysku czy wirtualnie :P jak nie to pójdź do kolegi, sprawdź czy działa na XP innym. Bo skoro nie pasuja sterowniki to wygląda na wine telefonu :P chociaż ja bardziej stawiałbym na Windowsa

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To dobra podpowiedź. Chociaż gdy próbowałem wcześniej sparować przez bluetooth fona z netbookiem, na którym był Win7, też sterowniki nie dały się zainstalować. Więc oby to nie była wina telefonu.

A jeśli to fon, to co jest felerne? Gdzieś tam kiedyś miałem komunikat w rodzaju "urządzenie nie ma uruchomionej usługi portów szeregowych". Może tu tkwi problem?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    fyme

Ja bym jednak stawiał na windowsa. Jest tu kilkanaście osób na forum które bez większych problemów wykonały backup romu więc sterowniki z pierwszego postu powinny być ok (sam z nich korzystałem na win7)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No właśnie. U innych hula. Jestem jakimś dziwolągiem. Ok. W sumie i tak przymierzałem się do położenia świeżego systemu w PC. To chyba wstrzymam się z bólami z instalką LeWa, bo trochę strach bez tej pełnej kopii...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    fyme

Spokojnie rom jest sprawdzony. Ma go kilka/naście? osób na forum i nie było problemów podczas instalacji. W razie problemów masz stockowy rom chiński pod flashtool (jest w moim wątku o przywracaniu backupu) więc nie ma dramatu. Musisz tylko zainstalować recovery z wątku o miui bo instalacja na innym może nie powieść się. Oczywiście wykonanie backupu nadal polecam (zdania nie zmieniam ;) ) ale odkąd odkopałem w sieci stockowy chiński rom to w razie problemów jest do czego wracać.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)

co do Twojego LeWa to jestem jak najbardziej spokojny. Mam też kopię swojego pierwszego romu i chyba jedną MaxFlavour. Ale wszystkie z recovery. I kopię imei, chyba z Mobile Uncle. Sam jednak straszyłeś, że to może nie wystarczyć.

A do flashtoola nie będę potrzebował sterowników? Chyba raczej też?

Edytowane przez _grendel_

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    fyme

Będziesz potrzebował ale inne :D I tak straszyłem bo nikt nie miał stockowego romu pod flashtool. Sytuacja zmieniła się gdy taki rom wykopałem z czeluści internetu :DDD Nadal jednak uważam że lepiej mieć swoją kopię lecz teraz jest alternatywa.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Twoja opinia działa kojąco... Zapodam zatem LeWa a... w razie kłopotów uderzę do Ciebie :-D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

mam dwa pytania (oba zakładam że banalne lae jestem noobem więc proszę o cierpliwość):

Po pierwsze to jak mam wykonać "te zwykłe recovery" z "poziomu recovery"

Po drugie po kilku przegranych walkach z instalacją MTK Droid udało mi się dokonać backupu, tak mi się przynajmniej wydaje. Problem jednak w tym że MTK Droid przed rozpoczęciem procesu wywalił mi monit że "no system and userdata backup" którego to monitu nie było w tutuku. Mam rozumieć że telefon ma wykonany backup który w razie jakichś niepowodzeń z nowym romem będzie ratował telefon, czy też to "no system" ma oznaczać że backup jest niepełny.

PS mam nadzieję że w razie jakiegos epic fail nie zostawicie mnie samego :) i dacie tutka jak z tego backupu skorzystać....:)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi