Skocz do zawartości
fyme

TUTORIAL Backup w MTK Droid Tools

Rekomendowane odpowiedzi

fyme

He he tutek jak backup przywrócić jest tu na forum a odnośnie błędu o którym wspominasz to jest on spowodowany wersją MTK Droid Tools. Bo tak naprawdę to nie błąd tylko w nowszych wersjach MTK opcja zapisywania backupu danych usera została usunięta i nikt nie wie dlaczego.

A kopię w recovery wykonuje się banalnie prosto. Wystarczy wejść w Recovery i wybrać backup i backup się utworzy i zapisze na karcie sd.

Napisane za pomocą palców z ZTE

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ok. Zdaje sobie sprawe ze sie pograzam ale co tam brne w to z podniesiona glowa. Gdzie mam znalezc to recovery? Jedyne co znalazlem to taki przycisk w wdzetach i jak go wcisnalem to zamknalvmi sie android a pojawil sie aplet z mnostweem chinskich krzaczkow z ktorych gdzies jeden mial po srodku android i tyle. Help

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    fyme

To oznacza że masz jeszcze chińskie recovery. Takie recovery zazwyczaj dostajemy przy kupnie telefonu w chinach choć akurat ja dostałem z angielskim. Zabawę w takim wypadku powinieneś zacząć od zmiany recovery na jakieś komunikujące się w rozsądnym języku. W tym celu musisz wykonać kilka kroków:

1. Telefon musi mieć roota, ja miałem od początku a jeśli nie macie to zainstalujcie i odpalcie tę apkę

2. Pobierasz Recovery i kopiujesz na kartę pamięci (luzem bez żadnych folderów), pobierasz także multilang oraz gapps i też kopiujesz na kartę

3. Ze sklepu google instalujesz apkę MobileUncle (wymaga roota). Jeśli jednak ktoś nie ma sklepiku w swoim romie, apkę musi pobrać z zewnętrznych źródeł np stąd

4. Uruchamiasz MobileUncle i wybierasz Recovery Update

5. Na kolejnym ekranie wskazujesz recovery na karcie sd (na samej górze listy z dopiskiem Recovery file in SDCard)

6. Recovery jest updatowane a po zakończonym procesie program zapyta czy uruchomić telefon w Recovery. Oczywiście zgadzasz się :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

dzięki... rom zainstalowany na komórce... tylko kurcze poprzedni jednak był fajniejszy :(

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    fyme

Poprzedni Rom? Jeśli tak to zawsze możesz do niego wrócić ;)

Napisane za pomocą palców z ZTE

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja od siebie polecam ROM Note 3. Miałem testować go dzień, ale zacząłem badać go dokładniej itd że nie mam juz checi na testy Lewa choć mam już paczke tego Romu na telefonie :) i pytanie : gdzie na telefonie (jeśli wgl) znajdę backup (i w czym moge takowy zrobić) stanu telefonu wraz z zainstalowanym obecnie ROMem i innymi personalizacjami jak i aplikacjami?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    niko91

Witam

Przy próbie wykonania backupa wg tutka z pierwszego posta po zatwierdzeniu na tak ( zdjęcie nr.2)

dostaję komunikat inny niż na zdjęciu nr.3

Mam komunikat o błędzie : ...Error : SU inaccessible

http://img.pl/bYSf

Co jest przyczyną i jak to naprawić?

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    fyme

Wygląda na to że apka od roota w telefonie nie zezwala na połączenie. Nie dostajesz żadnego komunikatu na telefonie o uprawnienia roota? Jeśli nie to zmień wersję MTK Droid Tools.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    niko91

Nie ma żadnego komunikatu na tel.

Zmieniłem wersję na v2.4.8 i to samo> :(

Próbować inne?

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    fyme

Sprawdź jeszcze dla zasady wersję 2.4.3

PS: masz lewa os?

Jeśli tak to sprawdzę czy u mnie da radę zrobić backup.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi