Skocz do zawartości
fyme

TUTORIAL Backup w MTK Droid Tools

Rekomendowane odpowiedzi

Czy tak według ciebie jest dobrze zrobiony backup?post-154123-1425575297202_thumb.png

U ciebie przy preloaderze są jakieś cyfry a u mnie pusto, za co to odpowiada?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    fyme

U Ciebie pusto bo nie ma kopi pliku Preloader. Po prostu kopia tego obszaru nie została zrobiona. Już gdzieś widziałem podobną sytuację ale nie bardzo pamiętam gdzie. Pamiętam za to że przy niektórych sprzętach nie zaleca się wgrywania Preloader i nakazuje się go odznaczać podczas przywracania backupu. Pewnie liczyłeś na inną odpowieć ale nie potrafię jednoznacznie odpowiedzieć na Twoje pytanie bo masz inny telefon niż ja. W każdym razie ja bym zmienił wersję MTK Droid Tools i jeszcze raz zrobił backup a potem porównałbym wynik bo może po prostu tak ma zostać.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Na innej wersji programu, chyba teraz jest dobrze? Mam telefon do którego po prostu nie ma żadnego oryginalnego softa więc muszę się upewnić przed modyfikowaniem go

post-154123-1425575297353_thumb.png

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    fyme

Teraz jest tak jak u mnie a że u mnie działa to jest ok :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dzień dobry wszystkim, otóż mam taki problem, próbuję zrobić back up na lenovo p780 wersja 2014# 04#, MTK Tools wyrzuca mi taki błąd:

179_zrzut.jpg

Ma ktoś może jakiś pomysł jak to rozwiązac?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    fyme

Komunikat jest w sumie jasny. Brakło miejsca na backup na telefonie. Spokojnie backup zgodnie z komunikatem został zapisany na PC.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No niby tak, ale okazuje się, że kiedy klikam "prepare blocks for flash tool" to otrzymuję taki komunikat (zaraz po utworzeniu back up'u, kiedy telefon jest podłączony i kwadracik w lewym dolnym rogu zielony, komunikat identyczny), a plik *md5 waży 0 KB:

888_zrzut.jpg

także, chyba coś jest nie tak również z egzemplarzem zapisanym na kompie. Tak wygląda folder z backupem:

475_bez_tytu_u.jpg

Edytowane przez Daro_P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    k4rpiu

Chciałem zrobić kopię wszystko wg poradnika jest ok w MtkDroidTools, ale po próbie załadowania do SP_Flash_Tool_v3.1304.0.119 wyskakuje błąd:

error: initializing scatter file failed. please check the name of scatter file which you load is legal

Ktoś może podrzucić o co chodzi?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mam ten sam, problem co @@Jurek1224

na karcie microsd w cholere wolnego miejsca,

a wyskakuje komunikat ze z powodu braku miejsca kopia jest robiona na kompie,

po czym backup okazuje sie niepelny poniewaz nawet plik z suma kontrolna ma zero bajtow, oraz kopia w sumie zajmuje gora 1/3 tego co w najnowszej wersji programu.

Backup proboje robic w wersji v2.3.4, poniwaz najnowsza nie robi mi backupu preloadera,

telefon wprawdzie inny (Lenovo P780), ale problem identyczny.

A moze Jurek1234 rozwiazales problem i sie mozesz podzielic co bylo nie tak ?

Prosze o jakies sugestie, bo poki co boje sie ruszac inne romy dopoty dopoki nie zrobie pelego backupu w mtk droid tools...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mam drobna prośbę, nie zostawiajcie plików do pobrania w formie EXE !

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi