Skocz do zawartości
spsp01

Expi GPS

Rekomendowane odpowiedzi

spsp01

Czy testował ktoś GPS w Expi? Ja mam problem z jego poprawnym działaniem. Problemem jest jego rozłaczanie oraz słabe działanie.

Mam prośbę czy mógłby ktoś wrzucić screeny z programu GPS test z pierwszej zakładki wyświetlającej wykres satelit z SNR oczywiście bedąc poza domem gdzie sygnał powinien byc dobry.

Link do programu:

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.chartcross.gpstest&hl=pl

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mi GPS działa bez zarzutu.

Nawet bardzo dobrze.

Screeny zrobione w domu.

post-161818-14255741317634_thumb.png

post-161818-14255741317221_thumb.png

Edytowane przez Sphinxxx
    grafiki wstawiamy zawsze w spoilerach

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    spsp01

No właśnie zależy mi na tych na zewnątrz, teraz nawet nie złapał Ci fixa. Chodzi mi o porównanie wartości sygnału.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

GPS jest i działa poprawnie (Automapa)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mam problem z GPS-em w moim expi. W ogóle nie łapie fixa - nawigacja Beonroad ciągle poszukuje sygnału, programy takie jak GPS fix czy GPS test widzą jakieś satelity, ale złapać fixa nie są w stanie. Sprawdzałem GPS w mieszkaniu oraz podczas 20-minutowej jazdy samochodem po Krakowie. Bez efektu. Ktoś ma jakieś sugestie? Mi skończyły się pomysły:(

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    spsp01

Ja wysłałem na gwarancje, tez miałem ten problem z GPS . Czekam już ponad 3 tyg :|

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mnie Overmax napisał, żebym przeinstalował system. Jakoś nie chcę mi się tego robić, wątpię, żeby to pomogło.

Podobno w trybie root można się dostać do bardziej szczegółowych ustawień GPS (EPO, A-GPS), ale jako laik, zupełnie nie wiem jak się do tego zabrać.

Znalazłem na forach takie coś:

O ile w przypadku Androida 4.1 fix GPSu następował szybko i sprawnie, tak w przypadku Androida 4.2 występują od tego wyjątki. Jeśli zdarza Ci się, że mimo włączonego GPS, A-GPS i EPO telefon nie może złapać fixa przez powiedzmy minutę, spróbuj wykonać poniższą procedurę:

1. Wyłącz GPS.

2. Uruchom ES File Explorer z opcją Root Explorer.

3. Przejdź do folderu /data/misc.

4. Usuń plik mtkgps.dat

5. Uruchom ponownie system.

6. Wyjdź na zewnątrz .

7. Uruchom Gravity Box i Tryb Inżynierski.

8. Przejdź do zakładki Location / Location Based Services.

9. Upewnij się że w zakładce AGPS jest włączony, a w zakładce EPO zmień Update Period Settings na 1440 i zaznacz opcję Enable EPO i Auto Download.

10. Włącz transfer danych.

11. Włącz GPS.

12. Przejdź do zakładki Location / YGPS.

13. Fixa powinieneś złapać po paru sekundach .

Przyspieszenie fixa nastąpi tylko kiedy transfer danych jest włączony, aby AGPS i EPO działały.

Czy na forum znajdzie się ktoś pro, kto umie doradzić pismem obrazkowym? :)

Będę wdzięczny za pomoc.

Podejrzewam, że fizycznie mój telefon jest ok, i można to ogarnąć software'owo.

---------- Post dołączono o 11:14 ---------- Poprzedni post napisano o 11:11 ----------

Tak w ogóle, daj znać spsp01, jak się udała gwarancyjne akcja serwisowa, jak już Ci zwrócą telefon. Z góry dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    spsp01

@sirkoala Najprawdopodobniej przeinstalowanie nie pomoże, robiłem u siebie gps nie działał poprawnie ani przed aktualizacją ani po niej. Sprawdź sobie w aplikacji GPS TEST (oczywiście na zewnątrz) jeżeli będziesz miał w In View: kilak satelit a w In use: 0 lub skokowo kilka to pewnie masz ten sam defekt co ja. Na wykresie satelity widoczne będą też na szaro.

Jak tylko odeślą mi telefon to dam znać w tym temacie. W piątek 21 marca minie regulaminowe 21 dni roboczych na naprawę

Link do aplikacji https://play.google.com/store/apps/details?id=com.chartcross.gpstest&hl=pl

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Mich87
    Mnie Overmax napisał, żebym przeinstalował system. Jakoś nie chcę mi się tego robić, wątpię, żeby to pomogło.

Podali ci wstępne rozwiązanie, to je wypróbuj, tym bardziej, że teraz jest nowa aktualizacja (sam się za reinstalację zabieram, ale na zgrywanie nawigacji, kontaktów, ustawień to nie mam narazie czasu).

Co do GPS to na moim przykładzie mogę powiedzieć, że łapie wręcz natychmiast (o czym pisałem tu: http://forum.android.com.pl/f1062/warto-czy-nie-wart-za-tae-cenae-kupiae-ten-telefon-394963/#post3390787 )

Przyznam, że raz się EXPI zagubił i nie potrafił złapać zasięgu, ale restart pomógł i działa bez zarzutów do tej pory.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

sirkoala, u mnie w Kazamie przy Twoich ustawieniach fixuje mi w mieszkaniu (nie przy oknie) 4-5 satelit :)

Wcześniej miałem fabrycznie ustawione na 22xxx czy jakoś tak, to zmienia niby tylko odstęp między downloadem. Ważne, że jest lepiej, wcześniej trudno fixował.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi