Skocz do zawartości
edrjen

Prosty i szybki update do Froyo 2.2.2

Rekomendowane odpowiedzi

edrjen

Witam,

Jako że update naszych dellów wydaje się skomplikowaną sprawą chciałem się podzielić prostym sposobem na froyo w wersji 2.2.2 ktore posiada język polski i jest to soft bez brandingu.

Przed przystąpieniem do instalacji upewnij się ze telefon pracuję w debugging mode oraz masz zainstalowane wszystkie potrzebne sterowniki na swoim PC.

Co będzie nam potrzebne?

1. MultiRecoveryFlasher.v.0.3[eng].rar który możesz pobrac z tej strony [Tool] Streak - MultiRecoveryFlasher v.0.3 [update: 21th Mar] - xda-developers

2.Plik z Froyo 2.2.2 Streak_345_15380_00.pkg (189M) Android 2.2.2 AWS 345_15380_00 - Android @ MoDaCo

Przystępujemy do instalacji:

1. Zmieniamy nazwę Streak_345_15380_00.pkg na update.pkg i wrzucamy na naszą karte sd.

2. Rozpakuj MultiRecoveryFlasher[eng].rar i uruchom "MultiRecoveryFlasher\MultiRecoveryFlasher.bat/exe" [v.0.2 bat / v.0.3 exe] - zależnie od pobranej wersji.

3. Teraz musimy naszego della wprowadzic w fastboot mode: włączamy przycisk power i przytrzymujemy przycisk spustu kamery. W prawym gornym rogu pojawi sie "fastboot" klikamy.

4. Podlączamy della kablem USB do komputera w trybie fastboot, w MultiRecoveryFlasher wybieramy odpowednie recovery czyli u nas to będzie nr 6 ([6] flash dell-recovery 2.2.2/345) zatwierdzamy enterem.

5. Flashowanie potrwa dosłownie 3sekundy, gdy ekran zgaśnie przytrzymaj oba przyciski VOL +/- zeby wejść w recovery mode które wlasnie sflashowałeś.

6. W recovery wybierz opcję nr 2 update.pkg które wcześniej wrzuciliśmy na nasz karte sd.

Proces może potrwać chwile, po update`cie telefon bedzie sie uruchamiał nawet 15 min, więc spokojnie trzeba poczekać.

Mam nadzieję, że komuś to pomoże ja sam przechodziłem z brandowanego softu o2 w wersji 2.2, myślę że i z innych softów problemu nie będzie.

ps. nie ponosz odpowiedzialności za wszelkie problemu z updatem związane, robisz to na własne ryzyko;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam. Robię wszystko po kolei aż do instalacji na telefonie i po 2 minutach wywala error code 7 co to może oznaczać ?? Wybaczcie ale jestem laikiem i na Androidzie pracuję dopiero miesiąc.

Proszę o Pomoc

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    djmif

Dzięki wielkie :) wszystko działa idealnie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Witam. Robię wszystko po kolei aż do instalacji na telefonie i po 2 minutach wywala error code 7 co to może oznaczać ?? Wybaczcie ale jestem laikiem i na Androidzie pracuję dopiero miesiąc.

Proszę o Pomoc

Pozdrawiam

dokładnie mam to samo. co jest zgrane?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witaj edrjen instrukcja jest wspaniała mam takie pytanie do Ciebie.Czy ja mogę wgrać tą wersję co Ty podajesz,czy muszę wgrać taką co mi pokazuje w moim dellu streaku w update.I jak ściągnę ten update przez wifi streak_351_15609_00 taki właśnie mi pokazuje czy instalacja będzie taka sama jak w Twojej instrukcji,i czy ne stracę programów które mam wgrane.POZDRAWIAM.

Edytowane przez znachor51

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wszystko bangla do czasu wybrania opcji "2 update.pkg", nie instaluje tylko wchodzi do tego rozbudowanego menu, tam moęgę wybrać tylko *.zip, zmiana rozszerzenia nie pomaga, jak mam to zrobić poprawnie?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Xus
    Witaj edrjen instrukcja jest wspaniała mam takie pytanie do Ciebie.Czy ja mogę wgrać tą wersję co Ty podajesz,czy muszę wgrać taką co mi pokazuje w moim dellu streaku w update.I jak ściągnę ten update przez wifi streak_351_15609_00 taki właśnie mi pokazuje czy instalacja będzie taka sama jak w Twojej instrukcji,i czy ne stracę programów które mam wgrane.POZDRAWIAM.

programy stracisz napewno bo to jest jak format na kompie. chyba ze zrobisz sobie backup jakims programem np titanium

---------- Post dołączono o 13:25 ---------- Poprzedni post napisano o 13:21 ----------

Wszystko bangla do czasu wybrania opcji "2 update.pkg", nie instaluje tylko wchodzi do tego rozbudowanego menu, tam moęgę wybrać tylko *.zip, zmiana rozszerzenia nie pomaga, jak mam to zrobić poprawnie?
    co masz w tym rozbudowamym menu jakie opcje moze byc tak ze nie wgrales dobrze custem recovery.

ja u siebie mam tak:

odpalam tel vol+/- plus power wchodzi mi w recovery wciskam na update wchodzi mi w rozbudowane opcje gdzie mam np. czyszczenie dalvik, instal from zip i pare innych tez tak macie??

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No dokładnie o te opcje mi chodzi, ale tam nie ma update.pkg tylko update.zip i jak wybiorę to nic mi nie idzie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja mam to samo co ty nasir zacząłem robić wszystko od początku i teraz nie mogę wgrać żadnego recowery,a mam wszystko o co tu chodzi tego to już nie wiem.Mam update streak_351_15600_00 i chcę wgrać takie samo recovery pod ten update i nic nie wychodzi.Na XDA piszą że jak pobierzesz update system zainstaluje go bez recovery tylko trzeba odczekać 15 minut.Czekałem przeszło godzinę i nic świeci tylko podświetlony ekran i żadnych efektów.Ta aktualizacja jest konkretna zależy mi na niej oglądałem na youtube.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Xus
    No dokładnie o te opcje mi chodzi, ale tam nie ma update.pkg tylko update.zip i jak wybiorę to nic mi nie idzie

schodzisz na ta opcje wciskasz przycisk od kamery i powinno ci wejsc na karte pamieci z karty wybierasz soft ktory chcesz wgrac i wciskasz jeszcze raz przycisk kamerki. moze to glupie ale czasami mi tez nie dzialalo okazywalo sie ze wciskalem przycisk power a nie kamerki:)

ps. nim zaczniesz to robic wrzuci soft ktory chcesz wgrac na SD bez zadnych folderow latwiej znalesc ci bedzie:)

---------- Post dołączono o 13:35 ---------- Poprzedni post napisano o 13:33 ----------

Ja mam to samo co ty nasir zacząłem robić wszystko od początku i teraz nie mogę wgrać żadnego recowery,a mam wszystko o co tu chodzi tego to już nie wiem.Mam update streak_351_15600_00 i chcę wgrać takie samo recovery pod ten update i nic nie wychodzi.Na XDA piszą że jak pobierzesz update system zainstaluje go bez recovery tylko trzeba odczekać 15 minut.Czekałem przeszło godzinę i nic świeci tylko podświetlony ekran i żadnych efektów.Ta aktualizacja jest konkretna zależy mi na niej oglądałem na youtube.

nie do konca wiem co ty chcesz teraz zrobic:)

jak chcesz stockowy soft to sciagasz go na kompa zmienasz nazwe na update.pkg i wrzucasz na karte. jak custom rom to j/w

ps. bez nerwow tylko tez to przerabialem i sie wkur.... po paru probach bedzie ok!!!:niepewny: cierpliwosci

jeszcze raz:

po 1 czy macie wgrane custom recovery?

wciskacie +/- plus power i pozniej update i przechodzi wam do custom recovery? powiniscie widziec znaczek dell-a z takim malym wykrzynikiem

po 2 przy wgrywaniu jakiego kolwiek rom-u czyscimy pliki dalvik

po 3 jak chcecie gingerbread musicie tez wgrac pliki AMS DPS nowasze biblioteki

po 4 jak dalej bedziecie mieli problem zrobie wam tutoriala z FOTAMI:)

Edytowane przez Xus

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi