Skocz do zawartości
warsovian

Zużywanie baterii - 5x szybsze od 3 dni, dlaczego?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Od 3 dni, co około 12 godzin wyładowuje mi się bateria.

korzystam z fabrycznego androida 1.5

Wifi zazwyczaj wyłączone

bluetooth - może 1h w ciągu dnia włączony

gps wyłączony

korzystam tylko z 2g.

W akcie desperacji wykasowałem wszystkie programy, które mogłyby ewentualnie zużywać baterię.

Zostawiłem tylko te najniezbędniejsze.

Co jeszcze może być przyczyną.

Pomóżcie, normalnie telefon działał mi 2 - 3 dni.

Korzystam z zewnętrznego zasilacza, i mam dwie baterie które ładuje na zmianę.

Każda bateria daje te same symptomy, więc to raczej coś w telefonie żre energie

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Sprawdź czy nie przebywasz długo w jakiejś strefie gdzie zasięg jest słaby, wtedy bateria leci na łeb na szyję, druga opcja też bardzo prawdopodobna - z powodu częstych zmian baterii i wyłączania systemu nie widać pełnej pojemności baterii, poczytaj na temat "kalibracja baterii"

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Baterie będą w porządku, to z pewnością sprawka systemu, który czasem nie może przełknąć korzystania z dwóch naprzemiennych źródeł zasilania i przyjął (umownie), iż pojemność w wysokości 30% stanu naładowania to 100% i telefon nie chodzi jak trzeba.

W przypadku, gdybyś miał roota to wystarczyłoby wipe battery stats i po kłopocie. Polecam się zastanowić nad nim i to poważnie choćby z tego względu, że uzyskasz większe możliwości uaktualniając OS do powiedzmy 2.2

Tymczasem jak kolega napisał skorzystaj z kalibracji. Tutaj jest to ładnie opisane.

PS.

@moderacja

Wybiegając nieco naprzód, wiem że łamię punkt 1.9.3 regulaminu, ale to bezsens. jak coś jest ładnie opisane to należy podać link, ponieważ po to jest to forum, aby pomagać a nie stosować dyktaturę w stylu to jedyne słuszne miejsce, o reszcie nie możesz wiedzieć, żebyś przypadkiem od nas nie uciekł.

Równie dobrze mógłbym wszystko skopiować i nie złamałbym tego regulaminu, ale prawa autorskie już tak. Jestem przekonany, że ta sytuacja zmienia punkt widzenia na powyższy paragraf i podważa sens jego istnienia.

Edytowane przez Biotrek

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dzięki wielkie,

Postaram się skalibrować baterię, dam znać jak wyszło

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Daje znać jak wyszło, zrobiłem chyba to co się nazywa chyba wipe - czyli sformatowałem telefon. (przez przypadek zresztą)

Niestety u mnie nie było opcji kalibracji baterii.

To zdecydowanie poprawiło sprawę - telefon ostatnio trzymał mi 4 dni

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No niestety, coś jest głębiej zchrzanione. Jeszcze dwa razy musiałem zrobić wipe, przestałem też oczywiście korzystać z dwóch baterii. I tak to nie dało rezultatu. Znowu trzyma po pełnym naładowaniu około 6h. Co ciekawe aplikacja battrery left, którą sobie ściągnęłem, pokazuje, że powinna trzymać 46h. Nic z tego nie rozumiem.

Może to wina ROM-u może czas na nowy ROM?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@warsovian

miło byłoby jakbyś profil zaktualizował, bo jak wspominasz o ROMie, to nie wiadomo co masz pod maską

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

tak jak pisałem na początku wątku - nie jestem zbyt wymagającym klientem, nie aktualizuje, jeśli nie ma takiej potrzeby i trzymałem oryginalny 1.5+Sense. Uwaga przyjęta, zaraz się zaktualizuje

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi