Skocz do zawartości
arczik15

"Samo naciskanie się ekranu' i problem z kartą SIM.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam dwa problemy z moim Samsungiem Galaxy S.

Pierwszy polega na tym, że od czasu do czasu telefon zaczyna "wariować" i tak jakby sam naciska na ekran. Wygląda to w ten sposób, że gdy piszę np. smsa to nagle przyciski znajdujące się głównie w dolnym prawym rogu zaczynają się podświetlać tak, jak bym to ja je naciskał i gdy jest to powiedzmy ENTER to zostaje on kilkakrotnie naciśnięty. Zdarza się to czasami. Raz częściej raz rzadziej, a pomaga zablokowanie i ponowne odblokowanie ekranu za pomocą klawisza power. Jest to dosyć uciążliwe. Powiem jeszcze, że problem pojawił się już na początku korzystania z telefonu. Galaxy był kupiony u producenta czyli w placówce Samsung Polska w grudniu ub. roku. Na starcie zainstalowany był Android FROYO 2.2 XXJPU. Niedawno zainstalowałem Speed Mod'a k13c 500hz i lagfixa wg. instrukcji zawartych na forum. Urządzenie ma odblokowany tryb Download i nie jest brandowany.

Drugim problemem jest to, że również od czasu do czasu tel. pokazuje informację ''Wyjęto kartę SIM. Uruchom telefon ponownie" Pomaga tylko restart. Karta jest z Plusa i nie jest jakoś zniszczona. Ten problem również występuje raz częściej, a raz rzadziej. Ostatnio zdarzyła się również troszkę dziwna rzecz, a mianowicie po restarcie urządzenia dostałem wiadomość w formie smsa od Nokii informującego jak wejść w jakąś tam opcję. Ten sms nie był też chyba "zwykły" bo przy wszystkich innych wiadomościach mam miniaturkę kontaktu w takiej ramce na która można kliknąć i np. zadzwonić, a ten od Nokii ma trochę inną ramkę. Dodatkowo jak klikam na tę miniaturkę to nic nie można zrobić. Zanim zacząłem korzystać z Samsunga miałem właśnie Nokię.

Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Na początek proponuje Wipe telefonu i wgranie jakiegoś nowego softu z re-partition , coś się mogło pochrzanić w systemie.

Pewnie jestes zarejestrowany w MyNokia , wejdz na swoje konto i powinna byc tam opcja nie otrzymywania takich smsów.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja bym się nie zastanawił tylko oddał do serwisu. Jeśli na oficjalnym romie są takie jazdy to nie wgrywaj innego bo później będziesz się zastanawiał jak przywrócić stan fabryczny żeby oddać na gwarancję. Co do ekranu to miałem tak kiedyś na htc hero i okazało się, że ekran był uszkodzony. Odmontowywanie sie karty i montowanie jej ponownie może być problemem samej karty ale może to też być uszkodzenie telefonu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    yasu

a co do tych ramek - calkowicie normalne

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mi się wydaje, że to chyba jednak nie jest wina wyświetlacza, bo dziś zainstalowałem Androida 2.3 Gingerbread z re-partition i gdy wchodzi się do Android Marketu po raz pierwszy to trzeba zalogować się do konta Google. Kliknąłem na miejsce do wpisania loginu, wypełniłem je i przechodząc do pola hasło ekran sam się nacisnął. Za kilka minut ponownie zainstalowałem system i problem wystąpił dokładnie w tym samym momencie. No i zauważyłem też, że problem ten pojawia się w 90% przypadków gdy pojawia się klawiatura ekranowa...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    micro

Witam, mam dokładnie ten sam problem z SGS

wersja systemu:

2.2.1 FROYO.XXJPY

jądro: 2.6.32.9

zainstalowany z Kies w grudniu.

po hard reset (kodem z klawiatury) ładnie wstał, ale nie chce w ogóle pracować.

wejście do ustawień (choćby, żeby sprawdzić wersję) powoduje wywołanie komunikatu:

"Proces system nie odpowiada."

P.S.

od spodu strasznie się grzeje (nic nie robiąc, czysty system po hard reset), nigdy tego nie robił, nawet przy grach. co chwilę wibruje, włącza ekran, aż mi go żal...

Idę poszukać serwisu :(

Edytowane przez micro
    korekta, nie wiem czemu sie zduplikwoało

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wgraj soft 3 plikowy z re-partiton , jezeli nie pomoze to wtedy oddaj do serwisu , samo to ze wgrywałeś kiesem mowi samo przez siebie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja wgrywałem soft na nowo z re-partition, 3 plikowy z pitem 512 i nadal nic to nie dało. A czy jeśli zrobię wipe czyli ten hard reset, to coś zmieni ? Czy przy wgrywaniu softu był robiony wipe ? Bo aplikacje mi się usunęły, lecz fotki, muzyka i filmy zostały. ROM wgrywałem Odinem, bo Kies nie widział telefonu.

Teraz pozostaje mi chyba tylko serwis :(

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Ja wgrywałem soft na nowo z re-partition, 3 plikowy z pitem 512 i nadal nic to nie dało. A czy jeśli zrobię wipe czyli ten hard reset, to coś zmieni ? Czy przy wgrywaniu softu był robiony wipe ? Bo aplikacje mi się usunęły, lecz fotki, muzyka i filmy zostały. ROM wgrywałem Odinem, bo Kies nie widział telefonu.

Jak po zmianie softu nadal masz problemy z ekranem to raczej już tylko serwis Ci zostaje.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mam podobny objaw na Criskelo 69. Otóż zdarza się, że ekran nagle staje się właśnie tak jakby "wciśnięty" i nie da się nic zrobić. Ale po zablokowaniu i ponownym odblokowaniu klawiatury jest już dobrze. Dzieje się to sporadycznie np. przy grze w Angry Birds czy pisaniu sms' a za pomocą Handcent' a. Rom wgrywałem na czystą bazę wgrywaną przez Odina, ale tylko jednoplikowy. Teraz muszę spróbować z trzyplikowym romem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi