Skocz do zawartości
sosik80

Komputer nie wykrywa telefonu przez USB.

Rekomendowane odpowiedzi

Laptop nie wykrywa kiedy podłączam telefon przez USB. Telefon ładuje się w momencie podłączenia do komputera ale żadne urządzenie nie zostaje wykryte ani nie widać żadnego dysku, na telefonie także nie wyświetla się żaden komunikat o podłączeniu, próbowałem z włączonym i wyłączonym debugowaniem. Dodam że system z którego korzystam to CM 10.1.

Normalnie przeinstalowałbym ROM ale CWM nie chce się uruchomić a jak już wyżej napisałem przez USB nie mogę się połączyć. Oczywiście tryb APX też nie działa. Jakieś pomysły? Czy istnieje możliwość że to liche gniazdo USB jest za to odpowiedzialne ? I może ktoś poradzi co zrobić z niedziałającym CWM ?

Edytowane przez Raciborski
Dodano prefiks

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Przyczyn może być wiele, uszkodzone złącze micro USB w telefonie, uszkodzony port USB w komputerze (chyba, że testowałeś wszystkie porty), uszkodzony kabel (to że ładuje nie znaczy, że kabel jest sprawny, pary żył od DATA mogą być uszkodzone), coś w systemie jest zepsute. Ja bym spróbował podłączyć go w trybie CWM wybierając opcję mount USB storage czy jakoś tak, no ale wiemy, że masz też uszkodzone CWM. CWM możesz zaflaszować ponownie z poziomu telefonu pobierając ROM Manager z Google Play i wybierając w nim opcje Flash recovery (kiedyś tak było, być może nadal jest tak). Po zaflaszowaniu recovery próbować podłączyć go w tym trybie jak pisałem już. Jak się uda uzyskać dostęp do pamięci wtedy próbować, wgrać inny system.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Skoro używasz CM 10.1 to pewnie też kowalski kernel, a jak masz taki kernel to w ustawieniach kowalski jest opcja szybkie ładowanie, jeżeli to jest włączone to działa tylko ładowanie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Problem pojawił sie jeszcze jeden mianowicie nie moge nic pobrać ze sklepu Play, ciągle pisze brak połączenia. Ściągnąłem innym sposobem ROM Manager ale ciągle wyskakuje że aplikacja została zatrzymana i sie wyłącza. A gdzie moge sprawdzić te ustawienia kernel ?

---------- Post dołączono o 13:35 ---------- Poprzedni post napisano o 12:42 ----------

Dzisiaj pożyczyłem kabel od znajomego. I zadziałało. Sorry za zamieszanie i dzięki za pomoc ;D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi