Skocz do zawartości
Lookso

Szybki rom z odblokowywaniem klawiszami głośności

Rekomendowane odpowiedzi

Lookso

Witam! Kiepsko działa w mojej Motoroli Defy przycisk blokady (włączania i wyłączania) telefonu, więc jaki polecacie ROM? Czy tylko Miui ma taką funkcję odblokowywania klawiszami głośności? Aktualnie mam Miui 3.6.7 (Android 4.1.2) ale nie jestem zadowolony z płynności działania mojej słuchawki. Na starszej wersji wszystko działało lepiej oprócz jednej rzeczy - MMS które nie dochodziły. Macie jakieś pomysły?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Piaer

Chyba wszystkie popularniejsze romy (no może oprócz gingerbreada) pozwalają na odblokowanie guzikami głośności. Ta opcja często jest mylnie w ekran, czy dźwięk.

Anyway, tę funkcjonalność możesz zrobić sobie samemu modyfikując plik odpowiedzialny za mapowanie klawiszy. To był jakiś plik keypad czy coś. Każdy guzik ma przypisany numer/nazwą i odpowiednią funkcję. Być może na to jakiś odpowiedni program.

Co do MMS, to w czystych androidach trzeba włączyć Internet w sieci komórkowej by móc odebrać MMS - mniemam, że to było problemem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Lookso

1. Na tyle programistą nie jestem, by bawić się we własne modyfikacje :P

2. Nie szukałem i nie znalazłem żadnej takiej apki. Jak ktoś taką zna, to by było fajnie :)

3. Takim nobem nie jestem, żebym nie wiedział, że musi być włączona sieć komórkowa. W MIUI 2.3.7 MMSy po prostu nie działały mi i już. Ładowało, ładowało, ładowało i nic. Bodajże z tego co pamiętam tak samo miałem na LG Optimus 2X na tej samej wersji MIUI. Obojętnie gdzie się znajdowałem i jaki miałem zasięg H+ czy Edge, nie dochodziły zdjęcia w wiadomościach :/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi