Skocz do zawartości
szafarzM723G

Tutorial - Lenovo P780 ReParted w LiFe i MIUI - zmiana wielkości partycji

Rekomendowane odpowiedzi

W Lenovo P780 istnieje problem z instalacją większej ilości aplikacji. Taki problem ma większość telefonów w których na aplikacje przeznaczone jest np 1GB pamięci w nawigacji folder Data. Wiadomo możemy wybrać instalacje na karcie pamięci ale w Data siedzą same aplikacje więc tak czy owak miejsce zaraz się kończy. Ale istnieje możliwość zmiany wielkości partycji i powiększenia jej o kilkaset MB a nawet o 1GB. Informacji jak zwykle u nas nie ma i każdy męczy się z problemem a rozwiązanie jest banalnie proste. Zamieszczona paczka dla wersji 4GB ale jest także dostępna w sieci dla 8GB.

Rozwiązanie to działa na LiFe 0.7 (na niższych także), po tym spokojnie możemy zainstalować na takiej partycji MIUI z zachowaniem wielkości jakie przydzieliliśmy w LiFe. Także na wersji Stock-owej możemy je zastosować, czy na każdym telefonie nie wiem, zrobiłem tak kilka sztuk P780 i w 100% się sprawdziło. Nie jestem autorem projektu, jest on zaczerpnięty z stron o ile się nie mylę malajskich.

Będziemy potrzebować LiFe 0.7 lub inny z tej serii (ja przeprowadzałem całość na 0.7) LINK.

Jak chcemy mieć MIUI to także pobieramy ten pakiet (Rosjanie przerabiają go zwiększając możliwości i pakiet zawiera także jeżyk polski) MIUI V5 JB 4.2 для IdeaPhone P780 (DUAL-SIM version) - Кастомные прошивки IdeaPhone P780 - Форум Lenovo.

Pakiet którym zmienimy wielkość partycji LINK

Ewentualnie dodatki usuwające animacje z wstawką rosyjską i napis z reklamą ich forum LINK i LINK

Instalacja jest bardzo prosta, instalujemy z recovery z TWRP i od razu program się wywołuje, Cały proces począwszy od uruchomienia czystego life potem zmiana partycji i instalacja MIUI pokazany jest na filmie.

Oryginalnie nasza partycja wygląda tak:

post-216376-14255741554109_thumb.jpg

attachment.php?attachmentid=74858&d=1392879974

Przy zmianie do wyboru mamy takie opcje:

post-216376-14255741597094_thumb.jpg

attachment.php?attachmentid=74874&d=1392898200

Oryginalny wątek z linkami na tej stronie http://www.lepakspot.com/showthread.php?pid=6056#pid6056

Edytowane przez szafarzM723G
    Dodałem w tytule informację że jest to tutorial.
    • Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    mr.mrcn

Potwierdzam, działa to bardzo dobrze - mam ustawione w obydwu moich P780 maksymalne rozszerzenie pamięci aplikacji (LiFe 0.5).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    krz22

Czyli to jest rozszerzenie partycji systemowej kosztem pamieci wbudowanej czy zewnetrznej karty SD ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wszystkie operacje są na pamięci wewnętrznej wbudowanej 4 GB, poszerzamy miejsce na aplikacje kosztem partycji która była jako pamięć magazynująca. Jak mamy kartę pamięci to możemy poszerzyć na max.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    radons

Jak ktoś ma już MIUI, to też może zmienić wielkość partycji, tylko potem musi od nowa instalować MIUI. Sprawdzone pod Lenovo P780 8GB

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czyli wychodzi na to żeby ten proces uczynić muszę zrobić wipe bo na no już "brudnym" systemie jaki mam teraz (zainstalowane appki) to nie przejdzie? czyli robie wipe (mam teraz life 0.5 od jdstara) i instaluje ten program i cieszę się powiększoną partycją tak?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie trzeba WIPE przy zmianie wielkości partycji, WIPE tylko przed instalacją MIUI.

Edytowane przez szafarzM723G

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A czy jak się już zrobiło reparted i zwiększyło się na 2GB partycje to można to zrobić jeszcze raz tylko zaznaczyć 2,5 GB? nic się nie stanie? Dzięki za odp ;)

Edit: Po rozszerzeniu na max (2.5 gb) aplikacje nie dadzą się przenieść na karte pamięci :/ Dlaczego?

Edytowane przez galaxiak

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tego nie sprawdzałem, może trzeba zmienić domyślną pamięć, ja u siebie pozostałem na wersji domyślnej. System jednak czasami coś tam zapisuje i niech ma trochę miejsca na to.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    DARER

Zadziała na ROW_123? Bo by się przydało :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi