Skocz do zawartości
xeytsi

Automatyczna regulacja jasności ekranu

Rekomendowane odpowiedzi

xeytsi

Witam wszystkich forumowiczów!

Otóż przed zakupem LG L9 miałem przez krótki czas przyjemność obcować z tym telefonem. Zauważyłem ze mial on opcję automatycznej regulacji jasności podświetlenia, co uważa ale za duży plus (leniwy jestem i nie chce mi się cały czas zmieniać poziomu w zależności od warunków oświetleniowych ;) ).

Wiec duże było moje zdziwienie gdy w końcu dotarł do mnie mój egzemplarz, ustawianie wszystko po kolei i nagle patrze funkcji tej nie ma...

Wytłumaczy ktoś o co z tym chodzi??? Przeżyje bez tego ale jednak jest to pewien ubytek w funkcjonalności telefonu...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

nie ma w L9 takiej opcji ani na ICS ani na JB, może w jakimś customie, ale nawet jeśli by była to nie działa! Czemu? Bo brak w tym telefonie czujnika oświetlenia. Link do tematu co kolega wyżej podrzucił to jedyna opcja, aparatem program mierzy światło i reguluje ekran, ale ma swoje wady... Ja jakiś czas używałem i stwierdziłem że nie ma to sensu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja używam aplikacji Display Brightness, która dodaje mały pasek w rogu ekranu, którym można regulować jasność. Jak się człowiek przyzwyczai, to działa szybciej niż "automat".

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Lysolus

Próbowałem tego programu ale nie udało mi się go dobrze ustawić, zawsze było coś nie tak - albo nie mogłem ściągnąć paska, albo trzeba było się nagimnastykować żeby zmienić jasność. W takim wypadku użyłem GravityBoxa i tam ustawiłem kontrolowanie jasności poprzez przesuwanie po pasku jak w CM. Działało świetnie - działało, bo teram mam CM i standardowo tą funkcję :) I ogólnie polecam to rozwiązanie, moim zdaniem, w tej kwestii automat nie jest dobry.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

a ja mam prosty widzet i dwa klikniecia i gotowe, mozliwosci ogolnie sporo, ale ja rowniez polecam manualne sposoby, jak koledzy wyzej pisali albo wlasnie jak i ja mam czyli widzet, a nie ten automat.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    awygo
    Próbowałem tego programu ale nie udało mi się go dobrze ustawić
    Bo to jest program dla profiludków. W darmowej wersji (z której korzystałem) nie było możliwości ustawienia przedniej kamery jako elementu sterującego poświetleniem. Tylko czujnik oświetlenia.

Spróbuj:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi