Skocz do zawartości
soyo

Koncowka s-pen'a - czy powinna byc sztywna czy gietka?

Rekomendowane odpowiedzi

soyo

Zakupilem dopiero co Note'a i jest na prawde swietny, jednak jedna rzecz mnie zaczyna troche irytowac. Mianowicie koncowka s-pen'a, ktora sie delikatnie rusza (odchyla jakis milimetr lub 2 od pionu) oraz gdy przyciskam s-pen do powierzchni koncowka rowniez sie zapada jkis 1/2 mm do srodka otworu.

Nie ukrywam, ze ja zdecydowanie bardziej preferuje sztywne koncowki w dlugopisach. Czy jest jakas mozliwosc aby uczynic ta koncowke s-pen'a calkowicie sztywna? (jak np zwykly olowek) Nie chcialbym jej przyklejac na sztywno do wnetrza obudowy, preferowalbym jakis sposob "odwracalny" w razie czego.

Czy ktos rowniez przechodzil podobne dylematy?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    jacek383

Zauważ że jeżeli delikatnie dotkniesz ekranu S-Pen'em, nie zareaguje. Jeżeli końcówka wbije się do środka to S-Pen traktowany jest jak dotyk palcem na ekran.

Ja mam S-Pena i zwykły długopis z gumką dotykową.

Raczej nie da się zrobić na sztywno w środku pewnie po przyciśnięciu coś mechanicznie styka się z czymś i następuje "dotyk". Jak nie dodusisz końcówki to "celownik" jest wyświetlany, jeśli nadusisz znika i click.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    soyo

Słuszna uwaga. Fakt jednak, że są osoby które używają innych stylusow, które są sztywne. Widocznie s-pen jest faktycznie tak skonstruowany, że wymaga tego kliknięcia. Szkoda.

Edytowane przez Raciborski
    Regulamin pkt. 4.6 Pisząc odpowiedź na ostatni post w temacie, nie cytujemy go w całości...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    jacek383

S-Pen nie jest dobry do rysowania, to mogę powiedzieć odrazu. Da się ale to nie tak jak to być powinno. S-Pen jest funkcjonalny, przydatny (np rozwijanie jakiejś listy w przeglądarce kiedy paluchem się nie da bo przechodzi odrazu do strony). Wg mnie powinni skasować celownik, a grot S-Pena powinien być sztywny.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Gdyby był sztywny to ekran miałby problem z wykrywaniem nacisku. Nie zgodzę się iz s pen jest zly do rysowania. Wlasnie dzieki temu kliknięciu można regulowac długość lini. Innymi rysikami rpbazgram a s penem tworzę cos dobrego.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    jacek383

Tak, wykrywanie nacisku jest fajne. Ale wole rysować stałym rysikiem, mam jakiś reklamowy że tam gdzie normalnie wystaje stalówka, po wyłączeniu mam rysik. Swoją drogą genialny pomysł ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi