Skocz do zawartości
seho

Kradzież telefonu - jak zabezpieczyć pliki.

Rekomendowane odpowiedzi

seho

Witam, mam i9100 i zależy mi na zabezpieczeniu plików, w tym momencie jeśli ktoś mi ukradnie telefon, wystarczy, że zrobi wipe i ma wszystkie moje zdjęcia, dokumenty itp. Najważniejsze pliki trzymam w pamięci telefonu, więc może jakiś program szyfrujący, albo coś co usunie wszystko(hasło do wipe?) Nie wiem, nie znam się za bardzo. Chodzi mi o to żeby moje pliki były bezpieczne nawet jeśli mi telefon ukradną, nie chce ich odzyskiwać (bo to nie możliwe) ale nie chce też aby ktoś inny wszedł w ich posiadanie.

Pozdrawiam :)

Edytowane przez seho

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W ustawieniach bezpieczeństwamasz opcje szyfrowania telefonu. Po tym każdorazowo trzeba wpisać pin i nawet po wipe będzie on wymagany.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    seho

Dzięki, a co się stanie w momencie, gdy ktoś wgra cały system od nowa ?

Będzie mógł korzystać z telefonu ale nie będzie mógł odczytać moich danych które zaszyfrowałem, czy w ogóle nie będzie mógł korzystać nawet z systemu ?

Szyfrowanie działa na całą pamieć, tzn na aplikacje też ?

Kiedy osoba która ma zaszyfrowany telefon zapomni kodu to tel jest do wyrzucenia ?

Ostatnie pytanie, kiedy będę pytany o kod, przy każdym odblokowywaniu ekranu, czy tylko po włączeniu telefonu. Mam ustawiony kod blokady ekranu, co już jest męczące kiedy się chce szybko skorzystać z tel. a jeśli miałbym podawać za każdym razem dwa kody jeden po drugim to bym oszalał chyba :)

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi