Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Hanza

Witam!

Niedawno stałem się właścicielem tabletu Goclever tab t70. Postanowiłem opisać trochę ten model, a przy okazji spytać innych userów o możliwości jego modyfikowania.

Tak więc sprzęt kupiłem za 499zł co wydaje mi się niedużą ceną w stosunku do konkurencyjnych propozycji na androidzie. Wraz z urządzeniem otrzymujemy kabelek mini usb, ładowarkę, odrobinę lakoniczną instrukcję obsługi i pilot zdalnego sterowania (chodzi bardzo dobrze, doskonale ułatwia przerobienie tabletu na wierzę hifi czy też ramkę do zdjęć). Co do wykonania przyczepić się nie mogę, sprzęt jest cienki, lekki i poręczny, może przyciski mogły by być ciut mniej wystające, a może się po prostu czepiam ;)

Jeśli chodzi o hardware to jest tak:

Ekran: 7’ 800x480px

Procesor: Telechips 8902 800MHz

Ram: 256mb

Pamięć: 4gb

System: Android, o wersji ciut dalej

Poza tym jest: akcelerometr, wifi, bateria na 2-3 godziny zabawy. Na obudowie znajdziemy także wyjście słuchawkowe, mini HDMI, USB 2.0, mini USB gniazdo kart micro SD, gniazdo zasilania.

Software:

System to android, producent na pudełku raczy nas informacją że jest to system w wersji 2.2. Informacja ta jednak została zamalowana, a w instrukcji widnieje informacja że to android 2.1 Jednak gdy odpalimy urządzenie dowiadujemy się że mamy jednak system 2.2.01

Całość działa całkiem płynnie, sprzęt nie grzeje się tak jak jeden z chińczyków które miałem w ręku. Opera + flash + wifi działa płynnie, czasami jak w tle mamy więcej apsów to przymuli na moment ale sama się odwiesza, poddała się dopiero przy youtube i wideo w full hd gdzie bardzo spadł fps (mimo tego nadal szło wyjść z aplikacji bez resetowania urządzenia)

Akcelerometr działa poprawnie, nie przymula ekranu przy obracaniu. Dźwięk z wbudowanych głośniczków czysty, jedynie przy maksymalnej głośności (która nie jest aż tak „maksymalna”) zaczyna delikatnie charczeć.

USB: podpiąć idzie myszkę, klawiaturę, pendrive, dysk 2,5’ hub aktywny działa prawidłowo. Nie miałem okazji przetestować modemu 3g, natomiast wiem że nie chciał zabrać ani bluetooth, ani czytnik kart pamięci.

Rootowanie: Tu pojawia się moje pytanie, próbowałem już metody 1-click root z xda. Niestety lipa (co ciekawe powinna działać bo fix od googla jest od wersji 2.2.1 a przypominam w tablecie mamy 2.2.01)

Teraz mam zamiar sprawdzić SuperOneClick Jednak coś czuje że i tu może pojawić się problem, tak więc chciałbym spytać czy macie jakieś pomysły na roota w tym urządzeniu?

Znam się trochę na systemach unixowych i dalej już bym sobie poradził, ale prosił bym w tym miejscu o małą pomoc / sugestię.

W miarę możliwości będę robił update tematu. a:\\

27.03.2011 22:10 update

1.

Sprzęt pomyślnie zrootowany wedle poniższej instrukcji:

[APP]SuperOneClick v1.7 (Root, Unroot, Enable Non-Market App) - xda-developers

jak będę miał czas spolszczę i przerzucę niezbędne pliki na inny serwer

2.

Z rzeczy innych to rzeczywisty speed procesora: 720 MHz i uwaga na wkładanie karty pamięci bo wciskałem ją dzisiaj niedbale na siłę i niemal została "wchłonięta" przez obudowę.

Edytowane przez Jukon
    update

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    JBA

Witam.

Prosiłbym jeśli można o sprawdzenie, czy w przypadku rozładowania baterii istnieje możliwość pracy na zasilaniu podpiętym do USB. Posiadam przenośną baterię do laptopa dającą między innym zasilanie poprzez złącze usb i byłby to duży plus.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Hanza

Jestem na chwile obecną w stanie potwierdzić ze po zrootowaniu systemu i ustawieniu usb w tryb normalny tablet jest ładowany poprzez USB

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam wszystkich to chyba moj pierwszy post tutaj, jak dotad sie przygladalem ale widze ze w koncu pojawil sie temat mozliwosci t70 . ze swojej strony musze powiedziec ze jest to niezly sprzet jednak po proboie odchudzenia uwalilem go nieco gdyz poszla do smietnika aplikacja telefon i co 3 sekundy wyskakuje komunikat:( wiec jesli ktos moglby wrzucic tu alpikacje telefon z t70 to bede dzwieczny :)

A co do taba to na jednym z benchmarkow mial mniej punktow niz moj Swift :P ale nie mialem wlozonej karty sd wiec to zapewne obcielo kilka punktow. Dodam ze jest bardzo delikatny i mialem juz problem z wylamaniem gniazdka laodowania :( spadl z podpieta wtyczka az sie obudowa wgiela:P , do roota uzylem z4root i raz dwa sie udalo .

co do flasha Hanza jak udalo i sie sie uruchomic? ja jedynie przez skyfire jednal obraz nie jest taki jak nazley bo za roznokolorowa mgla :( jesli przy uczynnosci ktoregos z kolegow uda mi sie naprawic te aplikacje telefon to bede dalej mogl cos wiecej powiedziec :) pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam.

Czy dałoby się zainstalować inny system np. XP albo Windows ce w tym tablecie ponieważ chce go kupić.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Pi2

Witam

Własnie nabyłem Goclever Tab T70 i mam do Was pytanie, nie można sie nim połączyć z siecią z ukrytym ssid mial może ktoś taki problem?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W sieciach WiFi masz opcję ręcznego dodania AP tylko musisz prawidłową nazwę wpisać i klucz.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Uruchomił ktoś ad-hoc na tym sprzęcie ? Siedze drugi dzień i nic. Podmieniałem pliki wpa_supplicant na z hackowane zarówno w werski 5.x jak i 6.x , zmieniałem ustawienia w pliku wpa_supplicant.config i też lipa . Nie moge też użyć żadnego programu do SoftAp moja karta tego nie obsługuje .Macie jakieś pomysły ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

pomocy ratujcie kupilem tableta gocliver t70 i nie moge zainstalowac modemu play , wyswietla zasieg ze jest a nie moze połaczyć modem e220

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jaki masz VID oraz PID modemu. W połączeniach WiFi masz 3G należy tam dodać punkt dostępu. Dla play APN internet bez usera oraz hasła, numer dostępu *99#.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi