Skocz do zawartości
Jedrulla

Czy warto aktualizować do 4.3?

Aktualizować?  

139 użytkowników zagłosowało

1. 1. Aktualizować?

• Tak
        91
      • Nie
        48

Rekomendowane odpowiedzi

Shadi

Chyba w teorii, bo czasami się bez resetu nie obejdzie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dix241

A co wy z tym ramem.Android jak będzie potrzeba sobie go sam zwolni ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Shadi

@up, rzecz w tym, że sobie słabo zwalnia, bo czasami się nie da używać telefonu bez resetu. Prawda jest taka, że Android zeżre tyle ramu ile widzi i chyba miał rację ktoś, kto pisał, że najlepszy dla danego modelu jest system, z którym wychodzi, bo każda kolejna aktualizacja to już porażka. Nie slyszalam o dobrej aktualizacji u któregokolwiek z producentów z wyłączeniem nexusow, bo sie nie interesowałam, jak to tam wygląda.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja też tak uważam. Nie spotkałem jeszcze w telefonach dobrej aktualizacji, zawsze muszę wracać do wersji fabrycznej bo jest dopracowana.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Absolutnie się z tym nie zgodzę. G2 fabrycznie 4.2.2 ze śmieciami play - śmiga jak marzenie, update do KK PLAY - również super. W tej chwili czysty Rom Europe+root - bajka.

Wracając do tematu. Jeśli chodzi o 4.3 w SP - nie ma co ukrywać nie jest za dobrze. Bardzo dużo problemów. Warto spróbować i samemu się przekonać. Widać po wpisach, że z SP-kami to loteria. Jednemu nic się nie dzieje, z kolei inny ma problem z lagami, miganiem ekranu, baterią... Czekajcie na update 205. Może coś poprawi.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Ja też tak uważam. Nie spotkałem jeszcze w telefonach dobrej aktualizacji, zawsze muszę wracać do wersji fabrycznej bo jest dopracowana.

IMHO wszystko przez śmieci producentów i branding.

Dlatego właśnie staram się na każdy ze swoich telefonów szukać romów opartych na aosp - działają często lepiej niż "oryginalne" softy od producentów. Oczywiście czasem wiąże się to z brakami zwiazanymi z brakiem sterowników. Tak czy siak - polecam uwolnienie się od softów producentów i skupieniu się na otwartych projektach. może być inaczej - i to lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Kaniol

Po ostatnim update 4.3 do kompilacji o końcówce ".205" mogę z powrotem zachwalać SP pod niebiosa.

Zrobiłem update z pełnym wipe, spod PCC (to w trybie flashowania, z podłączaniem do USB w wciśniętym VOL-) i w końcu telefon śmiga tak, jak powinien :) Oczywiście to tylko 1 doba, więc na głębsze wnioski trzeba poczekać, ale w końcu nie łapie mi zwiech po kilkadziesiąt sekund, jak na kibelku z appki "Wiadomości i pogoda" wchodzę do Chrome, by podumać nad stanem naszej Ojczyzny. No i jak chcę otworzyć spod aparatu świeżo zrobione zdjęcie, to nie muszę podziwiać czarnego ekranu przez pół minuty i tłumaczyć znajomym, którzy chcą zobaczyć świeżo zrobione zdjęcie, co za cegłę za 1k PLN trzymam w łapach...

Więc reasumując - opłaca się update'ować do 4.3, ale nie wiem, czy to tylko w moim przypadku, czy to jednak ogólne zalecenie, ale lepiej robić z wipe spod PCC, niż to badziewne (w moich oczach) OTA na pół gwizdka...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    rafi1

@Kaniol jak najbardziej sie zgadzam u mnie też po update do kompilacji w andku 4.3 12.1.A.1.205 smartfon w końcu zaczoł normalnie działać:D.Wcześniej bugi,lagi,codzienne zawieszenia przeglądarki i innych aplikacji,restarty samoczynne telefonu.Teraz widać że telefon płynnie pracuje reaguje dosłownie migiem a i widze ze bateria lepiej trzyma.A po łatce używam go trzy dni intensywnie i żadnego problemu nie zauważyłem ,oprócztego palcującego sie ekranu>:( haha.Także w końcu sony odrobiło lekcje ale jak dostaniemy kit kata to sie grubo zastanowie nad aktualizacją bo teraz jest idealnie .Także polecam jak najbardziej mam branding plusa aktualizowałem przez sieć.SONY XPERIA SP model 13W39.Antutu 23817.Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Skuggi

Właśnie pobrałem nową aktualizację. Zaraz się podzielę wrażeniami :)

<|SAMSUNG JEST SŁABY???|>

Wytapane z mojej zbugowanej SP.

---------- Post dołączono o 14:46 ---------- Poprzedni post napisano o 14:29 ----------

No, moje wrażenie jest takie ze jest trochę gorzej (mniej płynny interfejs) ale to się zobaczy po paru godzinach/dniach użytkowania :)

<|SAMSUNG JEST SŁABY???|>

Wytapane z mojej zbugowanej SP.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi