Skocz do zawartości
Jedrulla

Czy warto aktualizować do 4.3?

Aktualizować?  

139 użytkowników zagłosowało

1. 1. Aktualizować?

• Tak
        91
      • Nie
        48

Rekomendowane odpowiedzi

Shadi

A na pewno masz 205? Bo na 205 wszystko chodzi świetnie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mam pytanie o wersje aplikacji multimedialnych (tj. Filmy, Album, Walkman) jakie macie na 4.3, jeżeli ktoś mógłby mi je podać to będe wdzięczny

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Skuggi

Jednak jest poprawa, gdy klikam home podczas korzystania z wymagających aplikacji to już nie wczytuje się launcher od nowa :) ale ja chyba zabiję sony za te ciągłe zmiany interfejsu w aplikacjach. W Walkmanie nie można już robić skrótów, a w filmach nie ma już przycisków przewijania... Porażka :/

Wytapane z mojej zbugowanej SP.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Moje spostrzeżenia co do .205:

- MEGA poprawa płynności (np. google play nie przycina)

- lepszy aparat (mniej szumów i głębsza ostrość)

- w końcu nie miga mi ekran (najbardziej mi na tym zależało - jak widać maile od użytkowników podziałały)

- nareszcie dotyk działa jak należy, gdy telefon leży na płaskim podłożu (np. podłoga/biurko)

- diody w walkmanie święcą prawidłowo

Podsumowanie w kilku słowach:

Aktualizacja na pewno na wielki plus, poprawa płynności i usunięte bugi.

Oby do 4.4.2! :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Większość zmian z A.1.205 mi się nie podoba.

1. Zmiana tła ciemnego na jasne jest moim zdaniem niewybaczalna... można to gdzieś zmienić??

2. Zarządzanie jasnością wyświetlacza też zj...li. wystarczyło kliknąć i miałem jaśniej albo ciemniej a teraz jakiś cholerny suwak

3. Skróty na zablokowanym ekranie, OK, ale gdzie stałe ustawienie odtwarzacza??

4. Nowa Stamina - nie wnosi nic nowego...

5. Nowe motywy których nie da się usunąć...

Teraz o zaletach - znacznie większa płynność działania. Tyle z moich obecnych obserwacji.

@LocalPatriot

Nigdy nie miałem takich problemów jak piszesz, a co do aparatu to moim zdaniem jest więcej szumów.

Wie ktoś jak wyłączyć ten dzwięk przy włączaniu aparatu, wnerwia mnie...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    stusu

Niestety Walkmana nie da się na stałe ustawić na ekranie blokady. Dźwięk przy włączaniu aparatu jest zależny od głośności dzwonka, więc jak wyciszysz telefon to dźwięku nie będzie, ale jest to bezsensu szczególnie, że dźwięk migawki można wyłączyć. Co do jasnego interfejsu to niestety, ale sony wszystkim modelom zmieniło na biały i tak jest, chyba że ktoś w custom romie zmienił. Co do jasności ekranu, to mi bardziej pasuje suwak, ale zawsze jest jeszcze widżet, który działa tak jak Ty lubisz :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Co do dźwięku - root, Xposed, Z1 Camera Tweaks. Jest tam opcja wyłaczenia dźwięku aparatu (quicklaunch). Można też rozebrać apkę, skasować plik dźwiękowy i skompilować ponownie ale opcja z Xposed jest łatwiejsza. :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@Stusu oraz @Ditarius Dzięki za info.

Sony, zamiast wpychając wszystkim na siłę jasną skórkę, mogło pozostawić chociaż do wyboru tą ciemną.

Z rootem muszę jeszcze poczekać, niedługo oddaje tel na gwarancje z powodu kurzu pod szybką.

Jasność ekranu wcześniej wybierałem w ustawieniach i tylko była belka w dół i ekran świecił na max, a teraz ten suwak>:(. Dodatkowy widget na ekranie wygląda dość niesmacznie

Ogólnie pod względem optymalizacji działania wersja A.1.205 jest ok.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    rafi1

Jedyny problem jaki u siebie zauważyłem to radio fm podczas wygaszenia wyłączenia ekranu potrafi wyłaczyć mi radio działające w tle.Też tak macie?No ale teraz czuje że mam telefon a nie bubel z napisem Sony. Płynnosc dobra a wiem co piszę bo miałem wczesniej Lumie 720.Także ta jedna wade przełkne w porównaniu to co miałem wczesniej przed aktualizacją.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    jarodo

Zgadza sie szybkość prawie jak na wp, jestem pod wrażeniem, zrezygnowałem z androida wlasnie z powodu mulenia, a tu taka niespodzianka, ale czy za jakiś czas nie zacznie mulic?

Wyslano z Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi