Skocz do zawartości
Jedrulla

Czy warto aktualizować do 4.3?

Aktualizować?  

139 użytkowników zagłosowało

1. 1. Aktualizować?

• Tak
        91
      • Nie
        48

Rekomendowane odpowiedzi

sp4ubw

Według mnie - nie warto. Chyba, że lubisz jak telefon wolniej działa :) U mnie na 4.1.2 bateria działa tak samo jak na 4.3 czyli nic jej nie drenuje.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Spoko zaktualizujesz i będziesz zadowolony a gdybyś miał szary kwadracikem podczas zciszania lub podglasniania to wystarczy ze wrócisz do standardowego motywu wyl i zalaczysz tel i znowu będziesz miał normalnie. Taki bledzik malutki dzieje się tak przy motywach z sklepu play

Napisane za pomocą mojej XSP

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeżeli ktoś waha się, czy przejść z 4.1.2 na 4.3 (12.1.A.0.266) to może jeszcze poczekać na aktualizację 12.1.A.1.192, która powinna pojawić się już niedługo (pojawił się nowy certyfikat PTCRB).

Ja instalowałem aktualizację kilka dni temu przez PCC, telefon z Plusa, seria 13W16 (z tych starszych/lepszych?).

Przed aktualizacją zrobiłem kopię w PCC, potem reset, aktualizacja, znowu reset i wgranie danych kopii, za wyjątkiem ustawień i danych aplikacji.

Po aktualizacji telefon mi się raz zrestartował, ale od tego czasu nie miałem problemów. Poza typowymi funkcjami telefonu Korzystałem z FB, Chrome, jakieś gry. Stamina działa u mnie poprawnie, tak samo jak na starszej wersji (wcześniej przy niewielkim używaniu dochodziłem do 10 dni)

Po aktualizacji kilka rzeczy się zmieniło, niektóre na plus inne na minus - ale ogólnie jestem nadal zadowolony.

Na plus:

- brak problemu z wybudzaniem - wcześniej zdarzało się, że po naciśnięciu przycisku pojawiał się czarny (szary) ekran

- sprawia wrażenie, jakby chodził nieco szybciej

- chyba nieco lepsze WiFi

- możliwość szybkiego przełączania się między LTE/GSM za pomocą nowego przycisku w panelu powiadomień

- jakoś lepiej mi się pisze na klawiaturze

Na minus:

- świecące diody w czasie rozmowy

- brzydszy budzik (zegar analogowy, mniej opcji)

Dyskusyjne:

- jasne tła, brak dostępnego ciemnego motywu (może kiedyś się pojawi)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    cegulla

Ja stanowczo odradzam aktualizacji. Telefon mi na 4.3 działa znacznie wolniej niż na 4.1 a otwieranie chrome trwa wieki >:( . Żeby mieć lepiej udogodnienia z 4.3 musiałem w grać eXistenZ Ultra, działa już lepiej, ale dalej ma zwiechy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    wsz1

Mam takie samo zdanie jak Grzesku - może dlatego, że telefon z podobnego tygodnia 2013. Jedyne różnice, że nie robiłem żadnych resetów, tylko instalowałem domyślnie z zachowaniem danych i aplikacji, telefon niebrandowany i nie miałem żadnego niekontrolowanego restartu. Mediów fb/twitter nie używam (apki wyłączone/usunięte gdzie się dało).

Wifi dużo lepiej - skok poziomu sygnału co najmniej o ok. 10-15dBm, aparat lepszy. Z wad to idiotycznie świecące diody w czasie rozmowy i mniej dostępnej wolnej pamięci (poniżej 300MB).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ta dioda świecąca ma ukryty sens ponieważ oświecenia się wtedy jak osoba do której dzwonimy odbierze tel tym samym sygnalizuje ze osoba podrugiej stronie odebrała gdyby was rozlaczylo to ona gaśnie żebyś nie krzyczał jak wariat halo tak widzisz ze dioda zgasla i wiesz ze rozmowa przerwana

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@szczepol1 szukasz tłumaczeń na siłę gdyby tak było jak mówisz to byłaby możliwość konfigurowania takiego dziaania diody w ustawieniach połączeń albo chociaż opcja aby wyłączyć coś takiego

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie wiem co Ci przeszkadza ta dioda mi akurat ona nie przeszkadza. Wam wszystko przeszkadza. W aktualizacji pojawiła się opcja dla slaboslyszacych pamiętajcie takie osoby widzą i dzięki tej diodzie wiedzą że połączenie trwa. Jak aż tak ci to przeszkadza to sobie zaklej te diody, kolego nikt nie będzie robił specjalnie dla ciebie softa jak juz pisałem. JESZCZE SIĘ TAKI NIE URODZIŁ CO BY KAŻDEMU DOGODZIŁ niech to wreszcie do was dotrze. Ja gdybym był na miejscu sony nie robił bym aktualizacji dla ludzi którym wiecznie źle którzy z malucha chcą zrobić mercedesa. Są osoby którym 4,3 pracuje dobrze i są zadowoleni ja jestem między nimi ale zawsze znajdą się tacy którym nic nie pasuje. Myślę że po takiej krytyce, sony nie wyda nam aktualizacji do 4,4 i to będzie wasza zasługa

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeżeli komuś przeszkadza świecący pasek w trakcie rozmowy nie musi go zaklejać - wystarczy w ustawieniach wyświetlacza - efekty świetlne wyłączyć opcje powiadomień.

Zamiast tego można (i warto!) użyć Illumination Bar Notification

Jedyną zauważoną przeze mnie niedogodnością jest wówczas brak świecenia paska w trakcie ładowania komórki.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)
    Nie wiem co Ci przeszkadza ta dioda mi akurat ona nie przeszkadza. Wam wszystko przeszkadza. W aktualizacji pojawiła się opcja dla slaboslyszacych pamiętajcie takie osoby widzą i dzięki tej diodzie wiedzą że połączenie trwa. Jak aż tak ci to przeszkadza to sobie zaklej te diody, kolego nikt nie będzie robił specjalnie dla ciebie softa jak juz pisałem. JESZCZE SIĘ TAKI NIE URODZIŁ CO BY KAŻDEMU DOGODZIŁ niech to wreszcie do was dotrze. Ja gdybym był na miejscu sony nie robił bym aktualizacji dla ludzi którym wiecznie źle którzy z malucha chcą zrobić mercedesa. Są osoby którym 4,3 pracuje dobrze i są zadowoleni ja jestem między nimi ale zawsze znajdą się tacy którym nic nie pasuje. Myślę że po takiej krytyce, sony nie wyda nam aktualizacji do 4,4 i to będzie wasza zasługa

Czy ten post jest do mnie? Jeżeli tak to odpowiadam: nigdzie nie napisałem że dioda mi przeszkadza wręcz ją lubię i taki system notyfikacji był jednym z czynników który zdecydował (oczywiście na odległym miejscu) że wybrałem ten telefon

4.3 naprawia diody w staminie że palą się trzy podczas jakiegoś powiadomienia bardzo mi to odpowiada. Czy palą się podczas rozmowy nie jest to aż takie dla mnie istotne.

Ale obalając dalej twoje argumenty: gdyby ciągłe świecenie podczas połączenia było opcją dla słabosłyszących to byłaby o tym wzmianka w trybie oraz oczywiście opcje konfigurowania tego nie ma więc...

Odnośnie tego dogadzania to się zgodzę ale chciałbym przypomnieć pierwszy model iPhone-a który miał sporo błędów, niedociągnięć, a jest rewolucją i i kilka kolejnych jego odsłon też według wielu zaczyna od erę smartphonów. Ne pewno był przełomem ale czy zaczął tę erę nie wiem. Wyprzedzając twoją odpowiedź tak chętnie kupiłbym iphona gdyby mnie było stać ale gdyby mnie było stać to bym wolał kupić nową Z2 która pewnie kilka błędów też będzie miała.

Sony ma zrobić tego softa dla społeczności która kupiła jej produkt proste płacą to wymagają pewnych standardów. Porównanie SP do malucha jest... ale ok skoro lubisz auta to może w ten sposób wyobraź sobie że kupujesz merca klasy E bo tak można SP porównać (merc klasy S to xperia Z ale to tylko takie wtrącenie) i po serwisie w mercedesie auto pali ci znacząco więcej paliwa i podczas jazdy nie można wyłączyć świateł jedynie gdy wyciągniesz kluczyk/pilot ze stacyjki no to ewidentnie jest tu coś nie halo prawda :)

4.3 według mnie usprawnił telefon wyeliminował pewne błędy ale wprowadza sporo nowych też uciążliwych i jest to kpina z użytkowników gdy pierw ogłaszają aktualizację na grudzień, a potem przekładają i na wczesny luty który chyba okazał się jego połową

Sony nie wypuści 4.4 ze względu na to żeby ludzie kupili nowy sprzęt z nowymi wyższymi cyferkami ;> A krytyka jest w 100% uzasadniona w Z1 przegrzewa się aparat podczas nagrywania filmów ten sam aparat jest w Z1c i też się przegrzewa jest to ignorancja fanów i klientów i miejmy nadzieje że poprawią to w sofcie dla tych modeli, drogą optymalizacji poszła motorola i tylko owczy pęd ludzi którzy widząc wyższa cyferkę wybiorą właśnie produkt z wyższymi cyferkami i dobry produkt motoroli został słabo przyjęty mieli trochę za mało cyferek. Kolejną sprawą jest flagowiec co 6 miesięcy. OK bo się rozpisałem trochę, na koniec dodam że trzeba walczyć o swoje prawa ;)

I tak już na sam koniec co z osobami z epilepsją? Jaskrawe migoczące kolory mogą wywołać atak, pisze się przecież o migającym ekranie diody też migają ostro :Pto było pół żartem ;)

Edytowane przez SowSowi

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi