Skocz do zawartości
demonarmi

Czy warto zamienić SGS4 na Galaxy Note 3 z procesorem Cortex A7

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, czy opłaca zamienić się SGS4 na Note 3 z procesorem Cortex A7? Nie chodzi mi o samą wartość telefonu. Chodzi mi o to, jak ten telefon chodzi, jak jest z rootem itd., i czy wy zamienilibyście się? Nie mogę doszukać się nigdzie większej ilości informacji i dlatego zakładam temat na forum, bo może ktoś z was będzie ten telefon posiadał i powie mi co nieco. Pozdrawiam

Edytowane przez InfinityFX
    Korekta tytułu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja bym się nie zamienił. Jeśli nie chodzi o wartość telefonu, to nie ma sensu brać Note (wg mnie). W porównaniu do S4 jest dużo większy, nie da się go obsługiwać jedną ręką, nie mieści się w kieszeni (mojej).

Dobra zgodze się, że lepsze ma parametry, ale poco skoro na S4 działa każda gra i aplikacja bez lagów (u mnie) jeśli chodzi o TW: TouchWizz jest wolny i nie ma dobrej optymalizacji, laguje na S4, na N3 też będzie . Większa bateria: no fajna sprawa ale przy takich rozmiarach ekranu to chyba na baterii będzie działać podobnie.

Galaxy S4 & Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Osobiście uważam, że warto. Porównywałem te dwa modele i Note 3 na prawdę chodzi płynnie i nie laguje, niestety S4 zachowuje się porównywalnie do S3 (obszerny, mało zoptymalizowany system, do niewystarczającej ilości pamięci RAM).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ja także uważam, że warto. mam oba i to notka używam jako głównego.

Wysłane z mojego Note3 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    sPiDeeK

To zależy czy mamy ze sobą zawsze plecak czy nie :) A tak serio to ja bym się nie zamienił bo nie miałbym gdzie wsadzić takiej palety, jest zdecydowanie za duży żeby go trzymać w kieszeni w spodniach. S4 to max co się mieści, nie wypada ani nie utrudnia ruchów no i da się go obsługiwać jedną ręką co jest dużą zaletą. W moim wypadku problemem nie była cena więc nawet 1do1 bym się nie zamienił. Dowód ? Miałem S4, niestety musiałem się z nią rozstać...i kupiłem tydzień temu znowu S4 ;]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeżeli chodzi o rozmiar to moim zdaniem nie ma co się sugerować opiniami tylko trzeba się samemu przekonać. Przed kupnem Nota naczytałem się że za duży, nie mieście się w kieszeni, smartphone takie rozmiaru to problem. Od razu się przyzwyczaiłem, dzisiaj nie wyobrażam sobie mniejszego telefonu, taka wielkość ekranu daje niesamowity komfort użytkowania. Żeby zmieścić go w kieszeni również nie mam żadnego problemu. Tak jak napisałem, najlepiej samemu sprawdzić na żywo "jak to wygląda".

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Potwierdzam to, co mówi @Spaider, trzeba samemu się przekonać. Telefon już po kilku godzinach obcowania wcale nie wydaje się duży, a i osobiście nigdy nie miałem problemów z obsługą jedną ręką, powiem inaczej obsługuje się go jedną ręką lepiej niż Galaxy S3 i S4, gdzie trzeba było uważać żeby się nie wyśliznął z dłoni. Note 3 poprzez matowe i gumowane tworzywo tylnej klapki bardzo dobrze i pewnie się trzyma, ma też odpowiednią wagę.

Problemy z obsługą jedną ręką mogą mieć jedynie osoby, które mają mniejsze, drobne dłonie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeżeli ktoś chce używać Note 3 w etui to niech się dobrze zastanowi, waga telefonu wzrasta wtedy na tyle że po długiej rozmowie boli ręka od trzymania tej cegły a i rozmiar przestaje być już akceptowalny bo tu się doda 2 mm tam 3 i mamy zastępczą paletkę do pingponga.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@mbodulski

Ja używam etui typu wsuwka, jest miękkie, cienkie i absolutnie nie zwiększa wagi i rozmiarów telefonu. Jeśli ktoś ma zamiar zakładać jakieś armory to jasne, ale znów takiemu komuś rozmiary nota raczej nie przeszkadzają, bo założony armor na S4 robi z niego rozmiar Nota prawie że ...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

witam. mialem kilka s4, pozniej upragnionego note'a 3. i co prawda urzekly mnie funkcje rysika, ale zmienilem telefon znow na s4. note jest za duzy, uzywanie jedna reka w autobusie tramwaju samochodzie jest mozliwe ale naprawde uciazliwe. co do osiagow - note jest duzo szybszy od s4, zauwazalnie wszystko chodzi szybciej i nie laguje sie praktycznie wcale w przeciwienstwie do s4. reszta to samo tylko w lekkim powiekszeniu ;) tylna klapka w note natomiast jest mega opcją, nie rysuje sie, dobrze sie trzyma w reku. z wygladu to co kto lubi ale ja chcialbym s4 BE :)

co do etui to nie przesadzajcie, dobra gumówka na tył i jest ok, kazdego telefonu uzywam w etui i tak samo note uzywalem. nie zwiekszyl sie praktycznie wcale chyba ze chcecie kupic jakis alu bumper ;)

swoja droga nie wyobrazam sobie uzywania samsunga bez bumpera, przeciez lot z 20cm na panele konczy sie w tych urzadzeniach smiercia tragiczna ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi