Skocz do zawartości
Artek2110

Jak przywrócić lub odzyskać prawidłowy IMEI po zmianie romu?

Rekomendowane odpowiedzi

egon64

A co zrobić gdy IMEI pojawia się a po restarcie telefonu znika ? Albo inaczej: czy z poziomu recovery sprawnego telefonu jestem w stanie zrobić backup plików lub katalogów, które są potrzebne do wgrania na telefon, w którym jest problem z numerami IMEI ? Które to będą pliki ?

Edytowane przez egon64

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    tomkon

Witam serdecznie czy mógłby ktoś podesłać wyzerowany backup z mtk do P780

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    rygi25

Mam problem z restore IMEI...

W wersji 4.2.2, (którykolwiek ROM z tej wersji), sprawę szybko załatwiał Mobileunckle Tools procedurą, która została to 2-3 razy opisana... Jednakże w wersji 4.4.2 Kitkat w przypadku każdego romu tej wersji (przetestowałem chyba z 10) ta procedura niestety nie działa. Za każdym razem po wpisaniu IMEI i kliknięciu na 'sent' mobileunckle tools pisze mi coś w stylu "Command is not allowed in User Build", gdzieś tam wyczytałem, że zamiast AT+EGMR powinno być AT +EGMR, ale też nie działa, bo wtedy pisze failed sent. Jedyne co działa to... powrót do wersji 4.2.2 :( Proszę o pomoc i z góry dziękuję!

Edytowane przez rygi25

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Potrafi ktoś przywrócić imei?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Panie i Panowie miałem przez kilka godzin ten sam problem wywaliło mi IMEI , szukałem męczyłem się ale się udało rozwiązaniem było sposób wprowadzania kodu, telefon prosi o konfiguracje AT+EGMR=1,7,"IMEI" lub AT+EGMR=1,7,"IMEI_1" poprawnie ma być AT +EGMR=1,7,"IMEI" lub AT +EGMR=1,7,"IMEI_1" pomiędzy znakiem AT i + trzeba wstawić spacje czyli zaczynamy wpisywać Komende AT+ już istnieje wystarczy podać " E " i resztę mamy z podpowiedzi AT+EGMR=1,7 cofamy kursor przed + dodajemy spacje przeskakujemy na koniec ciągu znaków usuwamy 1 "podajemy IMEI zamykamy " klikamy SEMD TA COMMAND  i powinno działać z drugim IMAI postepujemz dokadnie tak samo jak wcześniej zmieniamy jedynie AT +EGMR=1,0,"IMEI" lub AT +EGMR=1,7,"IMEI_2" życzę sukcesów .Używałem programu Mobileuncle i robiłem to bez karty sim ,może to ma znaczenie ??? Tools https://play.google.com/store/apps/details?id=com.mobileuncle.toolbox&hl=pl a i zapomniał bym po wszystkim jeśli telefon zaakceptuje należy go zrestartować 

Edytowane przez simpson1976
    • Lubię to! 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    h13n4

Kolego twój post jest bardzo istotny powinieneś dodać mały howto bo mnie pomogło i myślę że inni też chętnie skorzystają.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Niestety żadna z metod nie działa:( a nie mam kopii zapasowej systemu, jakieś rady??

Przy wpisaniu komendy AT +EGMR=1,7,"imei" wyskakuje mi: AT command is mSent

przy wpisywaniu imei przez mtk droid tools przy roocie nic sie nie dzieje po rebootowaniu telefonu, mam pytanie czy po tym jak wpisze imei moge zrobic beckup pliku przed restartem i pozniej go skopiowac spowrotem?

Edytowane przez Pseudonimus

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Możesz.@Pseudonimus

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

i kolejne pytanie czy w tym pliku bedzie imei wprowadzony recznie??

dodana zawartość

NIestety to nie podziałało, jedyna różnica jest taka, że widzi mi kartę sim. natomist jak wchodzę np mtk droid tool i tak przy imei mam null. Kto ma jeszcze jaki pomysł?

dodana zawartość

Lub czysty orginalny rom, do którego mogłbym wrzucić plik stworzony przez imei.exe i który by działał

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi