Skocz do zawartości
fazaprzemek

Jakie oryginalne słuchawkli HTC do G1?

Rekomendowane odpowiedzi

Jakie wybrać oryginalne słuchawki HTC do mojego G1 ?

Ponieważ słuchawki, które otrzymałem przy zakupie telefonu nie działają, prawdopodobnie dlatego, że nie są z nim kompatybilne, są to słuchawki ACER na mini USB, podobno działały wcześniej z jakąś Motorolą i ponoć są sprawne w 100%, lecz nie mam jak ich przetestować, dlatego szukam oryginału HTC, ponieważ wydaje mi się, że obecne nie są kompatybilne ze sprzętem HTC..

EDIT: Zastanawiałem się nad tymi sluchawkami, lecz nie mam całkowitej pewności czy będą współpracowały z telefonem.

Edytowane przez fazaprzemek

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Paniki

HTC ma specjalne gniazdo, trochę inne niż zwykłe miniUSB - to jest extUSB ;) Do jakiej ceny chcesz się zmieścić?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli chcesz na tym słuchać muzyki to sobie odpuść. Chyba że płaskość i całkowite przytłumienie Ci nie przeszkadza, to przejściówka + jakieś normalne słuchawki (np. PL10, ale ja używam ich z iriverem).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Planowalem sie zmiescic w cenie do 70 zlotych, chcialbym w miare uniwersalne sluchawki, do muzyki jak rowniez i do rozmow, czyli w miare mozliwosci czysto i dobrze grajace jak rowniez posiadajace mikrofon.

Nie przeszkadza mi to gdyby byly uzywane, moze ktos ma na sprzedaz?

Edit: czy w/w sluchawki moglby posluzyc jako przejsciowka? Chodzi mi o to czy jakosc dzwieku przez nia nie bedzie pogorszona w jakis sposob..

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    zippi

Każda przejściówka powoduje pogorszenie dźwięku/obrazu/itd.

Sent from my HTC Wildfire using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    slp555
    Każda przejściówka powoduje pogorszenie dźwięku/obrazu/itd.

Sent from my HTC Wildfire using Tapatalk

tylko trzeba pamiętać że muzyka z g1 na oryginalnych słuchawkach już jest kiepska, więc dobre słuchawki plus przejściówka może już tylko polepszyć jakość. Ja to mogę potwierdzić;) muzyke wole słuchać na fonie niż na mp3 creative zen stone plus, z powodu jakości. Bass bardzo mocny, nie buczy, nie brzęczy.....nie widzę nic co by mi osobiście przeszkadzało:) i tak wiekszość słucha jakości mp3 wiec o czym my tu rozmawiamy;p ja słucham na ogg 500bitrate:)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Paniki

Ciężko znaleźć lub droga jest przejściówka z mikrofonem, taka lepsza ;) Zawsze można kupić słuchawki z G1 czy innego telefonu i przerobić to na przejściówkę, do tego jakieś słuchawki Sound Magic i będzie git ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@slp555 nie dziwię się, zeny grają koszmarnie przez ich sigmatele. G1 ma lepszy chip, ale to nadal nic świetnego. Przy tym telefonie nie będzie widać różnicy pomiędzy przejściówką a bez... Ludzie! Telefony (poza iphone'ami, wave i sgs) nie są do muzyki, jeśli zależy Wam na "dobrym graniu" jak to napisał autor to wave albo kupcie sobie markowe mp3 (iriver, cowon, stare ipody, niektóre samsungi i inne). Słuchawki to 1/3 sukcesu - pozostałe to player i jakość pliku. jeśli macie np. dobre mp3 (np. cowon e2), dobre słuchawki (np. nuforce ne-6) a plik jest to mp3 32kbps to nie zagra dobrze za żadne skarby. analogicznie:

Dobre słuchawki

OGG Q10 (duży, dobry plik)

HTC G1

W tym nasz G1 niestety jest wąskim gardłem - ograniczy on słuchawki i nie zagrają tak, jak powinny. Więc jeśli już chcecie znośnie słuchać G1 (ja bym nie mógł z żadnymi, ale Wasz wybór) to byle jaka przejściówka (bo jakość będzie ta sama...) i jakieś słuchawki ze średniej półki. Tylko jakieś ciepłe by się przydały, bo chłodne i jasne słuchawki nie są dobre do no-name'ów - potrzebują raczej dobrego źródła.

Mam nadzieję, że komuś pomogłem :)

---------- Post dołączono o 17:51 ---------- Poprzedni post napisano o 17:50 ----------

do tego jakieś słuchawki Sound Magic i będzie git ;)

mam najtańsze SM-ki z ich oferty - model PL10. Jestem pewien na 100%, że G1 ich nie wykorzysta. nie ma sensu pakować się w lepsze.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    slp555

zawias2704, ja nie oczekuje mega hiper jakości, na tych moich słuchawkach plus g1 z przejsciowka starcza mi, jak chce posluchac na ekstra jakości to słucham w domu, tak z telefonu to kiedy jade 15-20minut na uczelnie (zeny były idealne bo małe:P).

A kolega chce się zmieścić w 70zł więc nie podawajmy mu sprzętów z kosmosu, dla melomana, bo jeden doceni jakość drugiemu wystarczy np mp3 za 20zl na allegro i sluchawki za 5zl w kiosku a plik mp3 128bitrate

Moim zdaniem najlepiej przejściówke z mikrofonem kupić i słuchawki jakieś....też nie z górnej półki. Bo oryginalne htc to chyba niema takich które będą ładnie grały. A niemożna np. w oryginalnych sluchawkach htc zamontować inne słuchawki do tego kabla?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    gibki8

Ja korzystam z najtańszej przejściówki z allegro i do tego podłączone jubileuszowe porty pro a na G1 player pro z własnymi ustawieniami EQ i gra to lepiej niż mój już dosyć leciwy Creativ Zen Micro Photo ;)

Ostatnio też słuchałem muzyki ze słuchawek Skullcandy i byłem zaskoczony jakością dźwięku tych słuchawek ponieważ mozna je przy dobrych wiatrach ogarnąć za mniej niż 100 :D Jedyne co mi się w nich nie podobało to ich wygląd ale dźwiękiem i wykonaniem nadrabiały bardzo dużo ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi