Skocz do zawartości
ziomkowsky

Nie działające wifi.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam oto taki problem z moim Sensation xe. Kupiłem go 2 miesiące temu, po ok 2 tygodniach wi-fi przestało działać. Cały czas mam napis "włączanie" albo ewentualnie wyskoczy "błąd". Miałem nadzieję, że problem sam się rozwiąże, tak się niestety nie stało. Przeglądając internety widzę, że z problemem nie jestem osamotniony, niestety żadnego rozwiązania wyraźnego nie znalazłem. Próbowałem i HR i czyściłem różnymi apkami, chyba wypróbowałem wszystko co nie wymaga jakichś większych umiejętności. Dodam, że telefon jest nowy, nie spadł mi - jak z jajkiem, mam go na gwarancji, ale zależy mi na czasie, a tel jest cały czas potrzebny więc odsyłka telefonu to ostateczność. Wydaje mi się, że to wifi przestało działać po aktualizacji androida z 2.3 do 4.0.3 bodajże. Oprócz wifi nie działa też radio i bluetooth.

Czy napisze ktoś co mogę zrobić, proszę o jakieś wyraźne instrukcje bo jeśli chodzi o telefony jestem zielony. Będę bardzo wdzięczny.

---------- Post dołączono o 20:22 ---------- Poprzedni post napisano o 15:23 ----------

Nikt nie pomoże? :(

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    AS0

Jak docisniesz tylna klapke to łączy się?

Jeżeli by wtedy działało to wystarczy na klapce wygiac lekko blaszki łączące sie z plyta glowna.

Możesz wgrac też nowsze RUU, które gwarancji nie powinno unieważnić (ale ręki nie dam).

Wysłane z mojego HTC Desire HD

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Maf

Ja mam problem taki, że normalnie łączę się z wifi, jest nawet napisane , że połączono itp itd. ale gdy wchodze np na facebooka albo ogólnie w internet , to jest napisane, że błąd z połączeniem czy coś w tym stylu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Sprawdzałeś z inną siecią wifi czy tylko jedną np. w domu. Może nie ma synchronizacji, ale w sumie to nie bo pewnie na innych urządzeniach działa

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Maf

Witam, zakupiłem w sobotę telefon HTC Sensation. Chciałem pobrać kilka aplikacji przez Wifi. Tak jak na innych telefonach uruchomiłem router , znalazło moją sieć. Wpisałem hasło i normalnie było napisane , że połączono. Zadowolony wchodzę a tu klops... nie mogę wejść w Android Market ponieważ nie mam dostępu do internetu. a na górze na pasku jest normalnie ikonka wifi i w opcjach też jest napisane, że połączono. Tak samo jest gdy chcę wejść na facebooka czy też po prostu w internet. Proszę o komentarze i pomoc. Dzięki z góry.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Sprawdzałeś w innych sieciach, czy tylko u siebie? Może to problem z routerem. Sprawdź może w nim ustawienia, albo czy inne urządzenia normalnie działają przez wifi u Ciebie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Maf

Sprawdzałem tylko u siebie, ale to byłoby niemożliwością, ponieważ dzień wcześniej przed zakupem htc , korzystałem z innego telefonu i wszystko śmigało.

jeszcze sprawdzę w innych sieciach i dam znać.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Masz pakiet danych wykupiony? Jeśli wtedy nie zadziała to już będzie poważniejszy problem, lub w ustawieniach coś pogrzebane. Jak chcesz to możesz jeszcze spróbować przywrócić telefon do ustawień fabrycznych, ale nie wiem czy to pomoże. Inne aplikacje wykorzystujące internet np. GG działają tak samo i wywalają błąd połączenia?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Maf

pakiet danych mam wykupiony i na pakiecie działa wszystko.

Przywracałem ustawienia, jak nie działało, tak nie działa.

facebook, instagram, android market, Mozilla - na wifi (mimo, że jestem połączony i ikonka wifi na górnym pasku jest) to nie działa. Na pakiecie działa.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kurczę, dziwne. Albo Błąd w romie, albo uszkodzenie anteny. Pod klapką baterii masz takie jakby dwa druciki, które muszą się połączyć z blaszka na klatce. Może któryś jest zgiety. Spróbuj też lekko docisnąć klapką,ale nie za mocno żebyś czegoś nie uszkodził. Popytam jeszcze i na wieczór Ci napisze czego się dowiedziałem.

Wysłane z mojego HTCSensation przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi