Skocz do zawartości
daorone

Karty pamięci do sony xperia Z1 - dyskusja, uwagi, spostrzeżenia, opinie.

Rekomendowane odpowiedzi

Przymierzam się do zakupu karty sd(min.32gb)głównie do wrzucania na nią filmów i odtwarzania-w90% wysokiej rozdzielczosci-stąd moje pytanie,ile min.musi wynosić prędkośc zapisu i odczytu żeby mi sie wyrabiała.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Najlepiej wybierać karty klasy 10

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Bo są droższe? Przy odczycie pliku wystarczy ci nawet klasa 4 za 20 zł. Szybkość zapisu klasy 10 podobno przydaje się głównie do nagrywania filmów full HD + szybciej będą ci się pliki przesyłały z PC'ta. Ja mierze w klasę 6 o połowe tańszą. 'Gorsze' klasy mają lepsze odczyty niż płyty DVD, więc przy odtwarzaniu filmów nie powinieneś mieć żadnych problemów. Nagrywać będzie się troche dłużej, ale bez przesady. Według mnie lepiej zainwestować w 64 GB klasy 6 niż 32 GB 10.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ok,Panowie dzięki za info jednak wybiore 10-ke 32gb.

Witam.Żeby nie zasmiecać to zapytam w tym temacie.......którą stroną wkładamy karte pamieci, stykami do góry(do wyswietlacza)czy stykami w dół(w kierunku aparatu) i wkładając musi kliknąc czy nie,podpowiedzcie zanim coś popsuje.

Edytowane przez waldekmar

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam wszystkich!

Mam pytanie odnośnie karty pamięci(microSD) do Xperia Z1. Planuję kupić kartę pamięci do Xperia Z1 o pojemności 16-64GB. Karty będę używał tylko i wyłącznie na dane, nie będę root-ował telefonu.

A o to moje pytania dot. karty:

1. Jaką klasę karty mogę kupić aby obsłużył ją mój telefon. Chodzi mi o uniknięcie sytuacji w której kupię kartę o prędkości 100Mb/s, a w rzeczywistości nie wykorzystam 30Mb/s. Biorąc pod uwagę to, że na karcie będą znajdywać się tylko dane. Nie chciałbym płacić za prędkość której nie wykorzystam/nie zauważę.

2. Jak się ma prędkość odczytywania karty 64GB do karty 16GB przy tej samej klasie.

3. Mój telefon w teorii obsługuje 64GB, ale czy tak na prawdę telefon potrafi tyle obsłużyć?

4. Czy wraz ze wzrostem pojemności karty pamięci spada żywotność baterii? Jeśli tak to o ile/czy jest to odczuwalne?

Na sam koniec chciałbym się zapytać czy znacie jakieś karty pamięci godne polecenia?

Z góry dziękuję za przeczytanie moich wypocin oraz za rady!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie wypowiem się co do obsługi szybkości karty przez posiadane przez Ciebie urządzenie, jednakże wielkość karty nie ma znaczenia co do przypisanej jej prędkości, jedynie duża zawartość plików może wydłużyć np. skanowanie, przeszukiwanie, itp. Jeżeli w parametrach technicznych jest uwzględnione, że obsługuje karty o pojemności 64gb to nie będzie żadnego problemu, znam przypadki gdzie telefony obsługują karty o większych pojemnościach niż przewidział producent. Pojemność karty nie ma wpływu na żywotność baterii. Zakupiona karta szybsza niż możliwości odczytu urządzenia zawsze może się przydać w przyszłości, kiedy będziesz miał możliwość wykorzystania jej w urządzeniu wykorzystującym ją w pełnej szybkości. Osobiście korzystam z karty ADATA class 10 UHS-1 (16gb) (link) w smartfonie i jestem zadowolony, a w najbliższym czasie rozważam zakup karty SAMSUNGa (link) do tableta. Szanowaną firmą w kategorii kart pamięci jest również SanDisk.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Polecam Adata Uh1 klasy 10. Ostatnio kupiłem i jestem zadowolony. 32 gb kupisz za ok 90 dych z przesyłką. Nie warto kupować wolniejszych kart to jest strata pieniędzy. Pozdrawiam.

Wysłane z mojego C6903 za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wydaje mi się, że klasa 10 to gruba przesada. Telefon nie wykorzysta takiej przepustowości. Klasy takiej prędkości to raczej do kamer nagrywających w full hd się nadają. Dużo lepszą inwestycją będzie klasa 6 i więcej pamięci przy nie zmienionej cenie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Klasy takiej prędkości to raczej do kamer nagrywających w full hd się nadają.

A w jakiej niby rozdzielczości nagrywa Z1 jeśli nie jest to Full HD?

Wysłane z mojego C6903 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli jesteś zapalonym reżyserem to twoja wola, jedak nadal wydaje mi się, że klasa 6 w zupełnośći wystarcza. A jeśli już bawisz się w reżysera pełnometrażowych filmów to w tej samej cenie lepiej mieć więcej pamięci.

+ "Nie warto kupować wolniejszych kart to jest strata pieniędzy. Pozdrawiam."

To stwierdzenie raczej mija się z prawdą, chyba, że brak '10' na karcie pogarsza nasze samopoczucie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi