Skocz do zawartości
daorone

Karty pamięci do sony xperia Z1 - dyskusja, uwagi, spostrzeżenia, opinie.

Rekomendowane odpowiedzi

Kechup
Ja bym nie wierzył w te opinie na RTV zobacz jakie są wypucowane tam jest selekcja. Sam się przekonałem dając kilka razy słabe lub złe to w ogóle się nie pojawiły...

Wysłane z mojego GT-N7100 za pomocą Tapatalk 2

Ale ja nie patrzyłem na komentarze tylko z pudełka CI podałem tą wartość 40 MB/s :).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dołączam się do tematu,Posiadam Kartę 32GB z Firmy Toshiba(ADATA) class 4(nie zauważyłem jaka klasa była na początku dlatego ją kupiłem) i mam z nią problem wszystko ok ale jeśli przyjdzie do robienia kopi zapasowych przez Titanium albo Go Backup pokazuje mi że nie można na nią nic zapisać ponieważ jest zabezpieczona przed zapisem niewiecie dlaczego tak się dzieje???

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
se8a

Jak kupowałem kartę patrzyłem na to by była class 10, padło na Sandisc, był akurat w promo i działa szybko i bez zarzutu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Dla mnie jest to totalny bezsens że w większości telefonów, nie można instalować apek gier itd na karcie bez roota- to jest po prostu totalna porażka, nie każdy przecież chce rootować telefon.

Co do karty pamięci , czy karty (samsung) ADATA microSDHC 64gb class 10 to dobry wybór? wiadomo że cena mówi sama za siebie bo jakieś 60-70 zł, czy lepiej w tej cenie kupić coś lepszego a np 32 gb np KINGSTON lub GOODRAM

W sumie poczytałem trochę , ale zapytam, czy opłaca się brać te karty UHS-1 czy np lepiej class 10?

Edytowane przez asesino

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja mam goodrama 32GB i wystarcza. Do Z1 każda bedzie własciwie dobra z tym żeby class 10 była bo to wpływa na zapisywania/odczytywanie danych z karty

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
oliee0

Z moich opinii: miałem wiele różnych kart, pamięci RAM i pendrivów i jedyne, które działają do dziś i się nie psują to firmy SanDisk i Goodram, miałem kartę ADATA, po niecałych 2 latach przestała zupełnie działać, miałem karty Kingstona, 2 razy oddawane na gwarancje, miałem też Toshibę, też była uszkodzona, jedynie nic nigdy nie działo się z SanDiskiem, jeśli chodzi o karty, bo Goodrama kart żadnych nie miałem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
filpio

Testował ktoś karty 128gb? Niby drogie dość wciąż, ale fajnie byłoby wiedzieć♥czy na pewno działa z z1.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Glover

Sandisk 64GB w ciągu sześciu miesięcy padła mi druga. Raczej wystrzegajcie się tych kart.

Tapatalk on Xperia's Z board

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Sandiski niestety sa bardzo wadliwe. Mialem tak kiedys z 32GB. 2 sie spalily, dostalem 3cia i na szczescie od ponad pol roku luz. Nigdy wiecej!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Witam,

na stronie producenta, cytuje:

"Gniazdo rozszerzeń: karty microSD™ do 64 GB (obsługiwany standard SDXC)"

Przeglądając inne strony napotkałem się na:

"Karty pamięci : microSD, microSDHC, microSDXC (do 64 GB)"

- moje pytanie:

Za niedługo w przedłużeniu umowy dostanę Z1 i postanowiłem się dowiedzieć co i jak. Czy karta musi być w standardzie SDXC?, Co to jest SDXC, czym się on różni od microSD/SDHC, czy telefon wykrywa inne karty i czy one działają, oraz z jakiej firmy według was, forumowiczów, opłaca się kupić kartę pamięci.

Pozdrawiam

witam.

karta MicroSD GOODRAM 64GB UHS I Class 10 + adapter - SDU64GXCUHS1AGRR10, działa bez problemu z xz1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi