Skocz do zawartości
daorone

Karty pamięci do sony xperia Z1 - dyskusja, uwagi, spostrzeżenia, opinie.

Rekomendowane odpowiedzi

Poleciłbym Ci Kingston SDCA10

16gb można nabyć za około 40-60zł maja napisy w żółtym kolorze.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Rygiel

Nie patrz na markę czy nazwę tylko na klasę karty. Najlepiej wziąć 10, najszybsza.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
gooru2

Poza klasą ważne jest jeszcze miejsce gdzie kupujesz.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Glover

Do Z1 minimum 64 GB. 16 GB do Galaxy Ace można sobie wziąć.

Tapatalk on Xperia's Z board

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

U mnie brakuje 64gb a jeśli ktoś ma pytanie czy 128gb pójdzie, to tak i telefon nie zamula (mi nie zamula) na pełnej 9100 coś mb wolnego). Z resztą z dyskiem jakimś 2tb też nei zamulał przez usb :D. A co myślicie o no-name za bardzo niskie ceny? Na 64gb się kiedyś nadziałem za 70zł. Było na niej 52gb miejsca ale po zapełnieniu coś około 3gb karta gubiła pliki (coraz więcej i więcej). Co do kart polecam napewno SanDisk i polecam Adata. Sam używam 64gb adata, bo 128gb nie była moja (sandisk). class 10 jak zawsze trzeba brac a czy jest tak naprawdę zauważalna różnica między class10 a jakieś xtreme/pro czy takie cuda, któere mają mieć prędkość 9odczytu) 90mb/s a zapisu nawet 45mb/s? czy to tylko taki chwyt? Bo class10 mi nie przycina na telefonie a kopiowanie przez kabel nie jest straszne a chyba tu zależy bardziej od kabla jeśli miałby kopiować?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Rygiel
Do Z1 minimum 64 GB.

Co masz na myśli? Moim zdaniem to zależy od osobistych preferencji ile pamięci ma mieć karta SD.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Glover

Jeżeli nie ma się wcale karty, po prostu radzę. A Ty zadajesz pytanie, jakbym Ci radził emigrację - nie chcesz, nie korzystasz. Koniec.

Tapatalk on Xperia's Z board

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Rygiel

http://allegro.pl/kingston-microsdhc-sdca10-16gb-class-10-uhs-i-90-4-i4896833952.html

Kupiłem taką samą. Powinna się dobrze sprawować, w końcu 10 class, 90/45mb, uhs-i, sdca10.

Pojutrze napiszę czy jest rzeczywiście jakaś zauważalna różnica między 10 class a 4 class.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zmieniłem kiedyś kartę na taką :

06bbe6edd1f00f71f07ced178e48dcd1.jpg

Dopiero na lolipopie zaczął Strasznie mi telefon mulic, problemy z TT na oglądaniu linków na chrome, restart na oglądaniu/edycji zdjęć, na przeglądaniu pulpit SMS/MMS ach, itp. Miałem dość.
Przecież ta karta to nie jest jakiś syf, w ustawieniach zobaczyłem ze pamięć jest łączona czy współdzielona... , odinstalowalem kartę i tel jak nowy, pięknie ładnie zaczął pracować. Żadnych problemów etc.
Bez karty jednak jest kiepsko jako magazyn... :(

Edytowane przez patrikos23
Obrazy wstawiamy w spoilerze - poprawione. Proszę o tym pamiętać.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Rygiel

Ostatnio zakupiłem 32GB Kingstona 10 Class 90mb/s zapis, 45mb/s odczyt i kozacko chodzi. Polecam, dobra prędkość i nie ma już problemów z brakiem miejsca. ;)

Edytowane przez Rygiel

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi